Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 6 θα παρουσιαστεί στις 9 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχεις μεγαλα δαχτυλα.....συμπερασμα αντικειμενικο....

Ειναι και πως το πιανει ο καθενας.Για βασικα πραγματα με ενα χερι δουλευετε ανετα.Τραβαω και βιντεο αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι και πως το πιανει ο καθενας.Για βασικα πραγματα με ενα χερι δουλευετε ανετα.Τραβαω και βιντεο αν θες.

εγω παντως που το ειχα με το ενα χερι στο αυτοκινητο ουκο ολιγες φορες μου ειχε πεσει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

smartphone (or smart phone) is a mobile phone with more advanced computing capability and connectivity than basic feature phones.

 

O oρισμος απο την wiki. Το iPhone εχει το ιδιο η και χειροτερο connectivity απο ενα απλο feature phone, αρα δεν ειναι smart. 

iPhone (/ˈfn/ eye-fohn) is a line of smartphones designed and marketed by Apple Inc.

Ο ορισμός πάλι από την wiki.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι στο link σου τα ιδια λεει μεταφρασμενα

 

Το έξυπνο τηλέφωνο (αγγλικά: smartphone) είναι ένα κινητό τηλέφωνο βασισμένο σε ένα λειτουργικό σύστημα κινητής τηλεφωνίας με περισσότερη προηγμένη υπολογιστική ικανότητα και συνδεσιμότητα σε σχέση με ένα απλό κινητό τηλέφωνο.

 

Παμε αλλη μια. Λιγοτερες δυνατοτητες συνδεσιμοτητας εχει το iPhone απο τα υπολοιπα smartphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι στο link σου τα ιδια λεει μεταφρασμενα

 

Το έξυπνο τηλέφωνο (αγγλικά: smartphone) είναι ένα κινητό τηλέφωνο βασισμένο σε ένα λειτουργικό σύστημα κινητής τηλεφωνίας με περισσότερη προηγμένη υπολογιστική ικανότητα και συνδεσιμότητα σε σχέση με ένα απλό κινητό τηλέφωνο.

 

Παμε αλλη μια. Λιγοτερες δυνατοτητες συνδεσιμοτητας εχει το iPhone απο τα υπολοιπα smartphone.

οτι πεις φιλε μου......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iPhone (/ˈfn/ eye-fohn) is a line of smartphones designed and marketed by Apple Inc.

Ο ορισμός πάλι από την wiki.

Το οτι εμεινε και το αποκαλουμε smartphone δεν σημαινει οτι ειναι. Απλως οταν λανσαριστηκε (2007) μονο τα smartphone ειχαν τη δυνατοτητα να δεχονται 3rd party εφαρμογες. Αλλα οι καιροι αλλαξαν. Πλεον smartphone ειναι με λιγα λογια ο υπολογιστης τσεπης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σου φαινεται τοσο δυσκολο το facebook, τι να πω. Κατι δεν παει καλα. Εγω πηρα τωρα μια μια τις επαφες που εχω στο facebook και το χειριζονται για πλακα και τους ρωταγα αν ξερουν να κανουν root. Η απαντηση ηταν "τι ειναι το root?" Μαλλον δεν μας τα λες καλα

 

Μήπως θα πρέπει να τους ρωτήσεις και "τί είναι android/ios?" να δεις πόσοι θα ξέρουν? Όχι μόνο οι δικοι σου φυσικά. Γενικά μιλάω.

Όσο για το root...... μπορεί να γίνει και με 5  βήματα. Δεν σηκώνεις και πύραυλο.

http://beta.download.cyanogenmod.org/install. 

Το πρόβλημα είναι αν κάτι πάει στραβά τι κάνεις. Εκεί θέλει ψάξιμο.

 

Όπως και να έχει περί ορέξεως είναι όλα. Δεν έχουν όλοι την όρεξη να αλλάζουν interface κάθε 2-3 μέρες/μήνες. Ούτε σε όλους αρέσει το λευκό menu του iphone. Σε κάποιους δεν φτάνουν οι 5 ίντσες, και άλλοι θέλουν απλά ένα κινητό που θα χωράει στην τσέπη χωρίς να πρέπει να το βγάζουν κάθε φορά που θέλουν να καθίσουν. Ο κάθε ένας επιλέγει με βάση τις ανάγκες/απαιτήσεις/δυνατότητες του.

 

ΥΓ: Έχω ένα Galaxy S(1) και ένα iphone 4. Και τα 2 μοντέλα του 2010 άλλα με καλύπτουν και δεν έχω λόγο, (ούτε και την δυνατότητα) να τα αλλάξω τον επόμενο χρόνο. Το Galaxy τώρα πια ζορίζεται αν του βάλεις 3-4 εφαρμογές. Το Iphone από την άλλη, αν και δεν μπορεί φυσικά να συγκριθεί με ένα σύγχρονο κινητό σε ταχύτητα, τα πάει πολύ καλύτερα από το samsung (η μέρα με την νύχτα βασικά) και παίζει και κανένα παιχνιδάκι στο μετρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως που το ειχα με το ενα χερι στο αυτοκινητο ουκο ολιγες φορες μου ειχε πεσει.....

Στο αυτοκινητο ποτε δεν χρησιμοποιω κινητο.Ετσι γινονται ατυχηματα.Σε ολες τις αλλες περιπτωσεις μια χαρα ειναι με ενα χερι για τα βασικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όπως και να έχει περί ορέξεως είναι όλα. Δεν έχουν όλοι την όρεξη να αλλάζουν interface κάθε 2-3 μέρες/μήνες. Ούτε σε όλους αρέσει το λευκό menu του iphone. Σε κάποιους δεν φτάνουν οι 5 ίντσες, και άλλοι θέλουν απλά ένα κινητό που θα χωράει στην τσέπη χωρίς να πρέπει να το βγάζουν κάθε φορά που θέλουν να καθίσουν. Ο κάθε ένας επιλέγει με βάση τις ανάγκες/απαιτήσεις/δυνατότητες του.

 

Μα δεν αλλαεζις interface καθε μηνα / μερα / χρονο. Αλλαζεις οποτε ΘΕΣ εσυ, κατα πασα πιθανοτατα, μια και μοναδικηφορα που θα αγορασεις την συσκευη. Σε 1.5 λεπτο την φτιαχνεις οπως θες ΕΣΥ (και οχι η google / apple) και εισαι ετοιμος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι και αρκετοι καταναλωτες που λυπουνται να δωσουνε πανω απο 200-300ευρο για android,ενω για iphone δεν εχουνε κανενα προβλημα.

Αυτο ποτε δεν το καταλαβα.Δινεις 700 για ενα κινητο με 16gb χωρις να περνει sd με 4" οθονη και 1gb ram και δεν δινεις 400 για 32αρη με καρτα sd/αποσπωμενη μπαταρια/3gb ram/οθοναρα.Ο καθε ανθρωπος πως σκεφτετε κανεις δεν ξερει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ποτε δεν το καταλαβα.Δινεις 700 για ενα κινητο με 16gb χωρις να περνει sd με 4" οθονη και 1gb ram και δεν δινεις 400 για 32αρη με καρτα sd/αποσπωμενη μπαταρια/3gb ram/οθοναρα.Ο καθε ανθρωπος πως σκεφτετε κανεις δεν ξερει.

To 1o εχει μηλο (σε λιγο και φωτεινο) στο πισω μερος, το 2ο οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 1o εχει μηλο (σε λιγο και φωτεινο) στο πισω μερος, το 2ο οχι

Ας μην παμε στο αλλο ακρο.Αν ηταν λιγο πιο ανοιχτο το ios και παρεμενε το ιδιο σταθερο θα μπορουσε να εχει τρελο marketshare.Το iphone στις 5.5" θα σκεφτω σοβαρα να το χτυπησω αν εχει αναλογα χαρακτηριστικα με το note 3 και καλο multitasking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...