Προς το περιεχόμενο

γνώμες για tablet I.ONIK TP9.7-1200QC-ULTRA 9.7''


nickpolym

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι γνώμη έχετε για το tablet I.ONIK TP9.7-1200QC-ULTRA 9.7'' που το έχει προσφορά στο crazy sundays sto eshop?Ρωτάω για τα τεχνικά χαρακτηριστικά σε σχέση με την τιμή,αν έχει δοκιμαστεί απο άλλα μέλη αυτό το tablet και  τι παίζει με την εγγύηση.Το λινκ της προσφοράς είναι αυτό #http://www.e-shop.gr/ionik-tp97-1200qc-ultra-97-quad-core-12ghz-16gb-wi-fi-bt-android-42-silver-p-PER.902496#

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γνώμη έχετε για το tablet I.ONIK TP9.7-1200QC-ULTRA 9.7'' που το έχει προσφορά στο crazy sundays sto eshop?Ρωτάω για τα τεχνικά χαρακτηριστικά σε σχέση με την τιμή,αν έχει δοκιμαστεί απο άλλα μέλη αυτό το tablet και  τι παίζει με την εγγύηση.Το λινκ της προσφοράς είναι αυτό #http://www.e-shop.gr/ionik-tp97-1200qc-ultra-97-quad-core-12ghz-16gb-wi-fi-bt-android-42-silver-p-PER.902496#

και μενα μου αρεσε και ειδικα 2gb ram και τα χαρακτηριστικα που εχει αλλα διαβασα σχολια Γερμανων στο amazon που το αγορασαν και δεν ηταν καθολου ευχαριστημενοι ειδικα με το wifi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι γω αρχικά ενθουσιάστηκα με τα χαρακτηριστικά του και ιδιαίτερα με την "ιδιαίτερη" ανάλυση του και τα 2gb μνήμης...

http://www.tomshardware.de/ionik-tp9.7-1200qc-tablet-android-retina,testberichte-241417.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω λεω να την κανω την αγορα..εξαλλου εαν τυχον εχεις θεματα με το wifi κατεβαζεις ενα application που προτεινουν και το διορθωνεις αποτι διαβασα σε μια σελιδα..πολυ καλη τιμηηη εχει και καταπληκτικα χαρακτηριστικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω λεω να την κανω την αγορα..εξαλλου εαν τυχον εχεις θεματα με το wifi κατεβαζεις ενα application που προτεινουν και το διορθωνεις αποτι διαβασα σε μια σελιδα..πολυ καλη τιμηηη εχει και καταπληκτικα χαρακτηριστικα!

Συμφωνώ με την αγορά !!!!!!!!!!!

και που είναι αυτό το site?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και απο μένα. Σκέφτομαι και εγώ για την αγορά του αλλά δεν μπορώ να βρω γνώμες εκτός απο γερμανικά sites. Καποιος που το εχει υπάρχει να μας πει μια γνώμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν είναι μόνο το WiFi...

Διαβάστε(θέλει μετάφραση) το παρακάτω λινκ που έβαλα...

http://www.tomshardware.de/ionik-tp9.7-1200qc-tablet-android-retina,testberichte-241417.html

 

Εγώ πάντως,μετά από κάποιες μέρες έρευνα αγοράς και σύμφωνα με τις δικές μου απαιτήσεις,αποφάσισα για ένα Asus Memo Pad 8" ME180A

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λινκ από tomshardware,είναι στα Γερμανικά και έχει ένα review του συγκεκριμένου μηχανήματος.

Μπες με Chrome και στην αυτόματη μετάφραση προτίμησε καλύτερα στα Αγγλικά.

Όσοι πάντως το προτιμήσουν ας τσεκάρουν αν φοράει 4.2.2 και όχι 4.1.2 και φυσικά να μας πουν και από εδώ δυο λογάκια! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενω το unboxing και review οπωσδηποτε, γιατι και γω ενδιαφερομαι για αγορα και θα ηθελα πρωτα να το δω! Παντως απο αυτα που διαβαζω σε μια γερμανικη σελιδα που αναρτηθηκε παραπανω, η ετοιμηγορια ειναι "φτηνο, αλλα οχι και τοσο καλο. Για να δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι πάντως το προτιμήσουν ας τσεκάρουν αν φοράει 4.2.2 και όχι 4.1.2 και φυσικά να μας πουν και από εδώ δυο λογάκια! 

 

Λοιπον το πηρα!

 

Πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες.

Η οθονη με την αναλυση της (ο λογος που το πηρα) ειναι καταπληκτικη!

Δεν εχει κανενα προβλημα φωτεινοτητας οπως διαβασα σε κατι reviews, ειναι πολυ καλη ακομη και με το προστατευτικο πλαστικο που εχει απο πανω, το ποιο δεν αφαιρεσα και ισως να μην αφαιρεσω καθολου. Δεν εχει παντως ambience sensor, δηλαδη δε ρυθμιζει αυτοματα τη φωτεινοτητα αναλογα με τις εξωτερικες συνθηκες, αν και εχει ρυθμιση auto.

 

Εχει το 4.2.2, δεν διαπιστωσα κανενα προβλημα με το wifi, συνδεθηκα κανονικα, και διαβαζοντας την σελιδα gazetta.gr που ειναι τιγκα στα flash δεν ειχα κανενα προβλημα..

 

Η καμερα ειναι οικτρη, σε σκοτεινες συνθηκες (προς το παρον) που τη δοκιμασα αλλα δεν το αγορασα για να βγαζω φοτογραφιες.

 

Δοκιμασα 32 giga Samsung micro SD και την ειδε μια χαρα.

 

Ενα αρνητικο ειναι πως το βυσμα του φορτιστη κουμπωνει χαλαρα, με αποτελεσμα να βγαινει χωρις να το παρεις χαμπαρι, με λιγα λογια θελει μην το εχεις στα χερια ενω το φορτιζεις.

 

Αυτα προς το παρον.

Επεξ/σία από qspock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πήρα και εγώ. Οτι είπε ο qspock απο πάνω.
Αυτο με το φορτιστή είναι λίγο σπαστικό, αλλα κατα τα άλλα, προς το παρόν, είμαι ευχαριστημένος.

Επεξ/σία από ababila
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...