Προς το περιεχόμενο

Facebook: Ξεκίνησε ο διαχωρισμός των μηνυμάτων, αποκλειστικά πλέον μόνο από το Messenger


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

m.facebook.com Πλέον από τον browser για μηνύματα και γενική πλοήγηση και αν χρειαστώ κάτι άλλο μπαίνω στην εφαρμογή και όσο κρατήσει.

Αυτό το έχω 2 εφαρμογές για μια χρήση το βλέπω μεγάλη βλακεία.

Και εγω και με καλυπτει μια χαρά.Ουτε πρηξιμο ούτε τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπράβο μπράβο facebook την έκανες την καινοτομία σου που πρέπει να έχω και δεύτερη αφαρμογή να τραβάει απο την λιγοστή μου ραμ του nexus s και να λαγκαρει το κανονικό application.......μπράβο μες την καινοτομια εν το μεταξύ άσχετα με το αν έχεις δει τα μυνήματα σου απο υπολογιστή σου τα στέλνει όλα σαν ειδοποιήσεις μολις μπεις Internet,είχα 3 μέρες να μπω απο κινητό στο internet και μου ήρθαν καμια δεκαριά μηνύματα μαζί,τέσπα ρυθμίστηκε το θέμα απο τις ρυθμίσεις αλλά γιατί ρε να σπάμε τα νεύρα μας

 

Μια χαρά είναι ο διαχωρισμός πολύ ποιο χρηστικό πλέον το chat

 

γιατί σε χάλαγε εσένα να μπορείς να στέλνεις μηνύματα χωρίς να έχεις και τον messenger άσχετα αν τον βρίσκεις χρήσιμο ε ? δηλαδή εγώ που τον θεωρώ άχρηστο γιατί να τον φορτωθώ ντε και καλά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν μου στέλνει ειδοποίησης άμα τα έχω δει από υπολογιστή επισεις δεν βαράει καν αν είμαι στον υπολογιστή... Αν θέλεις αφήνεις μόνο To Messenger να τρέχει στο παρασκήνιο και έχεις μικρότερες απαιτήσεις μια χαρά κίνηση έκανε το Facebook

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικοί που λέτε να πάρετε καλό κινητό.. εγώ έχω 2gb ram και τα έβαλα και τσ δύο και μαζί τρώνε 300 mb ram... είπαμε όχι και 300 mb για κολο fb... browser και αγιυο Θεός

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://blog.mohitkanwal.com/blog/2014/08/11/facebook-does-it-again-cheating-dalvik/

 

το καρκίνωμα των εφαρμογών.

 

 

 

The Dalvik virtual machine (the software that runs the apps on the Android operating system) imposes a limit of 65k methods (independent pieces of code) for a given DEX file of an app. They exceeded the limit, so they developed a dirty hack to get around the limitation that could mean instability for other apps running in the system.

 

Και πολλά resources, και πολλά permissions αλλά και instabilities;

 

Tinfoil & Fast Notifications for Facebook.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι ο διαχωρισμος, γιατι να εχω ανοικτο το fb ενω απλα χρειαζομαι μονο το τσατ? ακριβως οπως τα μηνυματα στο κινητο....γιατι δεν ζηταει κανεις ενσωματωση και αυτων στο fb ωστε να ειναι ολα μαζεμενα??? για ονομα, ολα σας βρωμανε πλεον? απλο κινητο εχω και εγω, μια χαρα παει η εφαρμογη.... ειδικα η νεα εκδοση του fb σε windows phone ειναι  καλυτερη ως τωρα και λογικα πιο ελαφρια εφ οσων δεν φορτωνει συνομιλιες...μην ξεχναμε οτι το φορτωμα δεν αποκλιστικα απο την εφαρμογη, οταν αρχζει να κατεβαζει φωτογραφιες-βιντεο κ.α, ολα αυτα καπου πανε για να τα δειτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι καλά κάνανε και τα διαχωρίσανε. επίσης ρε παιδιά πάρτε κανένα κινητό τις προκοπης, μην βλέπω comments του style μου τρώει την ram έλεος. τόσα χρονια κλαίγανε όλοι στο play store (και φαντάζομαι και στο αντίπαλο ακατανόμαστο) ότι το chat δεν ήταν αρκετά προσεγμένο και η εφαρμογή του facebook crushαρε και τώρα που τις χωρίσανε για καλύτερο development πάλι δεν σας αρέσει?

 

Flagship με 2GB RAM δεν είναι κινητό της προκοπής? Μην τρελαθούμε...ΟΚ δεν τρώει όλη τη ram αλλά τρώει αρκετή γι αυτά που κάνει κάτι που σημαίνει ότι τρώει και μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Flagship με 2GB RAM δεν είναι κινητό της προκοπής? Μην τρελαθούμε...ΟΚ δεν τρώει όλη τη ram αλλά τρώει αρκετή γι αυτά που κάνει κάτι που σημαίνει ότι τρώει και μπαταρία.

 

Το οτι ανοιγει μια εφαρμογη στη ραμ, δε σημαινει οτι τρωει και μπαταρια. Μπαταρια τρωει μονο το standby του ωστε να ελεγχει για νεα μηνυματα κλπ. Αυτο δε συνδεεται με το ποσο χωρο τρωει η εφαρμογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι ο διαχωρισμος, γιατι να εχω ανοικτο το fb ενω απλα χρειαζομαι μονο το τσατ? ακριβως οπως τα μηνυματα στο κινητο....γιατι δεν ζηταει κανεις ενσωματωση και αυτων στο fb ωστε να ειναι ολα μαζεμενα??? για ονομα, ολα σας βρωμανε πλεον? απλο κινητο εχω και εγω, μια χαρα παει η εφαρμογη.... ειδικα η νεα εκδοση του fb σε windows phone ειναι  καλυτερη ως τωρα και λογικα πιο ελαφρια εφ οσων δεν φορτωνει συνομιλιες...μην ξεχναμε οτι το φορτωμα δεν αποκλιστικα απο την εφαρμογη, οταν αρχζει να κατεβαζει φωτογραφιες-βιντεο κ.α, ολα αυτα καπου πανε για να τα δειτε...

και γιατί να μην μπορώ να στείλω μηνύματα απο την εφαρμογή του facebook? αν βολεύεσαι με τον messenger μαγκιά σου αλλά γιατί πρέπει να τον φορτωθούν όλοι ? 

το ότι βολεύει εσένα κάτι δεν πάει να πει ότι πρέπει να τους βολεύει όλους.

και εγώ που έχω 512mb σε android ναι μαμιέται το σύμπαν με τον Messenger γιατί κολλάνε όλα,άλλο τα windows phone και τα κινητά με 2gb μνημη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατί να μην μπορώ να στείλω μηνύματα απο την εφαρμογή του facebook? αν βολεύεσαι με τον messenger μαγκιά σου αλλά γιατί πρέπει να τον φορτωθούν όλοι ? 

το ότι βολεύει εσένα κάτι δεν πάει να πει ότι πρέπει να τους βολεύει όλους.

και εγώ που έχω 512mb σε android ναι μαμιέται το σύμπαν με τον Messenger γιατί κολλάνε όλα,άλλο τα windows phone και τα κινητά με 2gb μνημη

 

Επειδη ετσι αποφασισε η εταιρια που το κατασκευαζει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατί να μην μπορώ να στείλω μηνύματα απο την εφαρμογή του facebook? αν βολεύεσαι με τον messenger μαγκιά σου αλλά γιατί πρέπει να τον φορτωθούν όλοι ? 

το ότι βολεύει εσένα κάτι δεν πάει να πει ότι πρέπει να τους βολεύει όλους.

και εγώ που έχω 512mb σε android ναι μαμιέται το σύμπαν με τον Messenger γιατί κολλάνε όλα,άλλο τα windows phone και τα κινητά με 2gb μνημη

 

υπάρχουν εναλλακτικές εφαρμογές όπως το "Fast for Facebook" που μπορείς να χρησιμοποιήσεις (για να βοηθήσω το λέω, δεν το λέω με ειρωνεία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

μια χαρα ειναι ο διαχωρισμος, γιατι να εχω ανοικτο το fb ενω απλα χρειαζομαι μονο το τσατ? ακριβως οπως τα μηνυματα στο κινητο....γιατι δεν ζηταει κανεις ενσωματωση και αυτων στο fb ωστε να ειναι ολα μαζεμενα??? για ονομα, ολα σας βρωμανε πλεον? απλο κινητο εχω και εγω, μια χαρα παει η εφαρμογη.... ειδικα η νεα εκδοση του fb σε windows phone ειναι  καλυτερη ως τωρα και λογικα πιο ελαφρια εφ οσων δεν φορτωνει συνομιλιες...μην ξεχναμε οτι το φορτωμα δεν αποκλιστικα απο την εφαρμογη, οταν αρχζει να κατεβαζει φωτογραφιες-βιντεο κ.α, ολα αυτα καπου πανε για να τα δειτε...

και γιατί να μην μπορώ να στείλω μηνύματα απο την εφαρμογή του facebook? αν βολεύεσαι με τον messenger μαγκιά σου αλλά γιατί πρέπει να τον φορτωθούν όλοι ? 

το ότι βολεύει εσένα κάτι δεν πάει να πει ότι πρέπει να τους βολεύει όλους.

και εγώ που έχω 512mb σε android ναι μαμιέται το σύμπαν με τον Messenger γιατί κολλάνε όλα,άλλο τα windows phone και τα κινητά με 2gb μνημη

Δηλαδή δε σε πειράζει που από μόνο του το Android θέλει τουλάχιστον 1gb σου φταίει το fb.Επίσης είναι πολύ καλύτερο να έχεις 2 εφαρμογές για τη μνήμη του κινητού σου.έχεις ψάξει πόσο τρώει το fb από μόνο του;Ενώ αν θες να στείλεις μόνο μήνυμα είναι ότι καλύτερο.Άσε που έχει και multitasking
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθλια εφαρμογη...Ποσο μυαλο να ειχαν οι τυποι για αυτο το δημιουργημα.

Και ο υπεύθυνος που υπεγραψε γι αυτο...

Καντε ολοι μποϊκοταζ, βαλτε ασχημα σχολια, βαλτε αλλες εφαρμογες και θα αλλαξει παλι!

Οπως τοτε που βγαλανε το κλικ στο chat για να επισκεπτεσαι το προφιλ αυτου που μιλας...

Βγηκαν 3rd party εφαρμογες και σε εναν μηνα αλλαξε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...