Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 6 θα παρουσιαστεί στις 9 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα bezel του πάνω και κάτω είναι επικά για 4,7" οθόνη.

Και κάτι μου λέει ότι και η μπαταρία - αυτονομία μια από τα ίδια χάλια θα είναι.

 

Θα πέσει πολύ γέλιο.

Edit: Όπως με το Galaxy S5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα φιλε μου αυτο σου παρουσιαζω, οτι αυτο που θεωρεις εσυ σαν smartphone ειναι στην πραγματικοτητα dumbphone. Btw, software developer ειμαι, αμα θελω να κανω εφαρμογη για το αιφον, απλα θα την κανω. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι λες οτι δεν μπορεις. Αλλα ο λογος που θελω ΕΞΥΠΝΟ κινητο ειναι για να βρω την εφαρμογη ετοιμη χωρις να χαλασω εκει τον χρονο μου. Αμα ητανε να καθομαι να προγραμματιζω και τις εφαρμογες στο κινητο μου που ισως χρειαζομαι δεν θα επρεπε να κανω αλλη δουλεια 16 ωρες την μερα...

 

Απλοτητα και αρτιοτητα σε ενα smartphone ειναι η υπερτατη αρετη για μενα. Δεν θελω να κοπιαζω ωρες για να κανω μια δουλεια την θελω ετοιμη. Δεν θελω να εξυπηρετω το κινητο μου βρε αδερφε. Εχω καλυτερες ασχολιες απο το να προσπαθω να φτιαξω το samsung s4 κτλ ωστε να μην λαγκαρει η να μην προσβαλει την αισθητικη μου.

Σε 2 λεπτα βαζεις nova launcher/ex dialer/quickpic και εχεις ενα αλλο τηλεφωνο χωρις τα σκαλωματα που αναφερεις.Αντε καντο αυτο με το υπερτατο iphone των 800 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι μισοί κράζουν το android εδω μέσα και το λένε αργό με ιούς κλπ

Οι άλλοι μισοί τα iPhone τα λενε dumbphones και πανάκριβα

 

..and I'm like

LUMIA FOR EVER B!TCH

(με φωνή Τζεσι από Breaking Bad)

Επεξ/σία από Ασυρματο_Συρμα
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα bezel του πανω και κατω ειναι επικα για 4,7" οθονη.

Και κατι μου λεει οτι και η μπαταρια - αυτονομια μια απο τα ιδια χαλια θα ειναι.

 

Θα πεσει πολυ γελιο.

Ποτε δεν ειχαν καλη μπαταρια τα iphones.Τα ipad ειναι κορυφαια σε αυτο τον τομεα.Δεν μπορω να καταλαβω ποσο δυσκολο ειναι να εχει καλη μπαταρια ενα κινητο με 4" οθονη με χαμηλη αναλυση οταν αλλα με full hd βγαζουν 8 ωρες ενεργη οθονη μεχρι να κλεισουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν ειχαν καλη μπαταρια τα iphones.Τα ipad ειναι κορυφαια σε αυτο τον τομεα.Δεν μπορω να καταλαβω ποσο δυσκολο ειναι να εχει καλη μπαταρια ενα κινητο με 4" οθονη με χαμηλη αναλυση οταν αλλα με full hd βγαζουν 8 ωρες ενεργη οθονη μεχρι να κλεισουν.

σε 4 ινστες ομως εχεις σχεδον τον μισο χωρο σε σχεση με 5 ινστες για να βαλεις μπαταρια μην το ξεχνας... Η μεγαλυτερη αναλυση δεν καιει ιδιαιτερα μεγαλυτερη μπαταρια ειδικα hd που ειναι πιο ωριμη. Το θεμα με το μικρο κινητο ειναι οτι τα εσωτερικα στοιχεια( καμερα, πλακετα, μικροφωνα ετσ ετσ) εχουμε το ιδιο μεγεθος ειτε εχεις 6ρι κινητο ειτε 4ρη. Απλα στο 6ρι εχεις απειρως περισσοτερο αδειο χωρο για μπαταρια σε σχεση με το 4ων ινστων. 

 

  Για να εχεις μεγαλυτερη μπαταρια σε 4η πρεπει να το κανεις αρκετα πιο χοντρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 2 λεπτα βαζεις nova launcher/ex dialer/quickpic και εχεις ενα αλλο τηλεφωνο χωρις τα σκαλωματα που αναφερεις.Αντε καντο αυτο με το υπερτατο iphone των 800 ευρω.

τι να κανεις ρε φιλε εδω σου εξηγει ο ανθρωπος οτι δεν χρειαζεται στο μηλο να βαλεις τιποτα .....χαχα πλακα που εχετε μερικοι ...η ασχετοσυνη παιε συνεφο στο ινσομνια....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε 4 ινστες ομως εχεις σχεδον τον μισο χωρο σε σχεση με 5 ινστες για να βαλεις μπαταρια μην το ξεχνας...

Δεν αντιλεγω αλλα παει αναλογικα και με την οθονη/αναλυση.Το iphone εχει 1500mh περιπου μπαταρια(ισως λιγο παραπανω) και τα s5/g3 2800/3000mh.Αναλογικα ειναι ιδια.Επρεπε να κρατανε περισσοτερο.Αν δεν βγαζει μερα ενα κινητο τοτε υπαρχει προβλημα.

τι να κανεις ρε φιλε εδω σου εξηγει ο ανθρωπος οτι δεν χρειαζεται στο μηλο να βαλεις τιποτα .....χαχα πλακα που εχετε μερικοι ...η ασχετοσυνη παιε συνεφο στο ινσομνια....

Δεν εχεις τι δυνατοτητα για αυτο.Και σκεψου ποσες κινησεις χρειαζεσε για να κανεις βασικα πραγματα στο iphone την στιγμη που με το android με μια κινηση κανεις σχεδον οτι χρειαζεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κάποιοι θεωρούν ότι το iphone με μεγάλη οθόνη θα είναι αποτυχία και ότι γενικά δεν τους αρέσουν τα iphone απλά να μην τα αγοράσουν και να μην ασχολουνται μαζί τους και όχι να κάνουν ένα σωρο κιτσαριά σε forum κράζοντας και κοροιδεύοντας.

προσωπικά έχω andorid κινητό και είμαι μια χαρά,αλλά δεν κάθομαι να κράζω την apple και τα iphone,απλά αν θεωρώ ότι δεν απευθύνεται ένα προιόν σε μένα το αγνοώ.

και αν ήταν να πάρω ακριβό κινητό δεν ξέρω αν θα πήγαινα σε iphone η android 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Μα φιλε μου αυτο σου παρουσιαζω, οτι αυτο που θεωρεις εσυ σαν smartphone ειναι στην πραγματικοτητα dumbphone. Btw, software developer ειμαι, αμα θελω να κανω εφαρμογη για το αιφον, απλα θα την κανω. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι λες οτι δεν μπορεις. Αλλα ο λογος που θελω ΕΞΥΠΝΟ κινητο ειναι για να βρω την εφαρμογη ετοιμη χωρις να χαλασω εκει τον χρονο μου. Αμα ητανε να καθομαι να προγραμματιζω και τις εφαρμογες στο κινητο μου που ισως χρειαζομαι δεν θα επρεπε να κανω αλλη δουλεια 16 ωρες την μερα...

 

Mα χομπι λεγεται, δεν λεγεται ασχολουμε με το ζορι. Σου δινει την δυνατοτητα να ασχοληθεις, ΑΝ θες το κανεις. Το οτι καποιος επιλεγει πριν απο σενα για σενα οτι με το ζορι δεν θα ασχοληθεις, θες δεν θες, ειναι ο ορισμος του dumbphone. Και οχι, δεν ειναι τοσο απλο στο iPhone να φτιαξεις μια εφαρμογη και να την βαλεις στο κινητο σου / μοιρασεις στους φιλους σου. Ειναι ολοκληρη διαδικασια. Αυτο ακριβως ειναι αυτο που λες, οτι αντι το κινητο να σε διευκολυνει στο να μοιραστεις πραγματα, σε δυσχεραινει. Πραγματα που θελουν 5" στο android, ειτε δεν γινονται καθολου ειτε θελουν μερες στο iPhone (και την εγκριση της Apple παντα).΄

 

 

 

  Απλοτητα και αρτιοτητα σε ενα smartphone ειναι η υπερτατη αρετη για μενα. Δεν θελω να κοπιαζω ωρες για να κανω μια δουλεια την θελω ετοιμη. Δεν θελω να εξυπηρετω το κινητο μου βρε αδερφε. Εχω καλυτερες ασχολιες απο το να προσπαθω να φτιαξω το samsung s4 κτλ ωστε να μην λαγκαρει η να μην προσβαλει την αισθητικη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα χομπι λεγεται, δεν λεγεται ασχολουμε με το ζορι. Σου δινει την δυνατοτητα να ασχοληθεις, ΑΝ θες το κανεις. Το οτι καποιος επιλεγει πριν απο σενα για σενα οτι με το ζορι δεν θα ασχοληθεις, θες δεν θες, ειναι ο ορισμος του dumbphone. Και οχι, δεν ειναι τοσο απλο στο iPhone να φτιαξεις μια εφαρμογη και να την βαλεις στο κινητο σου / μοιρασεις στους φιλους σου. Ειναι ολοκληρη διαδικασια. Αυτο ακριβως ειναι αυτο που λες, οτι αντι το κινητο να σε διευκολυνει στο να μοιραστεις πραγματα, σε δυσχεραινει. Πραγματα που θελουν 5" στο android, ειτε δεν γινονται καθολου ειτε θελουν μερες στο iPhone (και την εγκριση της Apple παντα).΄

Δεν μας ενδιαφερει να φτιαχνουμε εφαρμογες και να τις μοιραζομαστε με τους φιλους μας! Ελεος! Ο Κυρος Γραναζης εισαι??

Ενα κινητο θελουμε που να εχει ετοιμες τις εφαρμογες που θελουμε, ελεγμενες και ποιστοποιημενες για το κινητο μας.

Μπα σε καλο σου.... Μου φαινεται δεν εχετε τιποτα αλλο να ασχοληθειτε και η μονη εννοια σας ειναι να παιρνετε ενα κινητο και να προσπαθειτε να το κανετε....κινητο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μισοί κράζουν το android εδω μέσα και το λένε αργό με ιούς κλπ

Οι άλλοι μισοί τα iPhone τα λενε dumbphones και πανάκριβα

 

Αυτο ειναι το προβλημα. Οτι καποια ατομα με κομπλεξ νομιζουν οτι κραζεις επειδη το λες dumbphone. Η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ του ειναι. Ειναι σαν να αποκαλω ενα jeep jeep, και να βγει ο ιδιοκτητης να μου πει "μα εγω το παω στην ασφαλτο". Ναι χρυσε μου, αλλα JEEP παραμενει. Ε και το iPhone dumb / feature phone ειναι. Δεν ειναι κραξιμο, ειναι κατηγοροποιηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το προβλημα. Οτι καποια ατομα με κομπλεξ νομιζουν οτι κραζεις επειδη το λες dumbphone. Η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ του ειναι. Ειναι σαν να αποκαλω ενα jeep jeep, και να βγει ο ιδιοκτητης να μου πει "μα εγω το παω στην ασφαλτο". Ναι χρυσε μου, αλλα JEEP παραμενει. Ε και το iPhone dumb / feature phone ειναι. Δεν ειναι κραξιμο, ειναι κατηγοροποιηση

Το κομπλεξ το εχεις εσυ που ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι στεναχωριομαστε επειδη το χαρακτηριζεις εσυ ολη τη μερα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε 4 ινστες ομως εχεις σχεδον τον μισο χωρο σε σχεση με 5 ινστες για να βαλεις μπαταρια μην το ξεχνας... Η μεγαλυτερη αναλυση δεν καιει ιδιαιτερα μεγαλυτερη μπαταρια ειδικα hd που ειναι πιο ωριμη. Το θεμα με το μικρο κινητο ειναι οτι τα εσωτερικα στοιχεια( καμερα, πλακετα, μικροφωνα ετσ ετσ) εχουμε το ιδιο μεγεθος ειτε εχεις 6ρι κινητο ειτε 4ρη. Απλα στο 6ρι εχεις απειρως περισσοτερο αδειο χωρο για μπαταρια σε σχεση με το 4ων ινστων. 

 

  Για να εχεις μεγαλυτερη μπαταρια σε 4η πρεπει να το κανεις αρκετα πιο χοντρο.

Ναι αλλα οι 4 ιντσες καταναλωνουν πολυ λιγοτερη μπαταρια απο τις 5. Επισης, η μικρη αναλυση του iPhone σημαινει οτι εχει και μικροτερες ενεργειακες απαιτησεις. Αρα η κακη μπαταρια δεν ειναι θεμα διαστασεων, θεμα κακης εκμεταλευσης του χωρου ειναι. Η samsung σε κατι τετοιο ειναι μανουλα. Ελαχιστα bezel και τεραστιες μπαταριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το προβλημα. Οτι καποια ατομα με κομπλεξ νομιζουν οτι κραζεις επειδη το λες dumbphone. Η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ του ειναι. Ειναι σαν να αποκαλω ενα jeep jeep, και να βγει ο ιδιοκτητης να μου πει "μα εγω το παω στην ασφαλτο". Ναι χρυσε μου, αλλα JEEP παραμενει. Ε και το iPhone dumb / feature phone ειναι. Δεν ειναι κραξιμο, ειναι κατηγοροποιηση

Ετσι ακριβως.Δεν ειναι κραξιμο η γνωμη του καθενα ειναι για το καθε λειτουργικο/κινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να κανεις ρε φιλε εδω σου εξηγει ο ανθρωπος οτι δεν χρειαζεται στο μηλο να βαλεις τιποτα .....χαχα πλακα που εχετε μερικοι ...η ασχετοσυνη παιε συνεφο στο ινσομνια....

Πουθενα δεν χρειαζεται να βαλεις τιποτα. Το θεμα ειναι αν θες, μπορεις να βαλεις? Αν εσυ θεωρεις θετικο το οτι και να θες ΔΕΝ μπορεις να βαλεις γιατι....ετσι, τι να πω. Εχουμε προβλημα :D

 

Αλλωστε, τα 3rd party keyboard που πλεον υποστηριζει και η apple δεν σε χαλασαν. Μαλλον και στα iPhone πρεπει να βαλεις καποια πραγματα, σωστα? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...