Προς το περιεχόμενο

Facebook: Ξεκίνησε ο διαχωρισμός των μηνυμάτων, αποκλειστικά πλέον μόνο από το Messenger


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως για όσους έχουν προβλήματα και παράπονα με τις απαιτήσεις τις εφαρμογής ας πάρουν κανα windows phone στα οποία όλες οι εφαρμογές τρέχουν αψεγάδιαστα όπως όλοι ξέρουν αλλα αρνουντε να αποδεχτούν ;)

Sent from my RM-821_eu_greece_487

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά εγώ σε Nexus 5 απο την αρχή είχα και Messenger.

Είναι πάρα πολύ χρηστικός, τρέχει πάντα απο πίσω και αυτό και η εφαρμογή του fb (όπως και τόσες άλλες) και εννοείται ποτέ δεν κάθομαι να κλείνω εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο.

Οτι τρώει αρκετά mb ram ναι τρώει, αλλά πλέον με τόσα gb στα περισσότερα μοντέλα δεν φαίνεται διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για όσους έχουν προβλήματα και παράπονα με τις απαιτήσεις τις εφαρμογής ας πάρουν κανα windows phone στα οποία όλες οι εφαρμογές τρέχουν αψεγάδιαστα όπως όλοι ξέρουν αλλα αρνουντε να αποδεχτούν ;)

Sent from my RM-821_eu_greece_487

Επειδή ακριβώς ξέρουμε, ιδού ορισμένα μόνο από τα πρώτα σχόλια της εφαρμογής messenger στο wp market. Της εφαρμογής που τρέχει αψεγάδιαστα και κανεις δεν το παραδέχεται... ούτε οι ίδιοι οι χρήστες wp!

 

Τρώει πολύ μπαταρία, μερικές φορές αργεί υπερβολικά, και καμια σχέση με το android app γενικότερα. Lumia 920.

 

 

Δεν μαρεσει καθολου...τα παντα κολλανε στελνει το ιδιο μυνημα ξανα και ξανα....η εφαρμογη στα android τρεχουν και εδω ειναι σκετη αηδια...δυστηχως τα windows δεν τα τιμαει αυτο....!!

 

 

Με την καινούργια ενημέρωση του Facebook δεν ανοίγει! Φτιάξτε το!!

 

Λείπει τα φωνητικά μήνυματα και κλήσεις! Αναβαθμίστε τα και βάλτε επιτελούς και τις φούσκες σαν τα android! Θέλει ακομα δουλεια!

 

Δεν έρχονται γρηγορα τα μνμτ και πολλές φορές κολλάει... Χρειάζεται αναβάθμιση και θα προτιμούσα να ήταν φούσκες απο το να ανοιγω την εφαργμαγη! Lumia 520

 

Κάντε κατι σας παρακαλω! Χρειάζεται αναβάθμιση και να γίνει σαν του android!!

 

Δεν μου στέλνει τις ειδοποιήσεις την ώρα που έρχεται το μήνυμα,μπορεί να μου την στείλει μετά απο μια ώρα, μερικές φορές. Lumia 925

 

Κάτι έχει πάθει,με πετάει,μου βγαζει με λάθος σειρά την συνομιλία,δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις αργούν τα πάντα. Όλα ήταν καλά στην αρχή,τώρα δεν. Lumia 920.

 

Καλό αλλα χρειάζεται update. Τρωει την μπαταρία για πλάκα και δεν έχει καμια σχέση με την αντίστοιχη εφαρμογή σε Android.

 

Ωραίος ανοιγω την εφαρμογή και κάνει επανεκκίνηση το κινητό

 

Καντε το οπως στα Android με κλησεις, ηχητικο μνμ κτλ...

 

Update επειγόντως πολύ αργό έγινε με το τελευταίο update...

 

Να γίνει σαν το android

 

Πολύ αργό σε Lumia 520 παρα πολύ αργό και δύσχρηστο στα πάντα.ειδικα μετά το update dvlp 8.1 καρασερνεται κ η εφαρμογή.προτιμώ android τελικά γτ μέχρι να έρθει η επίσημη 8.1 θα φτάσω 50 χρονων..κριμα

 

Άλλα τόσα και περισσότερα υπάρχουν σε σχόλια στο ελληνικό wp market για όποιον θέλει να τα δει. Ο μόνος λόγος που παραθέτω τα παραπάνω είναι για να μην τρώνε ορισμένοι παραμύθι σε σχέση με την ωραιοποιημένη εικόνα που παρουσιάζουν ορισμένοι εδώ.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά εγώ σε Nexus 5 απο την αρχή είχα και Messenger.

Είναι πάρα πολύ χρηστικός, τρέχει πάντα απο πίσω και αυτό και η εφαρμογή του fb (όπως και τόσες άλλες) και εννοείται ποτέ δεν κάθομαι να κλείνω εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο.

Οτι τρώει αρκετά mb ram ναι τρώει, αλλά πλέον με τόσα gb στα περισσότερα μοντέλα δεν φαίνεται διαφορά.

επιτελους και καποιος που καταλαβε πως δουλευει το android και πως διαχειριζεται την μνημη της συσκευης.

να δουμε ποτε θα το καταλαβουν και οι υπολοιποι που εχουν 2Gb ram και εξακολουθουν να εχουν task killer apps στις συσκευες τους χωρις να καταλαβαινουν οτι το κανουν πιο αργο.

 

και για να μην ειμαι off topic, το messenger σε HTC OneX και σε Galaxy TabPro τρεχει σφαιρα δεν μου παρουσιαζει το παραμικρο κολλημα, ενω και τα popups στην αρχικη οθονη ειναι απειρως βολικα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παραπονα για την εφαρμογη ηταν αρκετα πολλα ηδη, τωρα θα εχουμε ΔΥΟ??? No thanks...

 

Μαλλον επιτηδες το κανουν για να ξεκολλαμε σιγα σιγα απο το FB...

 

m.facebook.com κι εγω προς το παρων, για την lite χρηση που κανω ειναι μιααα χαρααα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχώς που εμείς οι χρήστες WP ζούμε σε παραμυθένιο κόσμο, και εγω με lumia 930 αλλά και η κοπέλα μου με lumia 520 και fb και messenger πάντα να τρέχουν από πίσω όλες οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικότατα και δεν παρατηρούμε το παραμικρό κόλλημα. όσο για την κατανάλωση μπαταρίας στο παρασκήνιο είναι σαν να μην υπάρχει. ειμαι υπέρ του διαχωρισμού που έγινε. το δουλεύουμε παρα πολύ και οι 2 πρόβλημα δε συναντήσαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα την εφαρμογη facebook αρκετους μηνες.Ολα ωραια και καλα.Προχθες δεν μπορουσα να δω τα μηνυματα μου.Τελικα οχι μονο δεν εβαλα το messenger αλλα διεγραψα και την εφαρμογη facebook και μπαινω απο dolphin.Μακαρι να τους γυρισει boomerang αυτες οι βλακειες που κανουν.Και οχι δεν με εχει κολλησει ποτε το facebook πηγαινε βολιδα και ισως εβαζα καποια στιγμη και το messenger.Αλλα με το ετσι θελω μονο απο αντιδραση εφαγε delete και η κανονικη εφαρμογη.Ρεζιλι καταντησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εχετε δικιο, κινητα με λιγη μνημη θα τραβανε ζορι με το mesenger, εμενα προσωπικα δεν με χαλαει καθολου οτι και να κανουν γιατι το Z1c δεν καταλαβαινει τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν ήθελα δεύτερη εφαρμογή.και μου την σπάει το στρογγυλό εικονίδιό της επαφής πού μου στέλνει.επίσης όσοι έχουν μείνει στα μονοπύρηνα με 512 η dual core mobiles με 512,σκεφτείτε απλά την αλλαγή συσκευής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...