Προς το περιεχόμενο

LG 49" Ultra HD 899 € - Κωτσοβολος


germants

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεντιουμ εισαι?χεχε ναι 2011 την πηρα και για να βλεπω τηλεοραση.Ταινιες κατεβαζω και ειναι διαδικασια (τουλαχιστον ηταν)να βαλω υποτιτλους στο 3d και δεν το ξαναεκανα....δεν ξερω αν πλεον υπαρχουν πολυ τιτλοι για ενοικιαση αλλα παλι δεν νομιζω

Υπαρχουν πανω απο 200 τιτλοι 3d που μπορεις να αγορασεις/κατεβασεις και βγαινουν συνεχως.Προχθες βγηκαν τα:

amazing spiderman 2 3d

captain america 2 winter soldier 3d

noah 3d

ratatouille 3d

 

οπως και αρκετα ντοκιμαντερ.Το 3d εχει μελλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μόνο το χωρίς γυαλιά imho...

Για την ωρα δεν γινετε αυτο(εκτος 3ds) οποτε βολευομαστε με τα γυαλακια.Σε 3-4 χρονια να γινει mainstream και το 4k βλεπουμε για 3d χωρις γυαλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά γίνεται εδώ και καιρό θα έλεγα μάλιστα, σε διπλανό θέμα ποσταρα και μια γενναία πτώση τιμής, απλά το αποτέλεσμα δεν είναι ακόμα τέλειο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά γίνεται εδώ και καιρό θα έλεγα μάλιστα, σε διπλανό θέμα ποσταρα και μια γενναία πτώση τιμής, απλά το αποτέλεσμα δεν είναι ακόμα τέλειο...

3d χωρις γυαλια?Για δειξε μου λιγο το θεμα γιατι δεν γνωριζω κατι παραπανω σε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει 3 (!) χρονακια που το εχει υλοποιησει εμπορικα η Toshiba (ισως και κανας αλλος, αλλά δεν θυμαμαι τωρα προχειρα κατι)..

Αυτη ειναι που ειχα ποσταρει

http://www.skroutz.gr/s/1765930/Toshiba-55ZL2G.html

καθως την ειχα δει εξω στο 1/4 της τιμης-ανεκδοτου του σκρουτζ....

To πρωτο μοντελο που βγηκε σχεδον τετοια εποχη το 2011 ηταν απλη full hd και εφτασε πριν 1,5 χρονο εως το 1,5 χιλιαρικο.

Απλα (οπως λεω παντα) για να εχουμε μια εικονα της τασης των τιμων σε τετοια πραγματα, αν δηλαδη σε 2-3 χρονια εχουμε 60αρες 4Κ με 3D χωρις γυαλια στο 1000αρικο δε θα μου φανει καθολου παραξενο, αν και απο οτι λεει η ιδια η... Sharp μαλλον θα το πανε σε 8Κ το θεμα

http://www.techradar.com/news/television/hdtv/first-look-sharp-85-inch-8k-glasses-free-3d-1214341

και πολυ λογικο καθως σε αυτου του ειδους 3D οσο μεγαλυτερη αναλυση εχεις τοσο περισσοτερα "sweet spots" θεασης μπορεις να εχεις (βλεπε πχ το 3DS που με την πολυ μικρη αναλυση...εχει μονο το "κεντρικο" και αντε κανα-δυο 'χαζα' σημεια ακομα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει 3 (!) χρονακια που το εχει υλοποιησει εμπορικα η Toshiba (ισως και κανας αλλος, αλλά δεν θυμαμαι τωρα προχειρα κατι)..

Αυτη ειναι που ειχα ποσταρει

http://www.skroutz.gr/s/1765930/Toshiba-55ZL2G.html

καθως την ειχα δει εξω στο 1/4 της τιμης-ανεκδοτου του σκρουτζ....

To πρωτο μοντελο που βγηκε σχεδον τετοια εποχη το 2011 ηταν απλη full hd και εφτασε πριν 1,5 χρονο εως το 1,5 χιλιαρικο.

Απλα (οπως λεω παντα) για να εχουμε μια εικονα της τασης των τιμων σε τετοια πραγματα, αν δηλαδη σε 2-3 χρονια εχουμε 60αρες 4Κ με 3D χωρις γυαλια στο 1000αρικο δε θα μου φανει καθολου παραξενο, αν και απο οτι λεει η ιδια η... Sharp μαλλον θα το πανε σε 8Κ το θεμα

http://www.techradar.com/news/television/hdtv/first-look-sharp-85-inch-8k-glasses-free-3d-1214341

και πολυ λογικο καθως σε αυτου του ειδους 3D οσο μεγαλυτερη αναλυση εχεις τοσο περισσοτερα "sweet spots" θεασης μπορεις να εχεις (βλεπε πχ το 3DS που με την πολυ μικρη αναλυση...εχει μονο το "κεντρικο" και αντε κανα-δυο 'χαζα' σημεια ακομα).

Δεν το γνωριζα να σου πω την αληθεια.Μπραβο στην toshiba.Ειδα που το ποσταρες απλα δεν ειδα οτι ειναι χωρις γυαλια.Γινετε μια toshiba να εχει υλοποιησει μια τετοια λειτουργια και να μην μπορουν samsung/lg/sony και να ειναι ακομα.με τα γυαλια?Ας δουμε μια υλικο 4k και μετα παμε και σε 8k.Εχουμε μελλον ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Εφοσον το 3d δεν σου προσφερει τιποτα ακομη και στα σινεμα που ειναι πολυ ανωτερο σε σχεση με τις τβ, πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τον λογο υπαρξης. Gimmick τρελο και υπαρχει λογος που μερικες εταιριες εχουν αρχισει να το αφαιρουνε ακομη και απο τις ναυαρχιδες τους.

 

   Smart χαρακτηριστικα πιο χρησιμα, αλλα τιποτα που δεν μπορεις να κανεις ΠΟΛΥ καλυτερα με μια συσκευη αππλε τβ ετσ που κοστιζουνε κατω απο 90 ευρω, που ετσι και αλλιως θα θελεις εχεις αν θελεις πχ μακ για μιρρορινγκ.

 

   Εν ολιγης, 4k εστω και ελαχιστη διαφορα να κανει στην εικονα την θεωρω πολυ προτιμοτερο να εχει αποτι 3d, smart. Oled προφανος παιζει σε αλλη κατηγορια. Curved ισως να επελεγα αν ειχε μικρη χρηματικη διαφορα, οχι οτι προσφερει κατι προφανος, απλα ειναι πιο ενδιαφερουσα σχεδιαστικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δε βγάζουν πιο πολλά μοντέλα χωρίς smart και χωρίς 3d απλά με μεγάλη οθόνη! Εγώ ας πούμε θα προτιμούσα μια τέτοια tv (55-60" χωρίς καμιά έξτρα λειτουργία αφού δε με ενδιαφέρουν καθόλου) και δε νομίζω να ήμουν ο μόνος!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δε βγάζουν πιο πολλά μοντέλα χωρίς smart και χωρίς 3d απλά με μεγάλη οθόνη! Εγώ ας πούμε θα προτιμούσα μια τέτοια tv (55-60" χωρίς καμιά έξτρα λειτουργία αφού δε με ενδιαφέρουν καθόλου) και δε νομίζω να ήμουν ο μόνος!

 

Τα ίδια και εγώ. Ψάχνω πολλές ίντσες αλλά προβολέας δε μου κάνει λόγω φωτεινού χώρου. Περιμένω να πέσουν οι 60αρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν πατε σε πλασμα 60αρα στα 700-800 ευρω?Smart δεν ειναι 3d δεν εχουν τι σας χαλανε?Μην πειτε για την καταναλωση τα εχουμε ξανα πει αυτα.

Δεν ξέρω, νομίζω πιο πολύ ψυχολογικό είναι! Ότι θέλουν "ειδική μεταχείριση", αφήνουν στάμπες κλπ (αν και μάλλον δεν ισχύουν πλέον αυτά). Επίσης, έχω την εντύπωση ότι δεν ενδείκνυνται για gaming (που θα είναι η μισή χρήση της tv χονδρικά, η άλλη μισή θα είναι η παρακολούθηση αγώνων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, νομίζω πιο πολύ ψυχολογικό είναι! Ότι θέλουν "ειδική μεταχείριση", αφήνουν στάμπες κλπ (αν και μάλλον δεν ισχύουν πλέον αυτά). Επίσης, έχω την εντύπωση ότι δεν ενδείκνυνται για gaming (που θα είναι η μισή χρήση της tv χονδρικά, η άλλη μισή θα είναι η παρακολούθηση αγώνων)

Plasma εχω εδω και 5 χρονια.Εχει γραψει 7000 ωρες και δεν εχει το παραμικρο burn in.Στο gaming ειναι πολυ καλυτερες απο ολες τις led λογω χαμηλου input lag.Η κινηση τους ειναι αψογη και τα χρωματα τους οσο πιο φυσικα γινετε και μαυρο οπως πρεπει.Ουτε clouding/ghosting/banding δεν εχουν οπως οι led.Αν δεν ειχαν καταργηθει παλι σε πλασμα.θα πηγαινα(smart+3d) αλλα το marketing υπερισχυσε.Αν δεν θελεις 3d+smart η 60pn6500 ειναι οτι καλυτερο για τα χρηματα της.

 

Στο ps3 την ελιωνα απο την πρωτη μερα και δεν ειχα κανενα θεμα με burn in.Αυτο ηταν στις πρωτες πλασμα του 2000-2004 που και παλι επρεπε πχ να αφησεις στατικη εικονα για ωρες για να γινει σταμπα.Το marketing εχει κανει αυτους που δεν ξερουν χρονια τωρα να φοβουνται τις πλασμα και να περνουν κατι πολυ χειροτερο σε led.Απο τις led οι εταιριες εχουν τεραστια κερδη και αυτο φαινετε και με τις τρελες πτωσεις τιμων που ειχαμε τον τελευταιο χρονο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Plasma εχω εδω και 5 χρονια.Εχει γραψει 7000 ωρες και δεν εχει το παραμικρο burn in.Στο gaming ειναι πολυ καλυτερες απο ολες τις led λογω χαμηλου input lag.Η κινηση τους ειναι αψογη και τα χρωματα τους οσο πιο φυσικα γινετε και μαυρο οπως πρεπει.Ουτε clouding/ghosting/banding δεν εχουν οπως οι led.Αν δεν ειχαν καταργηθει παλι σε πλασμα.θα πηγαινα(smart+3d) αλλα το marketing υπερισχυσε.Αν δεν θελεις 3d+smart η 60pn6500 ειναι οτι καλυτερο για τα χρηματα της.

 

Στο ps3 την ελιωνα απο την πρωτη μερα και δεν ειχα κανενα θεμα με burn in.Αυτο ηταν στις πρωτες πλασμα του 2000-2004 που και παλι επρεπε πχ να αφησεις στατικη εικονα για ωρες για να γινει σταμπα.Το marketing εχει κανει αυτους που δεν ξερουν χρονια τωρα να φοβουνται τις πλασμα και να περνουν κατι πολυ χειροτερο σε led.Απο τις led οι εταιριες εχουν τεραστια κερδη και αυτο φαινετε και με τις τρελες πτωσεις τιμων που ειχαμε τον τελευταιο χρονο.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Σίγουρα θα κοιτάξω και προς plasma όταν έρθει ο καιρός να πάρω tv! (φοβάμαι όμως ότι αν το καθυστερήσω δεν θα μπορώ να τις βρω στην αγορά πλέον!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Σίγουρα θα κοιτάξω και προς plasma όταν έρθει ο καιρός να πάρω tv! (φοβάμαι όμως ότι αν το καθυστερήσω δεν θα μπορώ να τις βρω στην αγορά πλέον!)

Ειδη οι panasonic εχουν εκληψει τελειως.2-3 lg εχουν μεινει και 2-3 samsung plasma.Οι τιμες τους για 60" ειναι εξαιρετικες αν δεν θες 3d/smart λειτουργιες.

Οι plasma που εχουν μεινει.Σε λιγους μηνες δεν θα υπαρχουν ουτε αυτες.

 

https://www.skroutz.gr/c/12/television/f/350424/%CE%A0%CE%BF%CE%BB%CF%8D-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%AC%CE%BB%CE%B7-%CE%A4%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AC%CF%87%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-55.html?keyphrase=plasma

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...