Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Update 1 για όσους έχουν Windows Phone 8.1 Preview for Developers


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και το update 1 δε βρισκεται ακόμα στην τελική του έκδοση, άρα παραπάνω από καλά όσον αφορά την απόκριση του λειτουργικού σε ταχύτητα-ομαλότητα για μένα ...

δοκιμαστική έλεγαν και την gdr3 αλλά αποδείχθηκε ότι ήταν final.Το ίδιο και για την 8.1 που πάλι final ήταν τελικά.Δεν βρίσκω λόγο αυτή να μην είναι final.Σήμερα ανακοίνωσε η Hisense ότι θα κυκλοφορήσει smartphone με την 8.1 και το update 1 και θα είναι το πρώτο κινητό στην αγορά που θα έχει out of the box το update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ilektrolo, on 05 Aug 2014 - 6:12 PM, said:

δοκιμαστική έλεγαν και την gdr3 αλλά αποδείχθηκε ότι ήταν final.Το ίδιο και για την 8.1 που πάλι final ήταν τελικά.Δεν βρίσκω λόγο αυτή να μην είναι final.Σήμερα ανακοίνωσε η Hisense ότι θα κυκλοφορήσει smartphone με την 8.1 και το update 1 και θα είναι το πρώτο κινητό στην αγορά που θα έχει out of the box το update.

Δεν ισχύει αυτό που λες, και όπως το εννοείς.

Δεν ξέρω αν έχει ασχοληθεί με τη dp, αλλά για κάποιον που έχει βάλει τη dp, θα ξέρει ότι στην πορεία έρχονται αναθεωρήσεις της αρχικής dp.

 

Εννοείται πως κάποια στιγμή η dp φτάνει να συμπίπτει με την τελική έκδοση.

Έχουν όμως προηγηθεί αρκετά updates πάνω στην αρχική διάθεση.

 

Έτσι κι εδώ, θα ακολουθήσουν αρκετά μικρά update πάνω στο 8.1 'gdr'1 .

 

ΥΓ: Εδώ θυμάμαι συζητήσεις που λέγανε οι haters ότι η dp είναι beta...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως κανω φακελους? Και ενα ακομα που με απασχολει απο το Πασχα :P

Οταν κλειδωνε το κινητο, εκλεινε και το wifi. Τωρα γιατι δεν γινεται αυτο?

 

Βγηκε και η cortana στο μενου, επειδη εχω us region. Παω να τη βαλω στη start screen να πουλησω μουρη :P

ρυθμισεις --> wifi --> συνθετες --> ξετικαρεις την επιλογη που λεει "να διατηρειται ενεργοποιημενο το wifi οταν ληγει το χρονικο οριο οθονης"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρυθμισεις --> wifi --> συνθετες --> ξετικαρεις την επιλογη που λεει "να διατηρειται ενεργοποιημενο το wifi οταν ληγει το χρονικο οριο οθονης"

Σε ποια έκδοση των WP είσαι; :-Ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρυθμισεις --> wifi --> συνθετες --> ξετικαρεις την επιλογη που λεει "να διατηρειται ενεργοποιημενο το wifi οταν ληγει το χρονικο οριο οθονης"

 

 

Σε ποια έκδοση των WP είσαι; :-Ο

Σε 8.1u1 ειμαι πλεον και η ρυθμιση δεν υπαρχει απο την 8.1 και μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεγα κι εγώ. Έχω κάτι μήνες να τη δω τη ρύθμιση αυτή. Προς στιγμή νόμιζα πως έχω παραισθήσεις. Πήγα 3 φορές στις ρυθμίσεις του WiFi για να βεβαιωθώ. :-p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά για το πιο κάτω μήνυμα ξέρουμε αν φταίει το firmware της εκάστοτε συσκευής ?? Δεν μπορώ να βρω λύση ... :(

 

...

..It is probably a temporary problem. To try again go to settings > phone update. (0x80188308)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δονηση απενεργοποιειται απο το μεσεντζερ? βαζω γενικα απενεργοποιηση δονησης στις ειδοποιησης και δεν γινεται τπτ.. Βγαζω κ απο τις ρυθμισεις του μεσεντζερ την δονηση κ παλι τπτ..παραμενει ενεργοποιημενη.. Εχει κανεις αλλος τετοιο θεμα?

 

λουμια 520 εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα windows phone 8.1 προς το παρον προχωρανε καλα.Το θεμα ειναι τα σημερινα wp κινητα να παρουν και τα windows 9 και μην γινει οπως με τα wp7 κινητα που δεν τα αναβαθμισε.Με αυτες τις λαθος κινησεις η ms εχει καταντησει να εχει το 2.7% της πιτας στα κινητα.

 

Στα desktop δεν εχουμε και αλλες σοβαρες επιλογες για αυτο παμε σε windows.Αν ειχαμε ουτε καν θα τα κοιταγαμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα windows phone 8.1 προς το παρον προχωρανε καλα.Το θεμα ειναι τα σημερινα wp κινητα να παρουν και τα windows 9 και μην γινει οπως με τα wp7 κινητα που δεν τα αναβαθμισε.Με αυτες τις λαθος κινησεις η ms εχει καταντησει να εχει το 2.7% της πιτας στα κινητα.

Στα desktop δεν εχουμε και αλλες σοβαρες επιλογες για αυτο παμε σε windows.Αν ειχαμε ουτε καν θα τα κοιταγαμε

Συμφωνώ απόλυτα.2 φορές είχε τύχει να πάρω Windows κινητά στα χέρια μου με Windows 7.8. Πραγματικά ήταν πολύ χάλια εμπειρία. Με τα 8.1 σώζεται η κατάσταση κάπως, αλλά πολύ φοβάμαι όσοι δοκίμασαν Windows 7 δύσκολα θα μπουν ξανά στην διαδικασία να ξανά εμπιστευτούν την Microsoft. Εγώ προσωπικά επέστρεψα και άρχισε να γίνεται δουλειά. Αν βγουν και κάμποσες εφαρμογές ακόμα έστω και αργά αργά αρκεί να είναι ποιοτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...