Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η έκδοση Android 4.4.3 για το HTC One M8 στην Ευρώπη


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η έκδοση 4.4.3 KitKat, ξεκινά να κάνει την εμφάνιση της στην Ευρώπη ως αναβάθμιση για το κορυφαίο smartphone της HTC, το One M8.Η νέα έκδοση του λογισμικού που θα φέρει η ενημέρωση του firmware θα είναι η 2.22.401.4 και όπως μαθαίνουμε από μέλος του XDA forum, έχει μέγεθος περίπου 600MB.

 

Οι αλλαγές που φέρνει η έκδοση 4.4.3 είναι αρκετές σύμφωνα με τις πρώτες αναφορές. Εκτός από αναβάθμιση στην ασφάλεια η οποία θα ενσωματώσει το κώδικα ασφαλείας από το Android 4.4.4, η νέα έκδοση του λειτουργικού συστήματος θα περιλαμβάνει βελτιστοποίηση της απόδοσης στο δίκτυο, στο WiFi και στο Bluetooth της συσκευής. Βελτιωμένες θα είναι επίσης και οι εφαρμογές που περιλαμβάνονται στο περιβάλλον Sense της HTC, με αλλαγές στο λογισμικό της κάμερας, την γκαλερί, τις ρυθμίσεις και το Sync Manager.

Όπως αναφέρουν στελέχη της εταιρείας, η έκδοση 4.4.4 KitKat θα αγνοηθεί έτσι ώστε η επόμενη αναβάθμιση να είναι το Android L το οποίο παρουσιάστηκε τον περασμένο μήνα από τη Google, με την επίσημη έκδοση να αναμένεται το προσεχές Φθινόπωρο όταν και θα διατεθεί στους κατασκευαστές.

 

Link.png Site: GSMArena

Link.png Site: NDTV Gadgets

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μεχρι να το παρουν οι συσκευες μας θα βγει η νεα εκδοση android l,m,n και δεν συμμαζευεται..

 

ΗΔΗ διατιθεται σε καποιες χωρες, λογικα μεσα σε 10-15 μερες θα ειναι διαθεσιμη και εδω.

παντα αυτο γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κάτοχος HTC από cruise, touch HD, desire HD και τώρα τελευταία 2 χρόνια one x, έχω να πω ότι αυτή η εταιρία είναι αξιόλογη σε design και launcher (sense), αλλά από υποστήριξη είναι για τα μπάζα! (Για να μην πω τίποτα χειρότερο). Όλα έχουν το πρώτο 6μηνο και μετά πάμε για το καινούριο μοντέλο... Δε μας χε... HTC, ποτέ ξανά το ίδιο λάθος. Καλύτερα pure android (nexus), παρά αυτό το πράγμα. ΕΛΕΟΣ! (Άντε μη γίνω apple funboy).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κάτοχος HTC από cruise, touch HD, desire HD και τώρα τελευταία 2 χρόνια one x, έχω να πω ότι αυτή η εταιρία είναι αξιόλογη σε design και launcher (sense), αλλά από υποστήριξη είναι για τα μπάζα! (Για να μην πω τίποτα χειρότερο). Όλα έχουν το πρώτο 6μηνο και μετά πάμε για το καινούριο μοντέλο... Δε μας χε... HTC, ποτέ ξανά το ίδιο λάθος. Καλύτερα pure android (nexus), παρά αυτό το πράγμα. ΕΛΕΟΣ! (Άντε μη γίνω apple funboy).

 

Η Htc από το One Μ7 και μετά δείχνει να τα πηγαίνει καλύτερα στα updates. Απλά δεν έχει νόημα η 4.4.3 όταν έχει μια συσκευή το 4.4.2. Αφού παρακαλάω να μην κάνει κανα αστείο η Samsung και δώσει καμια 4.4.3 ή 4.4.4 στο Note 3 αφού έχει 4.4.2. Ας πάμε στην 4.5 ή στην 5.0 κατευθείαν. 

 

Τώρα αν τα Htc θες να σε κάνουν να φτάσεις στο έσχατο είδος της τεχνολογικής αλυσίδας, τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κάτοχος HTC από cruise, touch HD, desire HD και τώρα τελευταία 2 χρόνια one x, έχω να πω ότι αυτή η εταιρία είναι αξιόλογη σε design και launcher (sense), αλλά από υποστήριξη είναι για τα μπάζα! (Για να μην πω τίποτα χειρότερο). Όλα έχουν το πρώτο 6μηνο και μετά πάμε για το καινούριο μοντέλο... Δε μας χε... HTC, ποτέ ξανά το ίδιο λάθος. Καλύτερα pure android (nexus), παρά αυτό το πράγμα. ΕΛΕΟΣ! (Άντε μη γίνω apple funboy).

Ρε φιλαράκο δεν υπάρχει εταιρία που να δίνει updates για πολλούς λόγους!!!Η Google σε πολλές περιπτώσεις δεν δίνει τα updates για τον τάδε λόγο!!!Επίσης ότι και καλά είσαι!!!η Samsung βγάζει μοντέλα και δεν παίρνουν ποτέ αναβαθμίσεις(άσε που άμα πάρουν εύχεσαι να στέκεται πάλι το κινητό)Η HTC ειναι η πιο αξιόλογη εταιρία android!!!!άμα θες πας σε ios όπου η κάθε αναβάθμιση δεν διαφέρει καθόλου ούτε καν αισθητικά και έχει άχρηστες προσθήκες για να νομίζουν τα fanboys ότι τα αγαπάει η εταιρία

 

Αποστολή από το Xperia E με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H HTC είναι η μοναδική εταιρία επίσης, που έχει τις εφαρμογές της στο market. Μέχρι και service packs μέσω του market δίνει και αυτό είναι μεγάλο +

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ουσία με τα updates, είναι να διορθώνει το λογισμικό σε βαθμό χρηστικότητας. Μετά την αναβάθμιση του HTC one x σε 4.2.2, μειώθηκε η εμβέλεια του WiFi και αυξήθηκε η κατανάλωση μπαταρίας. Αυτοί δεν είναι λόγοι αναβάθμισης για ένα κινητό που κόστισε 600€ ??? Ας μην έπαιρνε ποτέ την 4.3 ή την 4.4 και ας διόρθωναν αυτά με ένα OTA update. Τόσο δύσκολο είναι πια για μια τέτοια εταιρία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κάτοχος HTC από cruise, touch HD, desire HD και τώρα τελευταία 2 χρόνια one x, έχω να πω ότι αυτή η εταιρία είναι αξιόλογη σε design και launcher (sense), αλλά από υποστήριξη είναι για τα μπάζα! (Για να μην πω τίποτα χειρότερο). Όλα έχουν το πρώτο 6μηνο και μετά πάμε για το καινούριο μοντέλο... Δε μας χε... HTC, ποτέ ξανά το ίδιο λάθος. Καλύτερα pure android (nexus), παρά αυτό το πράγμα. ΕΛΕΟΣ! (Άντε μη γίνω apple funboy).

 

Όσοι έχετε HTC M7, M8 και θέλετε ενημερώσεις σκεφτείτε ότι υπάρχει η δυνατότητα να μετατρέψετε τη συσκευή σας σε google play edition κανονικά με OTAs και όλα τα συναφή.

 

Εγώ αυτό έκανα στο m8 μου από την πρώτη κιόλας μέρα που το πήρα.

 

Χάνεις βέβαια κάποια πράγματα όπως τις περισσότερες εφαρμογές της htc οι οποίες απαιτούν sense framework, αλλά εαν κάποιος θέλει stock experience και android L στην ώρα του, αξίζει και με το παραπάνω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κάτοχος HTC από cruise, touch HD, desire HD και τώρα τελευταία 2 χρόνια one x, έχω να πω ότι αυτή η εταιρία είναι αξιόλογη σε design και launcher (sense), αλλά από υποστήριξη είναι για τα μπάζα! (Για να μην πω τίποτα χειρότερο). Όλα έχουν το πρώτο 6μηνο και μετά πάμε για το καινούριο μοντέλο... Δε μας χε... HTC, ποτέ ξανά το ίδιο λάθος. Καλύτερα pure android (nexus), παρά αυτό το πράγμα. ΕΛΕΟΣ! (Άντε μη γίνω apple funboy).

 

ειδικα το One X βγηκε ανοιξη του 2012, και πηρε την 4.2.2 τον Σεπτεμβριο του 2013. σχεδον 1,5 χρονο μετα.

 

Ούτε κουβέντα καιρό τώρα για το HTC ONE X...

 

μια κουβεντα ειπαν και το εληξαν το θεμα. δεν θα υπαρξει αλλη αναβαθμιση. την ευθυνη την εριξαν στην Nvidia και στο οτι δεν υποστηριζει τον Tegra 3 πλεον, ή κατι τετοιο τελος παντων. το αν ισχυει κατι τετοιο δεν το γνωριζω παντως. κι εγω ηλπιζα μπας και, μιας και εχω κι εγω OneX, αλλα ακυρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ περιμένω το επόμενο moto x το οποίο μάλλον θα το κάνω και pre order. Στο Moto g πήρα ενημέρωση 4.4.4 σχεδόν 15 μέρες πριν και αν συνεχίσει έτσι η moto θα πάμε και για l. Άσε που έχει τις εφαρμογές της στο play store και τις κάνει όλες από εκεί update... Τρελή υποστήριξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...