Προς το περιεχόμενο

LG 49" Ultra HD 899 € - Κωτσοβολος


germants

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/141878-lg-49ub820v?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_content=bgtvlg49&utm_campaign=nlweek13_140801_nltech

 

Η προσφορά ισχύει μέχρι 03/08 η' μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τηλεορασάρα η συγκεκριμένη, α ρε LG κατάφερε και εξαφάνισε τα bezels, πάντως γιατι το βλέπω να έρχεται γκρίνια μιας και το site του Κωτσου γράφει 1(!) HDMI θυρα, κανονικά έχει 3! Μία στα πλάγια και δύο HDMI 2.0 από πίσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να λεμε τα πραγματα οπως ειναι.4k σε 49 vs 1080p με bitrate 10mb+ δεν προκειτε κανεις να δει διαφορα.Το ιδιο που γινονταν στις 32αρες με το hd vs fullhd.Επισης δεν εχει 3d.Πολυ σημαντικο μειον.Επισης δεν υπαρχει περιεχομενο 4k και δεν θα υπαρξει για 2-3 χρονια ακομα.Εχει και αλλα μειον.Προτιμηστε μια πολυ καλη 1080p και σε 4-5 χρονια πηγαιντε για 60"+ 4k curved oled που θα ειναι κοντα στο χιλιαρικο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν εχεις top high-end pc, μια τετοια ειναι τελεια για gaming.

 

Αν δεν έχει αλλάξει κάτι η τηλεόραση αυτή όπως και όλες οι 4Κ που κυκλοφορούν δε μπορεί να πάει πάνω απο 30fps στα παιχνίδια λόγω hdmi..Όταν βγει το hdmi 2.0 το πρόβλημα θα λυθεί..

Οπότε μόνο τέλεια για gaming δεν είναι.

 

 

EDIT..Τελικά το έχει το HDMI 2.0 οπότε είναι όντως τέλεια για gaming.

Επεξ/σία από johnbond
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο 3d ρε παιδια ουτε καν.Τσαμπα χαρακτηριστικο.Το βλεπεις 1-2 φορες και τελος.Οποιος αγοραζει τηλεοραση με 3d απλα ειναι θυμα του μαρκετινγκ....οπως και εγω.Η μεγαλυτερη παπατα που εκανα που πηρα με 3d....(lg 55'' εχω)

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν έχει αλλάξει κάτι η τηλεόραση αυτή όπως και όλες οι 4Κ που κυκλοφορούν δε μπορεί να πάει πάνω απο 30fps στα παιχνίδια λόγω hdmi..Όταν βγει το hdmi 2.0 το πρόβλημα θα λυθεί..

Οπότε μόνο τέλεια για gaming δεν είναι.

hdmi2 υπάρχει εδώ και μήνες, το έχουν αρκετές 4Κ TVs όπως κι αυτή του topic σύμφωνα με το post#2

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο 3d ρε παιδια ουτε καν.Τσαμπα χαρακτηριστικο.Το βλεπεις 1-2 φορες και τελος.Οποιος αγοραζει τηλεοραση με 3d απλα ειναι θυμα του μαρκετινγκ....οπως και εγω.Η μεγαλυτερη παπατα που εκανα που πηρα με 3d....(lg 55'' εχω)

Aμα εχεις μονο το demo 3D δισκακι ξερω γω της τηλεορασης σου προφανως 1 φορα (και αν) θα το δεις. Εκτος αν φταιει το οτι πηρες... LG 3D (=passive = 540i αναλυση!).

Τουλαχιστον σε σχεση με το 4Κ το θεωρω πολυ πιο χρησιμο (στο σινεμα βεβαια με καμια 20μετρη οθονη το 4Κ ειναι επικο, δε λεω!). Ουτε και για παιχνιδια δε μου λεει κατι μια τετοια αναλυση, τι παραπανω μπορει να προσφερει απο το 2560Χ1600 εκτος απο τρελο ζορι στις καρτες γραφικων? (μιλαω παντα για τα "θυματα του μαρκετινγκ" οχι για τους χομπιστες :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...