Προς το περιεχόμενο

laptop lenovo ideatab a10 149ε you.gr


NICK1982

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τεχνικά είναι ένα android tablet με hardware πληκτρολόγιο/touchpad. Αν λόγω αυτής της ιδιομορφίας δεν μπορώ να το αποκαλέσω tablet, άλλο τόσο δεν μπορώ να το προτείνω σε κάποιον σαν notebook. Γιατί σε οποιονδήποτε μη σχετικό του τάξω notebook και κατά τη χρήση διαπιστώσει πως δεν έχει καμία σχέση με τέτοιο ( μιας και όλα έχουν Windows και το android στο χειρισμό του είναι πολύ διαφορετικό και απαιτεί πολλούς συμβιβασμούς αν έχεις συνηθίσει να δουλεύεις σε οποιοδήποτε κοινό notebook), μάλλον θα με πάρει με τις πέτρες.

 

Πάντως συνήθεια είναι. Εγώ έχω σχεδόν 2 βδομάδες με αυτό, και όταν έπιασα το 10αρι netbook του πατέρα μου να δω κάτι, όλο πήγαινα ασυναίσθητα να πατήσω με το δάχτυλο στην οθόνη για να επιλέξω κάτι. (Που δεν είναι αφής...)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να ρωτησω εγω κατι: η usb θυρα του ειναι ιδια με των pc;

δλδ, με στικι της cosmote παιζει; αφου δεν παιρνει σιμ δλδ, αν παιζει τουλ αυτο; για περιπτωσεις που δεν εχουμε ιντερνετ;

διαφορετικα μηπως ειναι καλυτερη επιλογη το Α3000 (και μια θηκουλα με πληκτρολογιο) που παιρνει κ sim;

 

edit: βρηκα κι αυτο το ποστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω εγω κατι: η usb θυρα του ειναι ιδια με των pc;

δλδ, με στικι της cosmote παιζει; αφου δεν παιρνει σιμ δλδ, αν παιζει τουλ αυτο; για περιπτωσεις που δεν εχουμε ιντερνετ;

διαφορετικα μηπως ειναι καλυτερη επιλογη το Α3000 (και μια θηκουλα με πληκτρολογιο) που παιρνει κ sim;

 

edit: βρηκα κι αυτο το ποστ

Έχει να κάνει με το στικάκι. Εγώ έχω 2 από τη Vodafone. Ένα 5ετίας και βάλε (huawei k3565) και ένα που πήρα τον περασμένο Δεκέμβρη (Επίσης Huawei, μοντέλο k3772). Δοκίμασα στην αρχή με το καινούριο και καμία απόκριση. Έπειτα έβαλα το παλιό και μετά από λίγο εμφάνισε τη μπάρα του σήματος και ζήτησε κωδικό SIM. Το συγκεκριμένο έχει δουλέψει και στο παρελθόν σε 2 tablet με καλώδιο otg, οπότε υποθέτω πως υποστηρίζεται μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες γκομενα. Καλη συνεχεια στις διακοπες με το tablet  σου. Ελεος να πουμε.

Περιττο να σου πω αρχοντα του Μαρκετινγκ οτι τα netbook ειναι μια πλατφορμα που σιγα σιγα φτανει στο τελος της... ισα ισα εσυ εισαι το θυμα του μαρκετινγκ που αγοραζεις notebook για tablet...

Αρχισες και τις παγιδες με τα offtopic τωρα?!

Τεσπα, αμα σου χρειαζονται οι γκομενες, πηγαινε σε κανα νησακι.

Στο θεμα μας, ανεφερα καπου οτι το αγορασα και δεν το ξερω?!

Μιας που το συζητησαμε ομως, σκεφτομαι να το παρω...

Πριν προχωρησω, θα ηθελα να ζητησω την βοηθεια σου, εσυ που εισαι γνωστης και πιανεις τα πολλα και αφηνεις τα λιγα,

εχω 4 ταμπλετ, σκεφτομαι να παρω μια θηκη απο αυτες του ebay με το πληκτρολογιο και να την κολλησω με σουπερ δυνατη κολλα logo στιγμης,

δεν ξερω ομως τι θα ειναι αυτο το πραμα μετα, ταμπλετ ή νετμπουκ,

για διαφωτισε μας και εμας τους αδαείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους δεν θέλουν να ρουταρουν το κινητό τους να πάρουν ένα Mi-Fi στα 33ευρώ http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Vodafone-Mobile-Wi-Fi-R206

Προσοχή: ίσως δεν παίζει με κάρτες από άλλες εταιρίες αλλά μόνο από vodafone. Θέλει ψάξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να ψαχνεστε με στικακια οταν υπαρχουν smartphones που ειτε γινονται wifi hotspot ειτε με usb teethering και δινουν προσβαση στο tablet.

Εννοείς ότι μπορείς να πάρεις ένα φθηνό smartphone που να γίνεται wifihotspot και το οποίο προφανώς να συνεργαζεται με όλες τις κάρτες; Ωραία ιδέα!

 

Βέβαια το mi-fi θεωρητικά θα έχει καλύτερη κεραία αλλά είναι μάλλον δυσεύερετα...

http://www.insomnia.gr/topic/438588-%CF%88%CE%AC%CF%87%CE%BD%CF%89-%CE%B3%CE%B9%CE%B1/page-170?do=findComment&comment=53313684

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελει απντειντ το πλει αστο να το κανει συνδεσου με το λογαριασμο σου και αριστερα εχει τις εφαρμογες μου επιλεγεις και τις βγαζει ολες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να ψαχνεστε με στικακια οταν υπαρχουν smartphones που ειτε γινονται wifi hotspot ειτε με usb teethering και δινουν προσβαση στο tablet.

Μήπως γιατί τρώνε την μπαταρία εν ριπή οφθαλμού;

Η ιδανική λύση είναι Mi-Fi ή tablet με 3G.Και επειδή τα tablet με 3G κοστίζουν 70+ ευρώ από την απλή έκδοση παίρνεις ένα Mi-Fi και ξεμπέρδεψες.Το μόνο μείον είναι ότι θα κουβαλάς ένα ακόμα gadget και θα πρέπει να το φορτίζεις κάποια στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...