Προς το περιεχόμενο

Mad Max: Fury Road


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

β) Ο μισός πλανήτης κράζει για την Furiosa που υπερκαλύπτει τον Max αντίθετα με ότι θα περίμεναν.

 

Βάλε κι εμένα μέσα. :P

 

Ελπίζω να είναι το μόνο "αρνητικό" για μένα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 266
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βάλε κι εμένα μέσα. :P

 

Ελπίζω να είναι το μόνο "αρνητικό" για μένα. :)

 

Ίδιο screentime έχουν. Η furiosa πιθανώς έχει περισσότερo διάλογο, ο Max είναι σιωπηλός αλλά gets shit done. Οι περισσότεροι που κράζουν διεθνώς δεν έχουν δει καν την ταινία, τους έχουν απλά διεγείρει κάποιοι κριτικοί της κακιάς ώρας που προσπαθούν να περάσουν την ταινία ως φεμινιστικό θρίαμβο, λες και είναι η πρώτη φορά που βλέπουμε δυναμικό γυναικείο ρόλo στον κινηματογράφο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δωσε δραση και visuals στον λαο και παρτου την ψυχη. μηδεν στορυ, μηδεν χαρακτηρες, μηδεν πρωτοτυπια. ακομη και η δραση ηταν καρτουνιστικη. κατα τα αλλα "επος".

η ταινια ειναι ενα βιντεοπαιχνιδι, ενα μαμημενο ΒΙΝΤΕΟΠΑΙΧΝΙΔΙ.

Πρέπει να παίξεις κανένα καλό adventure, να δεις καλό σενάριο, ενδιαφέροντες χαρακτήρες και πρωτοτυπία, δεν είναι όλα τα παιχνίδια άνευ σεναρίου, παίζεις λάθος παιχνίδια...

 

Έχει πλάκα πάντως που κάποιοι διαμαρτύρονται για παιχνίδια που δεν έχουν πολύ gameplay και είναι σαν ταινίες και για ταινίες που δεν έχουν ανάπτυξη χαρακτήρων και είναι σαν βιτεοπαιχνίδια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια είχα να δω τόσο εντυπωσιακή δράση σε ταινία. Πραγματικό πανδαιμόνιο.

 

Και το πιο σημαντικό είναι ότι όλες αυτές οι σκηνές φαίνονται άκρως ρεαλιστικές και όχι ψεύτικο cgi. Κάνει κάτι ταινίες Marvel να μοιάζουν με κακόμοιρα καρτούν για προσχολικές ηλικίες.

 

Πρωτότυποι και προσεγμένοι χαρακτηρες που σου μένουν στο μυαλό ακόμα και αν πρόκειται για απλούς κομπάρσους που εμφανίζονται για μερικά λεπτά.

 

Τι άλλο να ζητήσει κανείς από μια ταινία αυτού του είδους; Πραγματικό αριστούργημα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ίδιο screentime έχουν. Η furiosa πιθανώς έχει περισσότερo διάλογο, ο Max είναι σιωπηλός αλλά gets shit done. Οι περισσότεροι που κράζουν διεθνώς δεν έχουν δει καν την ταινία, τους έχουν απλά διεγείρει κάποιοι κριτικοί της κακιάς ώρας που προσπαθούν να περάσουν την ταινία ως φεμινιστικό θρίαμβο, λες και είναι η πρώτη φορά που βλέπουμε δυναμικό γυναικείο ρόλo στον κινηματογράφο.

 

Αν είναι silent badass, δεν με πειράζει. Άλλωστε ούτε ο Mel ήταν των πολλών λέξεων.

Επίσης δεν έχω πρόβλημα με badass γυναίκες. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ειδα και εγω χθες και μου αρεσε παρα πολυ.Πολυ ωραια δραση που σε καθηλωνε.Ποτε περασανε οι 2 ωρες χαμπαρι δεν πηραμε.Τωρα δεν ξερω αμα ειναι καλυτερες απο τις παλιες αλλα σιγουρα αξιζει να το δειτε.

Καλούτσικο, ειδικά 2-3 σκηνές ήταν πολύ wow...

οντως προς το τελος εκει αξιζε μοναχα.Εγω θα προτεινα να πας σε απλη προβολη και οχι 3d

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως ξέχασα ότι έβλεπα 3D στα πρώτα δέκα λεπτά της ταινίας  :P. Με το χαμό που γίνεται είτε τη δεις 3D είτε 2D δεν έχει καμιά σημασία.

Έτσι κι αλλιώς η ταινία δεν έχει slow-mo σκηνές για να προλάβεις να κάνεις focus σε κάποιο συγκεκριμένο 3D αντικείμενο. Η δράση είναι εκρηκτική και γρήγορη. Γίνονται πολλά πράγματα ταυτόχρονα στο background.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβός με τόσα που γίνονται ταυτόχρονα στην ταινία δεν υπάρχει κατι αξιομνημονευτο που να αξίζει το 3D. Εκτος απο μια σκηνή στο τέλος της Ταινίας.

Την συνιστώ για ενα 2ωρο αδρεναλίνης καλής σκηνοθεσίας ζαλιστηκου  μοντάζ και μια καλή charlize theron που ειναι η πρωταγονιστρια της Ταινιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 charlize theron που ειναι η πρωταγονιστρια της Ταινιας

cm-49366-0511593c948fae.gif

 

Γιατι να ειναι η κρυοκωλα πρωταγωνιστρια και οχι ο υψιστος Tom Hardy;Kριμα..Πρεπει να παω να το δω παρολα αυτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δωσε δραση και visuals στον λαο και παρτου την ψυχη. μηδεν στορυ, μηδεν χαρακτηρες, μηδεν πρωτοτυπια. ακομη και η δραση ηταν καρτουνιστικη. κατα τα αλλα "επος".

η ταινια ειναι ενα βιντεοπαιχνιδι, ενα μαμημενο ΒΙΝΤΕΟΠΑΙΧΝΙΔΙ.

Οπως και στις πρωτες 3 ταινίες δηλαδή... :Ρ

Με τη σκηνοθεσία της δράσης έχω κι εγώ τις ενστάσεις μου, θα προτιμούσα λιγότερο shaky cam, λιγοτερα cuts και να ειχε μερικά μονόπλανα α λα Σπίλμπεργκ (ή Κουαρόν). Απο την άλλη αυτό το καρτουνίστικο στυλ που λες είναι βασικό χαρακτηριστικό της σειράς από την πρώτη ταινία, οπότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως για το Αvengers η ταινια αυτη βγηκε 2 εβδομαδες μετα μολις και η συγκριση ειναι αναποφευκτη. Χρονια ειχα να ευχαριστηθω περιπετεια τοσο πολυ και εφε απιστευτα αληθοφανη οχι ο Hulk να διαλυει ψηφιακους ουρανοξυστες

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νοημα της ταινιας πιο ειναι? εχει να σου πει κατι? γιατι τα εφετζιδικα μπαμ μπουμ δεν λενε τιποτα.

 

Εσύ δεν είσαι για νοήματα έτσι κι αλλιώς :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...