Προς το περιεχόμενο

Νέα UHD οθόνη FlexScan EV3237 από την EIZO στις 31.5 ίντσες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Οι Eizo δεν απευθυνονται στους μεσους χρηστες, αλλα σε επαγγελματιες φωτογραφους/ gfx designers/ 3d animators κ.ο.κ.

η σειρά EV δεν θα έλεγα ότι απευθύνεται σε αυτούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΙΖΟ: γιαυτούς που τζουρουφλίζουν τους οφθαλμούς τους πάνω από μια οθόνη...για να βγάλουν λεφτά να πάρουν μια τέτοια οθόνη..

Έχω μία οθόνη LED ΤΝ 24" fullHD, τη πήρα πριν μερικά χρόνια στα 200-300 ευρώ. Για να βλέπω το insomnia δεν είναι και άσχημη, μπορεί να μην είναι πολύ καλή αλλά κουτσά στραβά τη κάνει τη δουλειά της. Σε πολλά παιχνίδια στρατηγικής που παίζω όμως έχει πολύ ως πάρα πολύ άσχημη απόδοση, πάρα πολλές φορές δυσκολεύομαι να διακρίνω τα μενού και τις μονάδες και μερικές φορές είναι τόσο δυσδιάκριτα που πρέπει να προσπαθήσω πολύ ώρα να καταλάβω τι είναι αυτό που βλέπω και τι γράφει, τα παιχνίδια μετατρέπονται σε πραγματικό μαρτύριο. Με μία παλιότερη CRT 19" 1280x960 που είχα δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα. Ακόμα και παιχνίδια όπως shooter και racing που φαίνονται αρκετά καλά στην LED, στη παλιά CRT είχαν πιο ποιοτική, "φυσική" και ζωντανή εικόνα.

Έχω αρχίσει εδώ και καιρό να σκέφτομαι σοβαρά την αγορά μιας πιο καλής και ακριβής οθόνης, που να μην είναι γεμάτη με τεχνουργήματα στην εικόνα που δείχνει, όπως οι φτηνές. Οθόνη-ποντίκι-πληκτρολόγιο είναι εξαρτήματα που μπορούν να κάνουν πολύ πιο άνετη την ενασχόληση με τον υπολογιστή και μπορεί να τα έχεις άνετα και 10+ χρόνια και αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω, όπως είπαν και μερικοί άλλοι πιο πριν.

Οι καλές οθόνες δεν είναι μόνο για τους επαγγελματίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δεξιά βλέπουμε χρηματιστηριακά γραφήματα. Θέλουν να δείξουν πως η οθόνη έχει τέτοιο μέγεθος και ανάλυση που επιτρέπει την ταυτόχρονη παρακολούθηση εννέα παραθύρων 720p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα IPS monitor 27" με 2560x1440 νομίζω οτι είναι υπεραρκετό, αυτήν την στιγμή, Για να υποστηρίξεις 4Κ ανάλυση σε 3D Rendering θες τουλάχιστον Quadro K4000 (1000$) ή FirePro W7000 (900$) άρα προφανώς όποιος τις κοιτάει έχει και 5-6 χιλιάρικα σύστημα. ( Μάλλον δεν του λείπουν ) Για Gaming επίσης θες SLI/CrossfireX σίγουρα για να φτάσεις τέτοια ανάλυση εκτός αν έχεις R9 295x2/Titan στα 1500+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα μια Flexscan από το 2004. Αν θυμάμαι καλά, ήταν η Flexscan 551, η οποία είχε επίσης την τεχνολογία Auto EcoView. Δεν είχα κανένα παράπονο, την έδωσα πριν λίγο καιρό σε συγγενικό πρόσωπο και συνεχίζει να είναι αξιόπιστη! Aπό τις καλύτερες οθόνες, κατά την άποψή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα IPS monitor 27" με 2560x1440 νομίζω οτι είναι υπεραρκετό, αυτήν την στιγμή, Για να υποστηρίξεις 4Κ ανάλυση σε 3D Rendering θες τουλάχιστον Quadro K4000 (1000$) ή FirePro W7000 (900$) άρα προφανώς όποιος τις κοιτάει έχει και 5-6 χιλιάρικα σύστημα. ( Μάλλον δεν του λείπουν ) Για Gaming επίσης θες SLI/CrossfireX σίγουρα για να φτάσεις τέτοια ανάλυση εκτός αν έχεις R9 295x2/Titan στα 1500+.

 

What?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

http://www.skroutz.gr/s/5793482/Eizo-FlexScan-EV3237.html?keyphrase=FlexScan+EV3237  

 

δυναμη τα λεφτα που ειναι ..... ΤΙΜΗ 2006.23 €

 

εχω  FlexScan s2401w  την ειχα παρει 800ε τι να λεμε eizo οτι πληρωνεις παιρνεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...