Προς το περιεχόμενο

Προειδοποίηση για απατεώνα στις Αγγελίες


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εαν κάποιον δεν πολυεμπιστεύεστε και έχει κάνει έστω και μερικές αγοραπωλησίες, δεν είναι δύσκολο να πάτε στις αξιολογήσεις του και να στείλετε από ένα PM σε αυτούς τους λίγους που συναλλάχθηκε και να τους ρωτήσετε πως ήταν η συναλλαγή τους με αυτόν.

Πιστεύω οτι αυτό είναι μια αρκετά καλή δικλείδα ασφάλειας.

βεβαια αν ο ιδιος εχει τα υπολοιπα accounts θα απαντησει οτι ολα ειναι οκ.αλλα αν βλεπεις ολες οι αξιολογησεις να ειναι απο ατομα με μηδεν Posts να ειναι σε κοντα χρονικα διαστηματα και να ειναι απο ατομα που γραφτηκαν τωρα τελευταια ε ναι κατι βρωμαει.πολλες φορες δεν βλεπεις καν αξιολογηση αλλα ενα ξερο .αψογος.πολυ καλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν αγορασω κατι απο καποιον το καταλαβαινω να του κανω αξιολογηση. Αυτος ομως γιατι να μου κανει αξιοληση εμενα? Επειδη το αγορασα?

 

Καμια σχεση με αυτα που εγραψες δεν εννοουσα. Απλως οταν βλεπει κανεις τις αξιολογησεις καποιου, να κοιταει για αυτες που εχει πουλησει μονο (και αν εμειναν ευχαριστημενοι οι αγοραστες απο το προιον), και οχι για αξιολογησεις εξαιτιας αγορων. Αυτο ειναι χαζο.

Δεν είναι καθόλου χαζό!

Υπάρχουν περιπτώσεις που μια συναλλαγή μπορεί να πάει "στραβα" εξαιτίας του αγοραστή.

Π.χ.

Ασυνεπεια στο ραντεβού του.

Επέστρεψε ελλατωματικο προϊόν, αλλά το προϊόν που επέστρεψε δεν ήταν αυτό που αγόρασε(πήγε να κάνει πονηριά)

Εκανε κράτηση ένα προϊόν μέχρι την τάδε μέρα για να έρθει να το πάρει, αλλά δεν ήρθε ποτέ... Κλπ.

 

Και φυσικά, στην δικιά μου περίπτωση (πρώτη αρνητική που δίνω αλλά και δεχομαι), να στείλεις σε κάποιον με αντικαταβολή, και να αλλάξει γνώμη ο αγοραστής και να μη πάει να το παραλάβει, εκεί χρεώνεσαι τα μεταφορικά και το χρόνο μέχρι να σου επιστρέψει. (Δείτε στο προφίλ μου την περίπτωση μου)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...