Προς το περιεχόμενο

Ταινία led 26m τι χρειάζεται?


gtgt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά γνωρίζει κάποιος από λεντοταινίες? Τη θέλω για κρυφό φωτισμό. Απ΄ ότι έχω δει συνδέονται μεταξύ τους. Εγώ θέλω αυτές με τα χρώματα με χειριστήριο π να έχει αυτόματο πρόγραμμα και κατά προτίμηση να παίζει με τη μουσική. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχουν υποτιθέμενοι music controller στο ebay από 5-10 ευρώ, αλλά παίζουν με την ένταση και όχι με την συχνότητα που παίζουν οι "σωστοί"... 26 μέτρα rgb χρειάζεται επίσης και συνολικά 1,2χ26 περίπου 30 Α τροφοδοτικό!!! Ή αν ξέρεις το σπας σε περισσότερα τροφοδοτικά συνολικά όμως να καλύπτουν τα 30Α/12V.

Επίσης υπάρχει αντίστοιχο καλό θέμα εδώ στα gadgets λίγο πιο κάτω με πολλές πληροφορίες...

Επεξ/σία από harris78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχουν υποτιθέμενοι music controller στο ebay από 5-10 ευρώ, αλλά παίζουν με την ένταση και όχι με την συχνότητα που παίζουν οι "σωστοί"... 26 μέτρα rgb χρειάζεται επίσης και συνολικά 1,2χ26 περίπου 30 Α τροφοδοτικό!!! Ή αν ξέρεις το σπας σε περισσότερα τροφοδοτικά συνολικά όμως να καλύπτουν τα 30Α/12V.

Επίσης υπάρχει αντίστοιχο καλό θέμα εδώ στα gadgets λίγο πιο κάτω με πολλές πληροφορίες...τις ταινιες

Τις ταινίες τις δίνουν ανά 5 μέτρα. Συνεπώς θα χρειαστώ 6. Ενισχυτή θα χρειαστώ? Εντωμεταξύ μου είπαν να πάρω με 60 led ανά μέτρο. Αλλά για watt?

Επεξ/σία από gtgt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα χρειαατης. Υποχρεωτικά ένα άμα 10 μέτρα ή ολα σε καπια άκρη

 

Τι led είναι ακριβώς

 

Ποσά bulb άμα μέτρο

Ποσά watt άμα μέτρο

Ποσά βολτ είναι?

Υπάρχουν από 4.25 έως 24v

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...