Προς το περιεχόμενο

LG 49" Ultra HD 899 € - Κωτσοβολος


germants

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια χαρα ειναι η τιμη αλλα εχουν να πεσουν και αλλο (τα ποσοστα κερδους ειναι απλα ΤΕΡΑΣΤΙΑ οποτε απο εκει κοβουν)........Ισως οχι σαν 49 αλλα οπως προαναφερθηκε στις 55-60 κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω οτι η συγκεκριμενη εχει ips panel με οτι αυτο συνεπαγετε οπως και οτι ειναι 50hz απο το panel.Με λιγα λογια δεν αξιζει σε καμια περιπτωση.Πατε δειτε την απο κοντα και συγκρινετε με αλλες καλες 1080p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο 3d ρε παιδια ουτε καν.Τσαμπα χαρακτηριστικο.Το βλεπεις 1-2 φορες και τελος.Οποιος αγοραζει τηλεοραση με 3d απλα ειναι θυμα του μαρκετινγκ....οπως και εγω.Η μεγαλυτερη παπατα που εκανα που πηρα με 3d....(lg 55'' εχω)

Υπο καταλληλες συνθηκες(σκοτεινο περιβαλλον και σωστη αποσταση θεασης) το 3d μπορει να γινει απολαυστικοτατο.Πριν λιγες μερες ειδα στο public στο κοσμος μια lg950 4k με 3d υλικο.Το αποτελεσμα ηταν παρα πολυ καλο.Το active 3d σε σκοτεινο περιβαλλον υπερισχυει του passive διοτι εξαλλειφει το flickering/crosstalk.Στη μερα το passive υπερισχυει ξεκαθαρα αλλα εχει τη μιση αναλυση απο οτι το active.Δοκιμασε να δεις κανα ντοκιμαντερ σε 3d και μετα γραψε οτι δεν αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει για την πλειοψηφια το 3D ειναι 10-20 φορες max και μετα τελος. Απο κει και περα ο καθενας οπως το βλεπει... Δεν σημαινει οτι αυτοι που το θεωρουν αχρηστο χαρακτηριστικο ειναι λαθος (και εγω εχω 3D active tv και το εχω χρησιμοποιησει κυριολεκτικα 4 φορες σε 1 χρονο και το μετανιωσα σαν προαπαιτουμενο κριτηριο που το ειχα). Το κρισιμο στοιχειο και που αφορα σχεδον ολους ειναι το smart κομματι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παλι το smart το εχω χρησιμοποιησει 2 φορες κυριολεκτικα σε 1 χρονο (και ειναι και απο τα πολυ καλα smart κιολας...). Τωρα ποιος ειναι η "πλειοψηφια" και ποιος οχι δε ξερω να σου πω σιγουρα, ξερω μονο οτι αμα θελω να χαζεψω youtube δε με βολευει να καθομαι να κανω αναζητηση με το... τηλεκοντρολ (ουτε καν με το κινητο/ταμπλετ, μια που λεμε περι "εξυπνης συνδεσης" κλπ ξερω γω...το ψαχνω στο κινητο και παιζει αυτοματα στην τηλεοραση)!

Υποψην, το DLNA (και γενικοτερα η αναπαραγωγη multimedia) που χρησιμοποιω συχνα ΔΕΝ αποτελει "smart" feature...!

 

ΥΓ. Δε ξερω αν λεει τιποτα βεβαια με αυτο το Amazon Prime Video που εμφανιστηκε εδω και κανα 6μηνο αλλά δε διατιθεμαι να σκασω το 50αρικο ετησιως για να το τσεκαρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειπα και παραπανω "απο κει και περα ο καθενας οπως το βλεπει"... προφανως δεν εχει γινει και καμια δημοσκοπηση για την χρησιμοτητα των 2 αυτων χαρακτηριστικων. Την πλειοψηφια την κατεγραψα απο τον ευρυτερο κυκλο που εχωκαι δεν αποτελει ασφαλες δειγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει για την πλειοψηφια το 3D ειναι 10-20 φορες max και μετα τελος. Απο κει και περα ο καθενας οπως το βλεπει... Δεν σημαινει οτι αυτοι που το θεωρουν αχρηστο χαρακτηριστικο ειναι λαθος (και εγω εχω 3D active tv και το εχω χρησιμοποιησει κυριολεκτικα 4 φορες σε 1 χρονο και το μετανιωσα σαν προαπαιτουμενο κριτηριο που το ειχα). Το κρισιμο στοιχειο και που αφορα σχεδον ολους ειναι το smart κομματι

Το βασικο που πρεπει να προσεχουμε ειναι η εικονα πρωτα απ'ολα.Το 3d/smart features/media player ειναι δευτερευοντα αλλα για μενα και τα 3 ειναι πολυ σημαντικα διοτι τα χρειαζομε οπως και πολλοι αλλοι.Το 3d εχει πολυ μελλον και τα τελευταια 3d movies ειναι αψογα με αρκετο βαθος και popping που αλλαζουν ολη την εμπειρια.Το ιδιο και τα smart features με το smart remote της samsung να ευκολυνει κατα πολυ την περιηγηση στις εφαρμογες της τηλεορασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δισκακι demo δεν εχω αλλα εχω δει 1 ντοκιμαντερ που αλλιως δεν θα εβλεπα μονο και μονο για το 3d και 5 ταινιες...Θαρρεις πως υπαρχουν πολλες ταινιες ακομα για να δω?το θεμα ειναι να δεις ταινια για το 3d η για την υποθεση της?Πολλες νομιζω οτι ειπε ο φιλος απο πανω για 20 φορες.5 με 10 μαχ για το 98% των χρηστων.Τωρα εσυ αν εισαι το 2% που σου χρησιμευει δεν σημαινει οτι το χαρακτηριστικο αυτο δεν ειναι αχρηστο για την πλειονοτητα που θα παρει μια τηλεοραση....αρα δεν ειναι και κριτηριο αγορας κατεμε.Οσο για το passive - active ουδεν σχολιο...περι ορεξεως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δισκακι demo δεν εχω αλλα εχω δει 1 ντοκιμαντερ που αλλιως δεν θα εβλεπα μονο και μονο για το 3d και 5 ταινιες...Θαρρεις πως υπαρχουν πολλες ταινιες ακομα για να δω?το θεμα ειναι να δεις ταινια για το 3d η για την υποθεση της?

Να μου το ελεγες αυτο εν ετει 2010 (1ο ετος με μοντελα 3D TV) να το καταλαβω. Τοτε πραγματι ισχυε ακριβως αυτο το "βλεπω κατι που αλλιως δε θα εβλεπα μονο και μονο για το 3D) και τοτε θα περιεγραφε και απολυτα την εννοια που ανεφερες και πριν "θυμα του μαρκετινγκ" (γιατι ηταν και πανακριβες οι 3D τοτε).

 

Αλλά να μου το λες στα μεσα του 2014, τοτε το μονο αλλο λογικο συμπερασμα ειναι οτι αγορασες τηλεοραση για να ... βλεπεις τηλεοραση (!) και οχι ταινιες! Στην οποια περιπτωση εξακολουθει να ισχυει το "θυμα μαρκετινγκ" οχι για την κοροϊδια αυτη καθαυτη απλα για λογους αγνοιας (αν και ουτε αυτο ειναι "απλο" γιατι θα μπορουσες να πεις "δε θελω 3D, θελω απλα την καλυτερη εικονα" και παλι 3D θα ειχες παρει γιατι τα καλυτερα μοντελα σημερα ειναι ολα -και- 3D!).

πχ προχειροτατο παραδειγμα (θα υπαρχει και πιο "ωραια" λιστα σιγουρα, πχ δεν εχω πετυχει καπου το Transcendence σε 3D αλλά υποτιθεται θα βγει ενα 3D bluray της ταινιας)

http://en.wikipedia.org/wiki/Category:2014_3D_films

Απο αυτες εχω ηδη δει σχεδον ολες τις εμπορικες που εχουν βγει ως τωρα και σε διαβεβαιωνω οτι δεν ειναι καθολου "μονο και μονο για το 3D αλλιως δεν θα τις εβλεπα"! Μεχρι και τα παιδικα ηταν αρκετα ωραια!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μου το ελεγες αυτο εν ετει 2010 (1ο ετος με μοντελα 3D TV) να το καταλαβω. Τοτε πραγματι ισχυε ακριβως αυτο το "βλεπω κατι που αλλιως δε θα εβλεπα μονο και μονο για το 3D) και τοτε θα περιεγραφε και απολυτα την εννοια που ανεφερες και πριν "θυμα του μαρκετινγκ" (γιατι ηταν και πανακριβες οι 3D τοτε).

 

Αλλά να μου το λες στα μεσα του 2014, τοτε το μονο αλλο λογικο συμπερασμα ειναι οτι αγορασες τηλεοραση για να ... βλεπεις τηλεοραση (!)

Μεντιουμ εισαι?χεχε ναι 2011 την πηρα και για να βλεπω τηλεοραση.Ταινιες κατεβαζω και ειναι διαδικασια (τουλαχιστον ηταν)να βαλω υποτιτλους στο 3d και δεν το ξαναεκανα....δεν ξερω αν πλεον υπαρχουν πολυ τιτλοι για ενοικιαση αλλα παλι δεν νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...