Προς το περιεχόμενο

Προειδοποίηση για απατεώνα στις Αγγελίες


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ. Συνεπώς όλοι όσοι συμμετέχετε στο παρόν thread είστε υπόπτοι.

Αρχίζοντας από το μέλος που το επισήμανε... 

 

Ψέμματα είναι;

Στο ίντερνετ δεν υπάρχει εμπιστοσύνη.

Και εγώ και εσύ συμμετέχεις, και οποιοσδήποτε κοιτάει το καλό του, δεν θα κοιτάξει ούτε ότι εγώ έχω 70 αξιολογήσεις, ούτε ότι εσύ είσαι διαχειριστής, γιατί πολύ απλά δεν σε ξέρω, δεν με ξέρεις και πάντα μια συναλλαγή από απόσταση θα έχει ρίσκο, εκτός αν γνωριζόμαστε προσωπικά.

Εγώ απλά το είπα διότι δεν υπάρχει κανένας έλεγχος στο σύστημα αγγελιών μιας και ο οποιοσδήποτε μπορεί να φτιάξει καινούριο account σε μια στιγμή. Και σίγουρα ο απατεώνας αυτός, θα γελάει κρυμμένος πίσω από το πληκτρολόγιό του διαβάζοντας αυτό το thread..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

προτεινω στους μοδερατορες σαν δικλειδα ασφαλειας για πολλους επιτηδειους το εξης.

 

1ον να απαγορευσετε την δηλωση κινητου στις αγγελιες απο τον πωλητη. Και η επικοινωνια να γινεται μονο μεσω προσωπικων μηνυματων, και η οποια ανταλλαγη κινητων να ξεκιναει μεσω γραπτου μηνυματος

 

2ον να μην επιτρεπονται τα προσωπικα μηνυματα  απο χρηστες που εχουν λογου χαρη λιγοτερα απο 100 μηνυματα στο φορουμ (εκτος μπλα μπλα εννοειται). Προσωπικα μηνυματα να επιτρεπονται απο την πρωτη στιγμη της εγγραφης μονο προς διαχειριστες του φορουμ αν για λογους ανωτερας βιας καποιος απλος χρηστης ζητα να αρθει ο αποκλεισμος νωριτερα. ανθρωποι ειμαστε μπορει καποιος πραγματικα να χρειαζεται να στειλει ενα μηνυμα.

 

Προχειρα το σκεφτηκα τωρα...Ισως μπαζει απο παντου σαν ιδεα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bρε παιδιά συγνώμη αλλά βλέπω αυτά που γράφετε μερικοί εδώ μέσα ενώ το πράγμα είναι πολύ απλό,εγώ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ δεν αγοράζω και

 

δεν πουλάω ΤΠΟΤΑ αν η συνναλαγή δεν είναι από κοντά χέρι με χέρι που να μου στείλει μήνυμα ο Πάπας της Ρώμης που λένε και έτσι έχω

 

ήσυχο το κεφάλι μου και δεν αγχώνομαι και ούτε φοβάμαι και μέχρι σήμερα έχω πουλήσει και αγοράσει διάφορα έτσι και ποτέ δεν είχα

 

πρόβλημα και όποιος κάνει πρόταση να αγοράσω η να πουλήσω από μακριά τον κόβω κατευθείαν χωρίς πολλά πολλά και σε μόνο 2

 

περιπτώσεις που πούλησα το 2009 2 κινητά σφραγισμένα το ένα σε έναν Κύπριο που έμενε στην Κύπρο και το άλλο σε έναν Πατρινό που

 

έμενε στην Πάτρα αλλά και σε αυτούς συναντήθηκα εδώ στην ΑΘήνα με τον φίλο του ενός και με τον ξάδελφο του άλλου από

 

ΚΟΝΤΑ.Τελεία και παύλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bρε παιδιά συγνώμη αλλά βλέπω αυτά που γράφετε μερικοί εδώ μέσα ενώ το πράγμα είναι πολύ απλό,εγώ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ δεν αγοράζω και

 

δεν πουλάω ΤΠΟΤΑ αν η συνναλαγή δεν είναι από κοντά χέρι με χέρι που να μου στείλει μήνυμα ο Πάπας της Ρώμης που λένε και έτσι έχω

 

ήσυχο το κεφάλι μου και δεν αγχώνομαι και ούτε φοβάμαι και μέχρι σήμερα έχω πουλήσει και αγοράσει διάφορα έτσι και ποτέ δεν είχα

 

πρόβλημα και όποιος κάνει πρόταση να αγοράσω η να πουλήσω από μακριά τον κόβω κατευθείαν χωρίς πολλά πολλά και σε μόνο 2

 

περιπτώσεις που πούλησα το 2009 2 κινητά σφραγισμένα το ένα σε έναν Κύπριο που έμενε στην Κύπρο και το άλλο σε έναν Πατρινό που

 

έμενε στην Πάτρα αλλά και σε αυτούς συναντήθηκα εδώ στην ΑΘήνα με τον φίλο του ενός και με τον ξάδελφο του άλλου από

 

ΚΟΝΤΑ.Τελεία και παύλα.

 

Εσεις κυριε,με το username που εχετε δεν θα επρεπε να γραφετε εδω. :P

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις κυριε,με το username που εχετε δεν θα επρεπε να γραφετε εδω. :P

 

Φίλε μου μη κολλάς στο nick name αλλά στην ουσία των όσων λέω αγαπητέ μου γιατί μερικοί μια απλή

 

πώληση την βλέπετε σαν ΚΟΣΜΟΙΣΤΟΡΙΚΟ ΓΕΓΟΝΟΣ και η λύση είναι πάρα πολύ απλή χωρίς να

 

μπαίνουμε σε σκέψεις αστυνομικού ρεπορτάζ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτεινω στους μοδερατορες σαν δικλειδα ασφαλειας για πολλους επιτηδειους το εξης.

 

1ον να απαγορευσετε την δηλωση κινητου στις αγγελιες απο τον πωλητη. Και η επικοινωνια να γινεται μονο μεσω προσωπικων μηνυματων, και η οποια ανταλλαγη κινητων να ξεκιναει μεσω γραπτου μηνυματος

 

2ον να μην επιτρεπονται τα προσωπικα μηνυματα  απο χρηστες που εχουν λογου χαρη λιγοτερα απο 100 μηνυματα στο φορουμ (εκτος μπλα μπλα εννοειται). Προσωπικα μηνυματα να επιτρεπονται απο την πρωτη στιγμη της εγγραφης μονο προς διαχειριστες του φορουμ αν για λογους ανωτερας βιας καποιος απλος χρηστης ζητα να αρθει ο αποκλεισμος νωριτερα. ανθρωποι ειμαστε μπορει καποιος πραγματικα να χρειαζεται να στειλει ενα μηνυμα.

 

Προχειρα το σκεφτηκα τωρα...Ισως μπαζει απο παντου σαν ιδεα

μπαζει αρκετα σαν ιδεα.δεν γινεται να κοψεις τα προσωπικα μηνυματα σε τοσα ατομα επειδη δεν εχουν 100 ποστς για να γλυτωσεις την μειοψηφια των pm που μπορει να ειναι για τις αγγελιες.

ολα ειναι θεμα προσοχης του χρηστη .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικότερο παιδιά . Κοιτάμε πότε έγινε μέλος στο site ο χρήστης και ιστορικό παραγγελιών . Καλο ειναι να έχετε και τηλεφωνική επικοινωνία πριν την συναλλαγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ο αλλος δεν εχει ποστς,αξιολογησεις και ειναι κ νεο μελος το σκεφτεσαι πολυ. Παντα απο κοντα συναλλαγή.Αν δεις κ καμιά σουπερ προσφορά σε τιμη συνδιαστικά με τα παραπανω.... δε μπαινεις καν στο κοπο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Γεγονος ειναι πως σαν νεο μελος για να εχεις μια Α φημη πρεπει να ξεκινησεις ως ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ για να λαβεις και τις αντιστοιχες αξιολογησεις σου διοτι ειναι εξαιρετικα δυσκολο να ξεκινησεις σαν ΠΩΛΗΤΗΣ με 0 αξιολογησεις και να σε εμπιστευτουνε ενω αγοραζοντας αντιστρεφονται οι καταστασεις αν με εννοειτε 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους!

δεν ηξερα πού να το γραψω και ειπα να δοκιμασω εδω

 

ειμαι καινουρια στο φορουμ. εχω πουλησει δυο φορες μεσω αγγελιας σε παιδια που μου εγραψαν αξιολογηση.

πώς γινεται να γραψω κι εγω αντιστοιχα γι'αυτους οτι εμεινα πολυ ευχαριστημενη;

 

επισημαινω οτι συνεργαστηκαμε μεσω δικης μου αγγελιας

σας ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους!

δεν ηξερα πού να το γραψω και ειπα να δοκιμασω εδω

 

ειμαι καινουρια στο φορουμ. εχω πουλησει δυο φορες μεσω αγγελιας σε παιδια που μου εγραψαν αξιολογηση.

πώς γινεται να γραψω κι εγω αντιστοιχα γι'αυτους οτι εμεινα πολυ ευχαριστημενη;

 

επισημαινω οτι συνεργαστηκαμε μεσω δικης μου αγγελιας

σας ευχαριστω!!

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/blackberry/303310-blackberry-playbook-64gb-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AE/

 

Αξιολογήσεις

Έχετε συμμετοχή σ' αυτή την αγγελία ; Γράψτε την αξιολόγηση σας πατώντας εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...