Προς το περιεχόμενο

Το ποσοστό των Windows XP πέφτει κάτω από το 25%. Για πρώτη φορά τα Windows 8.1 παρουσιάζουν πτώση!


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρομερο λειτουργικο τι να σου πω.

σε ολοκαινουργιο Ι3 με 4 γιγα ραμ pc συνολικα εκανα κανα 2ωρο για να βγαλω το custom antivirus και να βαλω ενα αλλο με τα νταβατζιδικα υποχρεωτικα update σε καθε επαννεκινηση.

σιγουρα το ταχυτερο λειτουργικο της αγορας με διαφορα.

τρεχω να βγαλω το παλιο pc απο το παταρι θα αναστηθει με τα 8.1

 

Όλες οι έρευνες και όλα τα 100% μη αμφισβητήσιμα benchmarks του ίντερνετ βγάζουν τα 8.1 τα πιο γρήγορα και ελαφριά windows αλλά αφού το λέει ο rozali ότι δεν είναι μάλλον έτσι θα είναι...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας να σας πω οτι ειμαι γνωστης απο πρωτο χερι για τα 8.1. Τα χρησιμοποιω εδω και καιρο και εχω να πω οτι ειναι κλασεις ανωτερο λειτουργικο απο τα win7 Ultimate που ειχα.Τωρα ποια εχω τα 8.1 Pro. Βελτιωμενα αρκετα τα 8.1 και με τα συνεχομενα updates ολο γινονται και καλυτερα. Αψογη συνεργασια με WPhones & Onedrive και σε Android & Ios.

Δοκιμαστε τα, τα συστινω.

 

Τρομερο λειτουργικο τι να σου πω.

σε ολοκαινουργιο Ι3 με 4 γιγα ραμ pc συνολικα εκανα κανα 2ωρο για να βγαλω το custom antivirus και να βαλω ενα αλλο με τα νταβατζιδικα υποχρεωτικα update σε καθε επαννεκινηση.

σιγουρα το ταχυτερο λειτουργικο της αγορας με διαφορα.

τρεχω να βγαλω το παλιο pc απο το παταρι θα αναστηθει με τα 8.1

 

Τα Update τα απενεργοποιεις ή και ακομα αν θες βαζεις να κατεβαζεις τα αρχεια και να μην εγκαθιστανται ωστε δεν εχεις τα "νταβαντζιδικα" οπως λες updates.

Πιστευω οτι φταιει το μηχανημα σου για την ταχυτητα και οχι το λειτουργικο. Οταν κανεις format ή οταν αγοραζεις νεο pc και κολλαει δεν μπορει να φταει το λειτουργικο. Τελος πατνω δες εδω μια εικονα απο ενα μηχανηματακι laptop δικο μου και να σου πω οτι δεν παιζει να εχω δει σκαλωμα εδω και πολυ καιρο.  Capture.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη δε θελω να κανω τον δικηγορο του διαβολου αλλα με i7-4710mq και 16gb αν ειχες σκάλωμα τότε θα είχες σοβαρότατο πρόβλημα. Και εγω δεν εχω πρόβλημα με λαπτοπ με celeron 887, 8gb ram και win 7 pro. To θεμα είναι ότι τα win8 προφανως στην πλειοψηφια δεν αρέσουν και προφανως κάποιοι που τα πηραν με λαπτοπ τ' αλαξαν σε win7. Τωρα να φταιει το start button η ότι άμα κρεμασουν χαιρετα μας δεν το ξερω ας το ψαξει η Microsoft. Παντως εγω σε μηχανημα μου δε τα βαζω. Και όπως λεει ο λαος περι ορέξεως ... κολοκυθοπιτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ενα OS ειναι καλο (7) φαινεται. Οταν ειναι ενα συνοθυλευμα απο αποτυχημενες και μη πρακτικες ιδεες (8/8.1) πάλι φαινεται.

 

Στο γραφειο εχω 8.1 στο σπιτι 8.1 (διοτι βαριεμαι το φορματ με τοσα που εχω στημενα εκει πανω) και ακομα βλασφημαω που δεν εβαλα 7ρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ενα OS ειναι καλο (7) φαινεται. Οταν ειναι ενα συνοθυλευμα απο αποτυχημενες και μη πρακτικες ιδεες (8/8.1) πάλι φαινεται.

 

Στο γραφειο εχω 8.1 στο σπιτι 8.1 (διοτι βαριεμαι το φορματ με τοσα που εχω στημενα εκει πανω) και ακομα βλασφημαω που δεν εβαλα 7ρια.

Πρεπει να εισαι πολυ μαζοχ...,για να ταλαιπωρησαι καθημερινα επι μηνες/χρονια και να μην μπαινεις στην διαδικασια των λιγων λεπτων ή ωρων για να περασεις το λογισμικο που θα χρησιμοποιεις ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ και ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ!:P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί τη ευκαιρία να πούμε,όποιο παιδί διαβάζει αυτήν την είδηση και έχει windows vista,παιδιά πετάξτε τα και πηγαίνετε σε windows 7!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί τη ευκαιρία να πούμε,όποιο παιδί διαβάζει αυτήν την είδηση και έχει windows vista,παιδιά πετάξτε τα και πηγαίνετε σε windows 7!

Σπονσαρεις τα 100ευρω για upgrade?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το hate είναι από ανθρώπους που απλά δεν θέλουν να πάνε μπροστά,όχι θέμα κάποιον drivers,που λες και εσύ π.χ,αλλά επειδή είναι διαφορετικά στο ανθρώπινο μάτι.

 

Δε είναι έτσι Drake.Δε μπορεί ταυτόχρονα με τη κυκλοφορια των win8 να έγιναν όλοι οπισθοδρομικοί.Προφανώς οι περισσότεροι δε τα βρήκαν πρακτικά (όχι απλά διαφορετικά στο μάτι) και παρόλο που η λύση ειναι απλή, δε θέλησαν να υποστηρίξουν αυτή την επιλογή της MS.Απλά προσωπικά δε θεωρώ τα win8 κακό os και δε νομίζω οτι αξίζει τόσο πολύ κράξιμο (και φυσικά ούτε φανατική υποστήριξη).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμπρος Πισω....

Ολοι Windows 3.11! Πανε Σφαιρα!!!

 

Ημαρτον πια! Τα Windows 8 ειναι μια χαρα αψογο λειτουργικο.

Απο εκει και περα οποιος θελει βαζει οτι Version θελει.

 

Εχω βαλει 8.1 Pro σε Core 2 duo e6400 με 4GB Ram (8 ετων CPU) και πετανε. Τι θελετε δηλαδη να τα βαλετε σε κανα 286? 

 

Πραγματικα ημαρτον!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου, το πιο καλό λειτουργικό σε εμφάνιση και ευκολία χρήσης είναι τα WinXP. Τα Win7 και Win8 βέβαια είναι πιο μοντέρνα και με πιο πολλές δυνατότητες. Τα Win8 προσωπικά μου αρέσουν πολύ περισσότερο από τα Win7, ο μόνος λόγος που με κάνει να έχω ακόμα Win7 είναι τα προβλήματα που έχουν με αρκετά παιχνίδια. Πάντως για κάποιον που δεν έχει κανένα ενδιαφέρον για παιχνίδια στον υπολογιστή, δε βλέπω κανένα λόγο να έχει ακόμα Win7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

εγώ πάντως που έχω χρησιμοποιήσει όλες τις εκδόσεις από τα 98 μέχρι και τώρα τα 8.1 μου αρέσουν πάρα πολύ τα τωρινά. Βέβαια είναι μια έκδοση που ξεκίνησε πιο πολύ για να βολεύει στα tablet αλλά δεν μου φαίνεται τόσο δύσκολο να κάνεις 1 κλικ παραπάνω για να σε βγάλει στην επιφάνεια. Τώρα άντε βρες πώς σκέφτεται ο καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε είναι έτσι Drake.Δε μπορεί ταυτόχρονα με τη κυκλοφορια των win8 να έγιναν όλοι οπισθοδρομικοί.Προφανώς οι περισσότεροι δε τα βρήκαν πρακτικά (όχι απλά διαφορετικά στο μάτι) και παρόλο που η λύση ειναι απλή, δε θέλησαν να υποστηρίξουν αυτή την επιλογή της MS.Απλά προσωπικά δε θεωρώ τα win8 κακό os και δε νομίζω οτι αξίζει τόσο πολύ κράξιμο (και φυσικά ούτε φανατική υποστήριξη).

Για μένα δεν είναι θέμα φανατικής υποστηρίξεις,εγώ τα αγόρασα με την προσφορά που είχαν βγάλει το upgrade pack στα 30€,και δεν το μετανοιωσα,όλα δουλεύουν ρολόι,δεν είχα κανένα πρόβλημα και για αυτό τον λόγο λέω καλά λόγια.Και σχετικά με αυτό που είπα,αν δεις στο ίντερνετ γενικά,το μεγαλύτερο ποσοστό δεν τους αρέσει μόνο για το start button και τα πλακάκια που έχουν. Ψαξτο να δεις και εσύ.

Υ.Γ Τα λέω και με βάση από δικούς μου ανθρώπους που λέγανε σε μένα,"ναι οκ είναι ελαφριά και γρήγορα,αλλά δεν μου αρέσει που δεν έχει το κλασσικό start button" αλλά το έχω ακούσει και από πελάτες μου που πήρανε καινούργια λαπτοπς με προεγκατεστημενα win8-8.1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτό το ποσοστό ευθύνονται τα καινούρια λάπτοπ που δεν έχουν λειτουργικό και ειναι πιο φτηνά για μένα,γιατί τα παίρνουν και τους περνάνε πειρατικά 7/8 που δεν δηλώνονται πουθενά.

επίσης εκτός απο τους άσχετους υπάρχουν και μερικοί σχετικοί με υπολογιστές που τα κράζουν για την εμφάνιση τους,λοιπόν αφού είστε τόσο σχετικοί και super duper users κατεβάστε μια εφαρμογή που επαναφέρει το start menu και κλείνει το metro και απολαύστε το σφαιράτο αυτό(lag free) λειτουργικό και σταματήστε να κράζετε γιατί φαίνεστε σαν τους 40άρηδες που αν τους αλλάξεις μια συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας χάνουν τον μπούσουλα.

να παραπονιέται η μάνα μου που είναι 50 χρονών και κάποιος που δεν γνωρίζει και πολλά αλλά το έχει για την δουλειά του θα το καταλάβω γιατί δεν έχουν την δυνατότητα να ψαχτουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτό το ποσοστό ευθύνονται τα καινούρια λάπτοπ που δεν έχουν λειτουργικό και ειναι πιο φτηνά για μένα,γιατί τα παίρνουν και τους περνάνε πειρατικά 7/8 που δεν δηλώνονται πουθενά.

επίσης εκτός απο τους άσχετους υπάρχουν και μερικοί σχετικοί με υπολογιστές που τα κράζουν για την εμφάνιση τους,λοιπόν αφού είστε τόσο σχετικοί και super duper users κατεβάστε μια εφαρμογή που επαναφέρει το start menu και κλείνει το metro και απολαύστε το σφαιράτο αυτό(lag free) λειτουργικό και σταματήστε να κράζετε γιατί φαίνεστε σαν τους 40άρηδες που αν τους αλλάξεις μια συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας χάνουν τον μπούσουλα.

Ανέκαθεν έτσι λειτουργούσαν οι περισσότεροι σε κάτι που ξέφευγε από το συνηθισμένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...