Προς το περιεχόμενο

THL 5000. Οκταπύρηνο, με 5άρα οθόνη 1080p και μπαταρία 5000mAh


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα που το merimobiles έχει αποθήκη στήνω ευρώπη σε 1-2 μέρες είναι στήν πόρτα σου δίχως φόβο τελωνείου πλέον.

 

Προσθέτουν +30$ στο κόστος όμως. Δεν είναι βέβαια κανένα τρομερό ποσό και αποφεύγεις κάθε άγχος να μπλέξεις με ελληνικά τελωνεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τώρα που το merimobiles έχει αποθήκη στήνω ευρώπη σε 1-2 μέρες είναι στήν πόρτα σου δίχως φόβο τελωνείου πλέον.

 

 

Με ελάχιστες συσκευές σε σχέση με το κινέζικο. Προς το παρόν, μόνο 2 μοντέλα είναι διαθέσιμα. Το συγκεκριμένο, είχε και στην Ελλάδα κάποια στιγμή, αλλά φαίνεται τα "έσπασε" με τον εδώ Κινέζο και είχε καιρό να βγάλει διαθέσιμες συσκευές. Πλέον, η σελίδα που αφορούσε την ελληνική αποθήκη, παραπέμπει στις ευρωπαϊκές αποθήκες.

 

 

 

Προσθέτουν +30$ στο κόστος όμως. Δεν είναι βέβαια κανένα τρομερό ποσό και αποφεύγεις κάθε άγχος να μπλέξεις με ελληνικά τελωνεία.

 

 

Κανένα άγχος αν παραγγέλνεις με Singpost. Τώρα, αν θέλει κάποιος να φέρνει 200 κομμάτια τον χρόνο και να τα πουλάει εδώ 50-60€ πάνω όπως κάνουν πολλοί (βλέπε αγγελίες), κάποια στιγμή θα τον τσιμπήσουν από τα ΕΛΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα specs ειναι τρομερα αν θα τιμολογηθει σε αυτην την τιμη

8 πυρηνος +5κ mah battery=win-win

210 euros στο minideal. Το παράγγειλα πριν 3 μέρες.

όταν λει λειτουργικό προφανώς εννοεί πόσο καλογραμμένο είναι και πόσο καλό optimization έχει γίνει για την συσκευή

Έχουν κάποια θεματακια, αλλά όχι ότι και τα επώνυμα δεν βγάζουν bugαρες. Ασυγχώρητες για 500+ συσκευές.. Αν είσαι advanced ρυθμίζονται όλα.

 

Ποτέ μη λες ποτέ......Μέχρι τέλος του έτους θα δεις πόσες κινέζικες εταιρίες θα έρθουν.

Βρε μακαρι αυτο περιμενουμε ολοι.Αλλα εφερε ενας το xiaomi m3 και το εχει 345 ενω στην Κινα εχει 230.Ειναι 120 παραπανω για το ιδιο ακριβως κινητο
Βασικά + τον ΦΠΑ και τα έξοδα είναι. Αν θες να το αγοράσεις από ελληνικό μαγαζί δυστυχώς έχεις +23 με +30% καπέλο.

Φαίνεται ότι έχει πολύ καλή οθόνη αλλά δεν ξέρω αν είναι ποιοτικό και με αντοχή στο χρόνο...

Δεν είναι αδιάβροχα και δεν αντιδρούν καλά σε σκόνη - χώμα - στρεβλώσεις (ακαμψία). Οι οθόνες είναι πολύ καλύτερες από τη συντριπτική πλειοψηφία των επώνυμων. Full hd με πολύ καλή αντίθεση και φωτεινότητα..

Πως γίνεται μια μικρή εταιρία, με όνομα technology happy life, άγνωστη πριν λίγο καιρό να μπορεί στις 5'' να χωράει 5.000mah μπαταρία είναι άξιο απορίας και αναφοράς, την στιγμή που η samsung και η lg με τα βίας χωράνε 3.000mah σε 5.5'' (lg g3) και 3.200mah σε 5.7" (note 3).

Είναι ενσωματωμένη..

Παιδιά από που προτείνεται για παραγγελία; 

Minideal και τα υπόλοιπα που γράφουν οι φίλοι. Οι τύποι μάλιστα με ενημέρωσαν ότι με ems που επέλεξα πολλοί Έλληνες πλήρωσαν τελωνείο και μου πρότειναν να αλλάξω σε Singapore post.. Ευτυχώς, γλύτωσα κανένα 120αρι..

Εδώ και πολύ καιρό υπάρχουν στην αγορά 8 πυρήνα τα οποία η τιμή τους δεν ξεπερνούσε τα 170 € το μονο μειονέκτημα που υπάρχει είναι ότι είναι κινέζικο

Υπάρχουν πολλά.. Φοράνε όμως το πρώτο πιο αργό board (στο 1.7, όχι το Turbo όπως είναι το thl που είναι στα 2ghz).Επίσης δεν έχουν fhd και graphics Mali 450 (έχουν πιο αργά chips) .Πρακτικά είναι άλλες συσκευές.

Updates γενικά δεν παίζουν στα mediatek, όχι γιατί βαριούνται οι εταιρείες που τα βγάζουν, αλλά γιατί η mediatek δεν βγάζει drivers παλαιότερων cpu's για νεώτερες εκδόσεις Android και ο κώδικας είναι proprietary και δεν τον κάνουν release για modding.

Έτσι θα βρεις εκατοντάδες ports, αλλά για το version για το οποίο υπάρχει driver τού chipset από τη mediatek.

 

Κατά τα λοιπά, συνήθως φοράνε stock roms, τελευταία βάζουν και κάποια έξτρα (πχ gestures), αλλά και να μην τα βάζανε, για όλα υπάρχουν apps πλέον, είτε στο playstore, είτε σε xda και λοιπά forums.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα στις προτασεις να βαλω και το to2c.com

Εχω πολυ θετικη εμπειρια με αρκετες συσκευες, και ειναι και ελαφρως φτηνοτερο σε αρκετες συσκευες απο τα αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και καλές διαστάσεις Product size: 145 x 72 x 8.9mm, 146γρ

σε αυτες τις διαστασεις και βαρος περισσοτερο για phablet μου κανει παρα για τηλεφωνο. Κατα τα αλλα πολυ καλο σε προδιαγραφες αν και στην εμφανιση οι κινεζοι σχεδιαστες ειναι καπως πισω. Πολυ brick ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα στις προτασεις να βαλω και το to2c.com

Εχω πολυ θετικη εμπειρια με αρκετες συσκευες, και ειναι και ελαφρως φτηνοτερο σε αρκετες συσκευες απο τα αλλα.

 

Κατι παιζει ομως με την εγγυηση απο το συγκεκριμενο καταστημα.Νομιζω οτι χρεωνουν ή τα ανταλακτικα ή την εργασια.Δεν ειναι εντελως free η επισκευη.Αν διαβασεις τους ορους του καταστηματος θα το βρεις.Εγω επειδη εχω δοκιμασει αρκετα καταστηματα,πολυ αξιοπιστα ειναι το Geekbuying,Minideal-Vickmall(νομιζω οτι αυτα τα δυο τα εχει ο ιδιος κινεζος) και το Byuincoins(για ταμπλετ κυριως αυτο).Τα υπολοιπα ειναι οπου τους πιασεις.

 

Τωρα κοιταξα λιγο την πολιτικη του to2c.Σε καλυπτουν δωρεαν μονο μεχρι 7 εργασιμες.Μετα τις 7 εργασιμες πληρωνεις την εργασια και τα μεταφορικα για να ερθει πισω + τα μεταφορικα που θα πληρωσεις για να παει + το 2μηνο και βαλε η αναμονη.Και αν λεει δεν επισκευαζεται,στο ξαναστελνουν πισω οπως το εστειλες,χαλασμενο,αλλα καλυπτουν αυτοι τα μεταφορικα.Το θα γινει με την συσκευη δεν λεει.Ωραια φαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

270 δολλαρια στο minideal!

τελειο κινητακι..

197€ με δωρεάν αποστολή στο reportspam. Και από Ευρωπαϊκή αποθήκη με πανευρωπαϊκή εγγύηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι παιζει ομως με την εγγυηση απο το συγκεκριμενο καταστημα.Νομιζω οτι χρεωνουν ή τα ανταλακτικα ή την εργασια.Δεν ειναι εντελως free η επισκευη.Αν διαβασεις τους ορους του καταστηματος θα το βρεις.Εγω επειδη εχω δοκιμασει αρκετα καταστηματα,πολυ αξιοπιστα ειναι το Geekbuying,Minideal-Vickmall(νομιζω οτι αυτα τα δυο τα εχει ο ιδιος κινεζος) και το Byuincoins(για ταμπλετ κυριως αυτο).Τα υπολοιπα ειναι οπου τους πιασεις.

 

Τωρα κοιταξα λιγο την πολιτικη του to2c.Σε καλυπτουν δωρεαν μονο μεχρι 7 εργασιμες.Μετα τις 7 εργασιμες πληρωνεις την εργασια και τα μεταφορικα για να ερθει πισω + τα μεταφορικα που θα πληρωσεις για να παει + το 2μηνο και βαλε η αναμονη.Και αν λεει δεν επισκευαζεται,στο ξαναστελνουν πισω οπως το εστειλες,χαλασμενο,αλλα καλυπτουν αυτοι τα μεταφορικα.Το θα γινει με την συσκευη δεν λεει.Ωραια φαση.

 

Thanks for the info, δεν το ειχα πολυψαξει το θεμα της εγγυησης, καιρος για αναθεωρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

197€ με δωρεάν αποστολή στο reportspam. Και από Ευρωπαϊκή αποθήκη με πανευρωπαϊκή εγγύηση

 

 

Δεν είναι διαθέσιμο στην ευρωπαϊκή αποθήκη το συγκεκριμένο προς το παρόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μελλον ειναι πλεον ορατο. Το πολυ σε 2 χρονια, η Κινα θα εχει ηγετικο ρολο στη βιομηχανια των κινητων, σε παγκοσμια κλίμακα και οχι μονο στην εγχωρια αγορα τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μελλον ειναι πλεον ορατο. Το πολυ σε 2 χρονια, η Κινα θα εχει ηγετικο ρολο στη βιομηχανια των κινητων, σε παγκοσμια κλίμακα και οχι μονο στην εγχωρια αγορα τους.

ήδη έχει. Όλα εκεί κατασκευάζονται.

έχουν εργοστάσια για τα πάντα, από οδοντογλυφίδες μέχρι εξαρτήματα διαστημοπλοίων.

 

φασόν σε οτιδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους, νεος χρηστης.....

Το βρηκα στο aliexpress με 205 ευρω και 6 δωρα...1x OTG Adapter 1x Screen protector 1x Original silicone case,1 x original flip case, 1 x 16GB TF card, 1 x car charger. Το στελνουν με dhl ή ems......λενε πως δεν γραφουν κινητο και γραφουν χαμηλη τιμη και καποια αλλα για ασφαλεια και δικη τους καλυψη σε περιπτωση δασμων ή αλλου προβληματος (εαν επιτρεπεται μπορω να στειλω link). Έχει αγορασει κανεις απο aliexpress και τι εμπειρια υπαρχει με dhl? για ems διαβασα πιο πανω.....

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα thl και είμαι πολύ ευχαριστημένος, οπότε αυτό είναι πολύ σοβαρός υποψήφιος αντικαταστάτης! Φαίνεται να τα έχει όλα! Είναι 5" βέβαια που εγώ ακόμα τις θεωρώ πολλές αλλά μάλλον είναι καιρός να γίνει το βήμα!


Καλησπερα σε ολους, νεος χρηστης.....

Το βρηκα στο aliexpress με 205 ευρω και 6 δωρα...1x OTG Adapter 1x Screen protector 1x Original silicone case,1 x original flip case, 1 x 16GB TF card, 1 x car charger. Το στελνουν με dhl ή ems......λενε πως δεν γραφουν κινητο και γραφουν χαμηλη τιμη και καποια αλλα για ασφαλεια και δικη τους καλυψη σε περιπτωση δασμων ή αλλου προβληματος (εαν επιτρεπεται μπορω να στειλω link). Έχει αγορασει κανεις απο aliexpress και τι εμπειρια υπαρχει με dhl? για ems διαβασα πιο πανω.....

Ευχαριστω

η dhl είναι ό,τι χειρότερο μπορείς να επιλέξεις! Τελωνείο 110%!


παιδια λεω να το παραγγειλω απο το μινιντιλ!δεν θα εχω καποιο θεμα με την σιμ ε?

όχι είναι unlocked όλα, βάζεις όποια σιμ θέλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...