Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 6 θα παρουσιαστεί στις 9 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Kαι κατι δισεκατομμυρια μυγες λατρευουν τα σκατα, αρα κατι ξερουν, δεν μπορει να χουν αδικο ολες.

Δεν παρομοιαζω το iPhone x με σκατα, απολυτα ικανοποιημενος χρηστης iPhone 5s here. Αλλα τετοιου ειδους στατιστικες δεν μου λενε τιποτα για την ποιοτητα ενος προιοντος.

Επομενο επιχειρημα.

 

Όταν ο κόσμος αγοράζει κάτι, δεν συμβαίνει μόνο γιατί είναι μόδα κλπ κλπ. Οι υψηλές πωλήσεις δεν οφείλονται μόνο στις σαχλές απόψεις περί "μάζας", "trendy" & άλλων χαριτωμένων. Αν το προϊόν είναι σκ@τα, δεν το σώζει τίποτα απολύτως.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Όταν ο κόσμος αγοράζει κάτι, δεν συμβαίνει μόνο γιατί είναι μόδα κλπ κλπ. Οι υψηλές πωλήσεις δεν οφείλονται μόνο στις σαχλές απόψεις περί "μάζας", "trendy" & άλλων χαριτωμένων. Αν το προϊόν είναι σκ@τα, δεν το σώζει τίποτα απολύτως.

Δεν διαφωνουμε πουθενα, αυτο λεω και γω.

Την παραθεση του ξερου επιχειρηματος "Εχει πολλες πωλησεις" δεν δεχομαι και αυτη σχολιαζω, ποσο μαλλον οταν μιλαμε για μια συσκευη που εχει 7425 χαρακτηριστικα που μπορουν να αναλυθουν και να συγκριθουν ωραια και ομορφα, χωρις να χρειαζεται να παμε σε μαρκετινγκ καταστασεις μετρωντας απλα τις πωλησεις ή τη φασαρια που γινεται στα trends του google.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν διαφωνουμε πουθενα, αυτο λεω και γω.

Την παραθεση του ξερου επιχειρηματος "Εχει πολλες πωλησεις" δεν δεχομαι και αυτη σχολιαζω, ποσο μαλλον οταν μιλαμε για μια συσκευη που εχει 7425 χαρακτηριστικα που μπορουν να αναλυθουν και να συγκριθουν ωραια και ομορφα, χωρις να χρειαζεται να παμε σε μαρκετινγκ καταστασεις μετρωντας απλα τις πωλησεις ή τη φασαρια που γινεται στα trends του google.

 

Όλα αυτά όμως συνδέονται μεταξύ τους. Δεν είναι ανεξάρτητα το ένα από το άλλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όλα αυτά όμως συνδέονται μεταξύ τους. Δεν είναι ανεξάρτητα το ένα από το άλλο!

Ωρε, το ιδιο λεμε, φυσικα και συνδεονται. Πες μου ομως και το γιατι, δεν ειμαι ενθερμος οπαδος του "Πιστευε και μη ερευνα" :-)

Χρησιμοποιω την τεχνολογικη ανωτεροτητα της x συσκευης για να εξηγησω τις πωλησεις/trend της, οχι τις πωλησεις/trend της για να πεισω για την ανωτεροτητα της. Οι πωλησεις/trend της περιεχουν χρηστες που δεν ξερουν που πανε τα 4. Την τεχνολογικη της ανωτεροτητα δεν μπορουν να την εξηγησουν χρηστες που δεν ξερουν που πανε τα 4. Ειναι πολυ πιο εμπιστο μετρο συγκρισης το τελευταιο.

Θελει καποιος να παραθεσει πωλησεις/trends/οτιδηποτε αναλογο, be my guest, αλλα πες μου και το λογο που πιστευεις οτι γινεται ολο αυτο για να με πεισεις οτι οντως αξιζει τον κοπο. Σε τεχνολογικο forum ειμαστε, πιστευω, αν οχι ολοι, οι περισσοτεροι αυτα μπηκαν να διαβασουν και οχι ενα ξερο "Πουλαει τρελα". Εγω και η Ναταλια Γερμανου βοηθησαμε στις πωλησεις του iPhone 5s και λεμε και οι δυο οτι οντως, μαμαει και δερνει το κινητο. Τινος το review θα εμπιστευτεις?

 

 

Εαν πεις Γερμανου, fu :-D

 

 

My 2c

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ο κόσμος αγοράζει κάτι, δεν συμβαίνει μόνο γιατί είναι μόδα κλπ κλπ. Οι υψηλές πωλήσεις δεν οφείλονται μόνο στις σαχλές απόψεις περί "μάζας", "trendy" & άλλων χαριτωμένων. Αν το προϊόν είναι σκ@τα, δεν το σώζει τίποτα απολύτως.

Ακριβως!

Δεν ειναι τυχαιο οτι κινητα με λειτουργικο Android προτιμαει το ~85% του κοσμου παγκοσμιως, ενω κινητα με iOS τα προτιμαει 15%.

"Οι υψηλές πωλήσεις(6 φορες περισσοτερος κοσμος προτιμαει Android λειτουργικό) δεν οφείλονται μόνο στις σαχλές απόψεις περί ...(συμπληρωσε οτι θελεις εδω) κλπ. Αν το προϊόν είναι σκ@τα, δεν το σώζει τίποτα απολύτως."

 

See what I did there?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τρολοσυζήτηση επιπέδου.

Εαν αναφερεσαι σε μενα μια και ειμαι στη συζητηση, κανε ενα κοπο να αναλυσεις που ακριβως τρολλαρω.

 

Edit: Να κρινω απο το edit σου πως δεν συμπεριλαμβανομαι στον χαρακτηρισμο σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι κατι δισεκατομμυρια μυγες λατρευουν τα σκατα, αρα κατι ξερουν, δεν μπορει να χουν αδικο ολες.

Δεν παρομοιαζω το iPhone x με σκατα, απολυτα ικανοποιημενος χρηστης iPhone 5s here. Αλλα τετοιου ειδους στατιστικες δεν μου λενε τιποτα για την ποιοτητα ενος προιοντος.

Επομενο επιχειρημα.

Πες μας λοιπον εσυ το επομενο επιχειρημα περι ποιοτητας, αφου εισαι κατοχος και μαλιστα απολυτα ικανοποιημενος.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators

Τελικά έχει μεγάλο bezzel δυστυχώς...

Κρίμα...

http://techblog.gr/mobile/iphone-6-working-videos-9876/

 

Ας περιμενουμε μια μέρα ακόμη! Επιπλεον δεν έχω βεβαιωθεί ακόμη αν η απουσία bezel βολεύει ή όχι όταν το κρατάς (δεν αναφέρομαι στο οπτικό αποτέλεσμα που σαφώς είναι πιο "χορταστικό", αλλά στο πρακτικό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ με την ελπίδα αυτή είμαι, πως ίσως να μην είναι έτσι.
Να σου πω κάτι; Κακά τα ψέματα, δεν γίνεται το Note 3, το G3 και άλλα κινητά να έχουν πολύ μικρά bezzels και η Apple που είναι State of the art να έχει τόσο χοντρά. Δηλαδή να έχει μέγεθος σαν το Note 3 και μεγαλύτερο με μικρότερη οθόνη...
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και εγώ με την ελπίδα αυτή είμαι, πως ίσως να μην είναι έτσι.

Να σου πω κάτι; Κακά τα ψέματα, δεν γίνεται το Note 3, το G3 και άλλα κινητά να έχουν πολύ μικρά bezzels και η Apple που είναι State of the art να έχει τόσο χοντρά. Δηλαδή να έχει μέγεθος σαν το Note 3 και μεγαλύτερο με μικρότερη οθόνη...

 

 

Στο Note3 πάντως δεν ήταν και ανύπαρκτα τα κενά και αρκετές φορές πατούσα πράγματα με τις άκρες των χεριών μου στην οθόνη. Και επιπλέον δεν μπορώ να συνδέσω το "state of the art" με τα bezels...

 

Πάντως -λογικά- δεν πρόκειται να δουμε κάτι διαφορετικό νομίζω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι γίνεται με λιγότερο κενό. Είναι πάρα πολύ μικρά στο Note 3.
Προσωπικά δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα. Από βιασύνη κάποιες φορές πατάω το Home και ίσως πατηθεί και λίγο η οθόνη, αλλά δεν δημιουργεί πρόβλημα. Τουλάχιστον προτιμώ να έχω όσο το δυνατόν μεγαλύτερη οθόνη γίνεται από το να έχω μεγάλα περιθώρια.
Θα μπορούσαν να το φτιάξουν softγουερικά όταν ακουμπάς κατά λάθος την οθόνη να μην πατιέται κάτι... Όπως στο iPad...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...