Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με επιγειο δεκτη TvStar.


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα εχω αυτον τον επιγειο δεκτη http://www.tvstar.eu/tv-star-t910-usb-pvrτον οποιο ειχαμε να τον χρησιμοποιησουμε πολυ καιρο και ηταν σε standby μονο. Οταν λοιπον παω να τον αναψω ο δεκτης δεν αποκρινεται στο control και το φωτακι μπροστα μενει συνεχως πρασινο δεν αλλαζει ποτε σε κοκκινο και η τηλεοραση δεν εχει εικονα ουτε ηχο. Το κοντρολ δειχνει οτι εκπεμπει βαζοντας το κοντα στην καμερα κινητου. Ανοιξα τον δεκτη αλλα δεν ειδα ας πουμε φουσκωμενους πυκνωτες η κατι παρομοιο.

Καθε ιδεα θα ηταν χρησιμη δεν θελω ακομα να τον πεταξω.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δοκίμασα με 2 scart και σε 2 ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ και δεν αλλάζει κάτι. Το φωτάκι ποτέ δεν γίνεται από πράσινο κόκκινο όταν πατάω το On off.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαλτον εντελως απο την πριζα,αστον λιγη ωρα ετσι,συνδεσε τον και ξανακανε δοκιμη...Ορισμενες φορες τρωνε κολλημα και μετα απο το συνδεσε-ξεσυνδεσε ξαναδουλευουν...Καντο,δεν εχεις να χασεις κατι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω ακριβώς τον ίδιο δέκτη και εδώ και 3-4 μέρες έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και τα κουμπιά που έχει πάνω του ο δέκτης δεν ανταπόκρινονται σκέφτομαι μήπως φταίει το λογισμικό του αλλά δεν το βρίσκω για να το ξανά περάσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εγω που εψαξα για την ιδια η νεοτερη version του firmware δεν βρηκα κατι αλλα ακομα και να την βρουμε αφου ο δεκτης ειναι σχεδον πεθαμενος δεν θα μπορουμε να κανουμε κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω με τον Padelos92 και επίσης δεν γράφει πάνω απο κάποια δευτερόλεπτα βίντεο. Να τον πάω πίσω;

Δεν είναι ακριβώς ίδιος με τους δικούς σας, είναι αυτός: http://www.skroutz.gr/s/2351955/TV-Star-T1020-HD.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι στην εγγυηση και βεβαια θα τον πας αν δεν ειναι ψαξου για τους πυκνωτες. Εγω καποια στιγμη θα αλλαξω προληπτικα αλλα και για πειραματισμο τους πυκνωτες. Θα προσπαθησω να το κανω αυτο αμεσα για να γραψω τα αποτελεσματα.

Παντως η tv star δεν πρεπει να ειναι και απο τις ποιο αξιοπιστες εταιριες σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον να βρίσκαμε κάποιο λογισμικό να του περάσουμε αλλά στο σαιτ της εταιρείας δεν το έχει....... θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω μαζί τους με e-mail μήπως και μου το στείλουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...