Προς το περιεχόμενο

Αγορά τηλεφώνου,στα 100 ευρώ


black adder

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους/ες.

 

Δεν έχω ιδέα από smartphones,οπότε κάθε πρόταση θα αναλυθεί διεξοδικά.

 

Το τηλέφωνο προρίζεται για δώρο επετείου στην αδερφή μου,που είναι δημοσιογράφος,οπότε η χρήση του θα είναι κυρίως για σύνδεση στο ίντερνετ,εφαρμογές όπως ημερολόγιο,ραντεβού κτλ φαντάζομαι θα υπάρχουν έτσι και αλλιώς.

Ο "πλερών και παθών",προσανατολίζεται σε κάποιο κινέζικο διαμαντάκι,στα 100 ευρώ+.

 

Η αγορά καλύτερα να γίνει από Ελλάδα,καθαρά λόγω του χρόνου αποστολής,να προλάβουμε την επέτειο παιδιάαα. :-D

 

Μια θέση για καρτούλα sim αρκεί,κυρίως μέσω wifi η σύνδεση,η πιο απαιτητική εφαρμογή άντε να είναι κάποιο player.

Kαι χαμηλό sar.Είναι που είναι ξανθιά :-)

Γενικά,τι να κοιτάξω και εγώ;

Χρειάζεται πολυπύρηνο,η χαμηλή συχνότητα αρκεί για ίντερνετ browsing;

Στα συν θα είναι,κάποιο GPS,όχι assisted.

Kαι γενικά,τι άλλο μπορεί να κάνει τη ζωή της ευκολότερη;

Σε αυτά τα χρήματα,θαρρώ πως κοιτάω αποκλειστικά για android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Ελλάδα σε αυτά τα χρήματα νομίζω ότι αξίζει το νόκια 520 με windows. Σε android δε νομίζω ότι παίρνεις κάτι αξιόλογο εκτός αν μιλάμε για λίγες απαιτήσεις οπότε μπορείς να δεις κάτι σε στυλ vodafone smart ή κάτι παρεμφερές. Από Κίνα παίρνεις αξιοπρεπέστατο κινητό (4πύρηνο με 1gb ram βρίσκεις σίγουρα) αλλά έχει τα μείον ότι αργεί να έρθει και το θέμα της υποστήριξης και του σέρβις αν πάθει κάτι (θα φας πάνω από μήνα με δικά σου έξοδα αποστολής)  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θαρρώ πως δεν τον απασχολεί το 20άρικο,άμα είναι να γλυτώσει γκρίνια τύπου "μου κολλάει,κάτι έπαθε,δε ξέρω φτιάξ'το,τι είναι αυτό που πήγες και πήρες"...γυναίκες φευ..

 

Terry σε ευχαριστώ για τις προτάσεις,δεν τα βρίσκω όμως στην Ελλάδα.Edit:τα βρήκα,αλλά παίζουν στο 180άρι..

Έχουν ένα θέμα με το sar τα νόκια,ε;Και βλέπω πως είναι a-gps.

 

Γενικά,εάν θεωρείτε πως πρέπει να έχει κάποια συγκεκριμένα χαρακτηριστικά τουλάχιστον,και εάν π.χ. "το 630 αξίζει και με το παραπάνω τα +40 ευρώ",πείτε το.Σημαντικό,μην πάει να ανοίξει κανένα java,και φάει άκυρο...μου το έμαθε ένα iphone αυτό...

Όπως είπα,είμαι στα τυφλά,έχω διαβάσει ήδη καμμιά 20αρια άρθρα σχετικά,και τώρα θα μάθω πάνω κάτω τι παίζει με τα smart.Καιρός μου ήταν.. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, με αφορμη το θεμα της φιλης εχετε να πρωτεινετε κανενα κινεζικο κινητο με "καλα" χαρακτηρτιστικα σε ποιο "εμφανισιμο" (πχ να μην ειναι τετραγωνο, να ειναι πιο ομορφο στο ιδιο μεγεθος οθονης 4,7)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Κίνα είναι , έρχονται σε ~15 μέρες 

Σπανια!

1o στην καρδια τις πολης μένω (αθηνα) και κάνουν πάντα 20-25 μέρες και έχω πάρει 5 κινητά σύνολο.

2o όλοι οι φίλοι μου σε όλες τις γύρο περιοχες και ακομα πιο μακρια κάνει γύρο στις 20+.. 9 στις 10 φορες.

3o τώρα είναι αύγουστος οποτε 25+ μερες για να ρθει

Καλημερα, με αφορμη το θεμα της φιλης εχετε να πρωτεινετε κανενα κινεζικο κινητο με "καλα" χαρακτηρτιστικα σε ποιο "εμφανισιμο" (πχ να μην ειναι τετραγωνο, να ειναι πιο ομορφο στο ιδιο μεγεθος οθονης 4,7)?

φιλε μου δεν καταλαβα αν εννοεις οτι ειναι για κοπελα σου προτεινω καθαρα απο κινα οποιοδηποτε xiaomi μονο και μονο επειδη εχει παααααααρα πολλες θηκες και διαφορα τετοια που ως γνωστον αρεσουν στο γυναικειο φυλο!

φθηνο και καλο ειναι το xiaomi hongmi 1s..

αν θες πολυ δυνατο πας στο xiaomi mi3..

εχει και αλλα καλα κινητα αλλα αυτα ειναι που υποστηρίζονται παρα πολυ εχουν και πολλα μπιχλιμπιδια οπως ειπα..δες και σε αλλα τοπικ βεβαια που εχουμε προτεινει αλλα κινητα επισης καλα και φθηνα

http://www.insomnia.gr/topic/537032-προτασεις-για-κινεζικο-κινητο/?p=53368423

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...