Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 6 θα παρουσιαστεί στις 9 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 πραγματα χρειαζεται το android.πρωτον να μην εχει καθολου lag, και δευτερο να σταματησουνε οι τοσες πολλες ρυθμισεις που χανεσε.να γινει πιο απλο,πιο λιτο,πιο σταθερο,πιο ασφαλες.αυτα τα λιγα και περιεκτικα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Lag δεν υπαρχει στις high end συσκευες.Στις mid υπαρχει και στις low κατω των 150 ευρω τα android δεν επρεπε καν να υπαρχουν.Στην χαμηλη κατηγορια μονο lumia.Αν θες πιο λιτο βαζεις εναν πιο απλο launcher και εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να μην γελιόμαστε το iPhone δεν φτιάχτηκε για να αντικαταστήσει τα smartphone που προϋπήρχαν την εποχή που πρωτοεμφανίστηκε. Φτιάχτηκε για να κάνει τρία πράγματα, με τροπο που καμία άλλη συσκευή δεν μπορούσε να κάνει μέχρι τότε ταυτόχρονα με τέτοιο τροπο. Όταν εννοώ τροπο ,κυριολεκτω. Μπορούσες και με ένα smartphone της Nokia να κάνει αυτά τα 3 πράγματα και πολλά περισσότερα, αλλά όχι όπως το iPhone. Tο iPhone έκανε focus σε αυτά 3 πράγματα και μόνο αυτά και αδιαφόρησε για όλα τα υπόλοιπα που θα το έβαζαν στην κατηγορία ενός ακόμα smartphone.

Για όσους έχουν πρόβλημα μνήμης ή ειναι άσχετοι, τα 3 πράγματα ειναι αυτά που παρουσιάζει ο Steve, στα πρώτα 3 λεπτά αυτού του βίντεο:

 

Σε ευχαριστω για την επαληθευση / επιβεβαιαωση. Παντως χωρις να δω το video ελπιζω ενα απο αυτα τα τρια πραματα να μην ηταν το browsing, γιατι μεχρι και το 3gs ηταν για κλαμματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω για την επαληθευση / επιβεβαιαωση. Παντως χωρις να δω το video ελπιζω ενα απο αυτα τα τρια πραματα να μην ηταν το browsing, γιατι μεχρι και το 3gs ηταν για κλαμματα

Δες και λίγο μετά όπου ο Steve δείχνει σε ποια θέση βρίσκεται το iPhone σε άξονες σε σχέση με αυτό που αποκαλούσαν smartphone τότε. Όσο για το ποιος κατασκευάζει τι δεν θα το σχολιάσω, ειναι για γέλια οι δικαιολογίες σου..

ΥΓ. Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατι ο κόσμος προτιμάει το android? με δικά σου λόγια αν δεν μπορείς να το εξηγήσεις το γιατί, με στοιχεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lag δεν υπαρχει στις high end συσκευες.Στις mid υπαρχει και στις low κατω των 150 ευρω τα android δεν επρεπε καν να υπαρχουν.Στην χαμηλη κατηγορια μονο lumia.Αν θες πιο λιτο βαζεις εναν πιο απλο launcher και εισαι οκ.

Στα δικα μου τα ματια και για τις δικες μου απαιτησεις υπαρχει lag στα γραφικα.

Αλλα εγω ειμαι απαιτητικος και τα ψειριζω αυτα.

Μονο το Ν5 ειναι σε ανωτατα επιπεδα. Και τα m7-8.

Δες και λίγο μετά όπου ο Steve δείχνει σε ποια θέση βρίσκεται το iPhone σε άξονες σε σχέση με αυτό που αποκαλούσαν smartphone τότε. Όσο για το ποιος κατασκευάζει τι δεν θα το σχολιάσω, ειναι για γέλια οι δικαιολογίες σου..

ΥΓ. Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατι ο κόσμος προτιμάει το android? με δικά σου λόγια αν δεν μπορείς να το εξηγήσεις το γιατί, με στοιχεία.

αδικως χανεις τα λογια σου. Ο ανθρωπος θελει να πας πεισει κιολας οτι εχει αιφον...ουτε ποσα αυτοκολλητα μηλαρσκια εχει η συσκευασια δεν ξερει....μην ασχολεισαι αλλο, εχω καταλαβει ποιος ειναι,.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και λίγο μετά όπου ο Steve δείχνει σε ποια θέση βρίσκεται το iPhone σε άξονες σε σχέση με αυτό που αποκαλούσαν smartphone τότε. Όσο για το ποιος κατασκευάζει τι δεν θα το σχολιάσω, ειναι για γέλια οι δικαιολογίες σου..

ΥΓ. Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατι ο κόσμος προτιμάει το android? με δικά σου λόγια αν δεν μπορείς να το εξηγήσεις το γιατί, με στοιχεία.

Δεν μπορω να ξερω, δεν εχω κανει γκαλοπ, μονο εικασιες μπορω να κανω. Επειδη ο κοσμος γουσταρει να εχει ενα smartphone / υπολογιστη τσεπης ισως. Εχεις καποια καλυτερη ιδεα?

 

ΥΓ. Μπορεις να μου εξηγησεις γιατι η apple ειναι κατασκευαστης και γιατι οχι η google?

Στα δικα μου τα ματια και για τις δικες μου απαιτησεις υπαρχει lag στα γραφικα.

Αλλα εγω ειμαι απαιτητικος και τα ψειριζω αυτα.

Μονο το Ν5 ειναι σε ανωτατα επιπεδα. Και τα m7-8.

 

Delay υπαρχει ανεξαιρετος λειτουργικου. Δεν γινεται να φτασει το 0. Οποτε οποιος ειναι ψειρας βλεπει και στο iPhone lag...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδικως χανεις τα λογια σου. Ο ανθρωπος θελει να πας πεισει κιολας οτι εχει αιφον...ουτε ποσα αυτοκολλητα μηλαρσκια εχει η συσκευασια δεν ξερει....μην ασχολεισαι αλλο, εχω καταλαβει ποιος ειναι,.

Διασκεδάζω με το κάρβουνο που καίγεται αλλά όταν αυτό γίνεται στάχτη και τυφλώνει με ενοχλεί λιγάκι....κοινώς AtzΑΔΙΑ :

"´Οχι άλλο κάρβουνο!"......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα δικα μου τα ματια και για τις δικες μου απαιτησεις υπαρχει lag στα γραφικα.

Αλλα εγω ειμαι απαιτητικος και τα ψειριζω αυτα.

Μονο το Ν5 ειναι σε ανωτατα επιπεδα. Και τα m7-8.

αδικως χανεις τα λογια σου. Ο ανθρωπος θελει να πας πεισει κιολας οτι εχει αιφον...ουτε ποσα αυτοκολλητα μηλαρσκια εχει η συσκευασια δεν ξερει....μην ασχολεισαι αλλο, εχω καταλαβει ποιος ειναι,.

Κοιτα στα low/mid range κινητα υπαρχει πολυ lag οντως.Και εγω ψειρας ειμαι σε αυτα και αν κολλαει εστω και λιγο θα το κραζα.Με custom rom και 480 εφαρμογες lag δεν εχω.Lag υπαρχει στις stock εφαρμογες τις samsung και αρκετο.Αλλα samsung apps δεν χρησιμοποιω καμια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα στα low/mid range κινητα υπαρχει πολυ lag οντως.Και εγω ψειρας ειμαι σε αυτα και αν κολλαει εστω και λιγο θα το κραζα.Με custom rom και 480 εφαρμογες lag δεν εχω.Lag υπαρχει στις stock εφαρμογες τις samsung και αρκετο.Αλλα samsung apps δεν χρησιμοποιω καμια.

Lol , κυριως σε αυτες αναφερομουν.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="atheatos" data-cid="53375878" data-time="1407348200"> <p> <p>Δες και λίγο μετά όπου ο Steve δείχνει σε ποια θέση βρίσκεται το iPhone σε άξονες σε σχέση με αυτό που αποκαλούσαν smartphone τότε. Όσο για το ποιος κατασκευάζει τι δεν θα το σχολιάσω, ειναι για γέλια οι δικαιολογίες σου..

 

Στα δικα μου τα ματια και για τις δικες μου απαιτησεις υπαρχει lag στα γραφικα.

Αλλα εγω ειμαι απαιτητικος και τα ψειριζω αυτα.

Μονο το Ν5 ειναι σε ανωτατα επιπεδα. Και τα m7-8.

 

Delay υπαρχει ανεξαιρετος λειτουργικου. Δεν γινεται να φτασει το 0. Οποτε οποιος ειναι ψειρας βλεπει και στο iPhone lag...

Τελικά μάλλον ζεις κάτω απο έναν βράχο... 1) Το νέο Mac Pro φτιάχνεται εξής ολοκληρου στις εγκαταστάσεις της apple στην California - USA .2) όλο το hardware και των iPhone και των iPad και γενικά της apple σχεδιάζεται η μικρό αρχιτεκτονική των Soc's απο την apple και στα εργοστάσια της faxcon γίνεται απλά η υλοποίηση πάνω στο πυριτιο. Στο iPhone 5 και 5 s τα μόνα κομμάτια που δεν ειναι σχεδιασμένα απο την apple ειναι η μπαταρία και η κάμερα του κινητού που ειναι της sony. Sent from my iPad using Insomnia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να ξερω, δεν εχω κανει γκαλοπ, μονο εικασιες μπορω να κανω. Επειδη ο κοσμος γουσταρει να εχει ενα smartphone / υπολογιστη τσεπης ισως. Εχεις καποια καλυτερη ιδεα?

 

ΥΓ. Μπορεις να μου εξηγησεις γιατι η apple ειναι κατασκευαστης και γιατι οχι η google?

Delay υπαρχει ανεξαιρετος λειτουργικου. Δεν γινεται να φτασει το 0. Οποτε οποιος ειναι ψειρας βλεπει και στο iPhone lag...

Έλα που δεν ξέρεις.....γουστάρει ο κόσμος ξαφνικά ο κόσμος smartphone μετά το 2007, ενώ μέχρι τότε τα ποσοστά των smartphone ήταν ανύπαρκτα....Αν δεν παριστάνεις το χαζό, έχουμε θέμα....

ΥΓ. Η Apple ειναι κατασκευαστής εδώ και 30 χρόνια.....τα προϊόντα τα σχεδιάζει αυτή και τα υλικά προέρχονται απο το δικό της R&D.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μάλλον ζεις κάτω απο έναν βράχο... 1) Το νέο Mac Pro φτιάχνεται εξής ολοκληρου στις εγκαταστάσεις της apple στην California - USA .2) όλο το hardware και των iPhone και των iPad και γενικά της apple σχεδιάζεται η μικρό αρχιτεκτονική των Soc's απο την apple και στα εργοστάσια της faxcon γίνεται απλά η υλοποίηση πάνω στο πυριτιο. Στο iPhone 5 και 5 s τα μόνα κομμάτια που δεν ειναι σχεδιασμένα απο την apple ειναι η μπαταρία και η κάμερα του κινητού που ειναι της sony. Sent from my iPad using Insomnia

1)Εδω μιλαμε για κινητα

2)Αλλο πραμα ο σχεδιασμος, αλλο πραμα η κατασκευη. Το παιδι μιλησε για κατασκευαστικη εταιρια, οχι για σχεδιαστικη

Έλα που δεν ξέρεις.....γουστάρει ο κόσμος ξαφνικά ο κόσμος smartphone μετά το 2007, ενώ μέχρι τότε τα ποσοστά των smartphone ήταν ανύπαρκτα....Αν δεν παριστάνεις το χαζό, έχουμε θέμα....

ΥΓ. Η Apple ειναι κατασκευαστής εδώ και 30 χρόνια.....τα προϊόντα τα σχεδιάζει αυτή και τα υλικά προέρχονται απο το δικό της R&D.

Wuat? Το iPhone το 2007 ειχε 3m πωλησεις. Τα symbian 100+ και τα BB αλλα τοσα. Ποια smartphone μετα το iPhone μου λες? Και το 2008 να παρεις, παλι τα ποσοστα του iPhone ηταν τραγικα σε σχεση με τα ηδη υπαρχοντα smartphone OS. Οποτε σε ξαναρωταω, πως ακριβως μετα το iPhone αρχισαν να πουλανε τα smartphone, οταν ΟΛΑ πουλαγαν 10αδες φορες παραπανω?

 

YΓ. Aυτο που λες ειναι σχεδιαστικη εταιρια, οχι κατασκευαστικη. Ποια υλικα προερχονται απο δικο της R&D? To αλουμινιο? Μηπως εννοεις τα parts? Τα περισσοτερα ετοιμα τα παιρνει, μονο το soc ειναι "δικο" της R&D, βασισμενο στην ΑRM αρχιτεκτονικη παντα. Την ιδια δουλεια κανει και η Google με τα nexus. Οριζει specs / os και τα στελνει να τα φτιαξει καποιος 3ος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Εδω μιλαμε για κινητα

2)Αλλο πραμα ο σχεδιασμος, αλλο πραμα η κατασκευη. Το παιδι μιλησε για κατασκευαστικη εταιρια, οχι για σχεδιαστικη

Κόψε την πλάκα και πες μου σε ποια εταιρεία ανήκει το 85 % των πωλήσεων κινητών τηλεφώνων. Το 10% ανήκει στην Apple το ξέρουμε το vs 85% ειναι της google μόνο που δεν πουλάει κινητά τηλέφωνα αλλά ούτε το λειτουργικό. Έμμεσα βγάζει κέρδος αυτή και η Microsoft.

Σε λίγο θα μας πεις ότι ούτε στους κατασκευαστές PC,δεν θα έπρεπε να υπάρχει η Apple αλλά θα έπρεπε στην λίστα να αναφέρονται Apple vs Microsoft. Επίπεδο μιλάμε.....όλα ισιωμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η apple δεν φτιαχνει μονη της τα εξαρτηματα του iphone.Τα σχεδιαζει τα δινει πχ στη foxconn/samsung και τα κατασκευαζει.Η apple πουλαει software περισσοτερο παρα hardware.Η google πουλαει software και η samsung/lg/sony/htc hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η apple δεν φτιαχνει μονη της τα εξαρτηματα του iphone.Τα σχεδιαζει τα δινει πχ στη foxconn/samsung και τα κατασκευαζει.Η apple πουλαει software περισσοτερο παρα hardware.Η google πουλαει software και η samsung/lg/sony/htc hardware.

Ναι δεν φτιάχνει τίποτα και ζει απο το λειτουργικό που πουλάει....πόσο κάνει το iOS και το OS X ,αν ειναι να το βάλω στο nexus και στο MSI laptop μου αντίστοιχα. Ασε μας και εσύ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...