Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες φωτογραφίες του Galaxy Note 4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

..την ανατριχιαστική φιγούρα που καθρεπτίζεται στο κινητό την είδε κανείς? ......μπρρρρρρρ...

 

(κάτι μεταξύ του EDDIE και του εξώφυλλου του πρώτου δίσκου των SABBATH!!!!)

 

διαολοκινητό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Lg με το g3 μόλις τώρα έφτασε τις 5.5 ίντσες. Η htc είναι πιο κάτω. Ο λόγος που προτιμάται από ορισμένους το note, είναι επειδή προσφέρει τη μεγαλύτερη οθόνη με το πιο δυνατό cpu/gpu, όχι γιατί έχει το spen.

http://www.phonearena.com/news/Poll-results-How-often-do-you-use-the-S-Pen-stylus-of-your-Galaxy-Note-3_id53705

Ποιο g3φιλε μου; HTC one max, Sony z ultra και κάτι Lenovo Asus που βαριέμαι απλά να ψάξω στο Google... 

Καταρχήν από αυτό φαίνεται ότι το Note παίζει μόνο του σαν phablet... Από το link φαίνεται ότι σχεδόν το 60% χρησιμοποιεί το Pen από πολύ έως μέτρια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο g3φιλε μου; HTC one max, Sony z ultra και κάτι Lenovo Asus που βαριέμαι απλά να ψάξω στο Google... 

Καταρχήν από αυτό φαίνεται ότι το Note παίζει μόνο του σαν phablet... Από το link φαίνεται ότι σχεδόν το 60% χρησιμοποιεί το Pen από πολύ έως μέτρια... 

 

 

Ή από το link φαίνεται ότι το 77% το χρησιμοποιεί ελάχιστα εώς καθόλου.

 

Το killer feature του Note που το έκανε διάσημο δεν είναι το S Pen αλλά η μεγάλη οθόνη του που ήταν το πρώτο που είχε τέτοιο μέγεθος και ήταν για πολύ καιρό μέχρι να ξυπνήσουν οι υπόλοιπες εταιρείες...

 

Υπάρχουν ήδη συσκευές καλύτερες από το Note όπως το Oppo Find 7 (το G3 δεν το βάζω γιατί το χαντάκωσε η LG με την QHD ανάλυση). Και ΑΝ βγει iPhone στις 5.5" θα χάσει πολλές από τις πωλήσεις το το Note, ακόμα και μεγαλύτερο να είναι σε διαστάσεις. Είναι αστείο να μιλάμε για κάποια χιλιοστά διαφορά στο μέγεθος δυο συσκευών σε αυτές τις ίντσες. Στο Note θα μείνουν όσοι χρησιμοποιούν κατά κόρον το ομολογουμένως πολύ καλό πενάκι + οι Samsung fanboys.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή από το link φαίνεται ότι το 77% το χρησιμοποιεί ελάχιστα εώς καθόλου.

 

Το killer feature του Note που το έκανε διάσημο δεν είναι το S Pen αλλά η μεγάλη οθόνη του που ήταν το πρώτο που είχε τέτοιο μέγεθος και ήταν για πολύ καιρό μέχρι να ξυπνήσουν οι υπόλοιπες εταιρείες...

 

Υπάρχουν ήδη συσκευές καλύτερες από το Note όπως το Oppo Find 7 (το G3 δεν το βάζω γιατί το χαντάκωσε η LG με την QHD ανάλυση). Και ΑΝ βγει iPhone στις 5.5" θα χάσει πολλές από τις πωλήσεις το το Note, ακόμα και μεγαλύτερο να είναι σε διαστάσεις. Είναι αστείο να μιλάμε για κάποια χιλιοστά διαφορά στο μέγεθος δυο συσκευών σε αυτές τις ίντσες. Στο Note θα μείνουν όσοι χρησιμοποιούν κατά κόρον το ομολογουμένως πολύ καλό πενάκι + οι Samsung fanboys.

Το πενάκι είναι στα συν του Note... Είναι ακόμα πιο επαγγελματικο και πιστεύω ότι σε αυτούς απευθύνεται κυρίως... Από εκεί και πέρα τα υπόλοιπα κινητά είναι απλά κινητά με μεγάλη οθόνη.. Και για πιο iphone μιλάμε... Κάτσε να βγει πρώτα και μετά το ξανασυζητάμε...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή πήρα το Note3 για την οθόνη του και το HW .6 μήνες μετά αυτό που συνεχίζει να με εντυπωσιάζει είναι η δουλειά που έχουν κάνει στο πενάκι.Ανεκτίμητος βοηθός στη δουλειά μου.Το Note3 δεν είναι για μόστρα στη καφετέρια είναι εργαλείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυνατά specs αλλά μάλλον δεν θα έχει κάτι πρωτοποριακό. Πλέον είναι εξαιρετικά δύσκολο να βάλεις κάτι άλλο σε ενα κινητό γι αυτό έχουμε gimmicks όπως αισθητήρες παλμών, δακτυλικά αποτυπώματα κλπ.

Επίσης αυτό το αλουμινένιο δαχτυλίδι δε μου αρέσει στις φωτογραφίες. Τέλοσπάντων, ας το δούμε απο κοντά πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλυτερη σειρα κινητων που υπαρχει.Τεραστια μπαταρια/οθοναρες/hardware πολυ ανωτερο απο αντιστοιχα μοντελα/πενακι που κανει παπαδες/απο τα πιο μικρα bezels μαζι με g3/αψογο wifi,gps/τιμη που εχουν και οι αλλες ναυαρχιδες.Οποιος εχει νοτε ξερει για πιο πραγμα μιλαω.Μια φορα αν παρεις νοτε δεν ξανα πηγαινεις σε τιποτα κατωτερο.Το note 4 θα ειναι μια αναβαθμιση του νοτε 3 και δεν θα το παρω(εκτος αν βγει με κανενα 64bit(χλωμο) η με 4gb ram(εχουν βγει κιτ με 4gb ram απο samsung τον Ιανουαριο)) ισως το χτυπησω μετα απο κανα 2-3 μηνες.Αλλιως παμε full για το πενταρι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και;Μια χαρά αλλάζει και δε ξαναγυρίζει, όχι μόνο σε note αλλά σε samsung γενικότερα. Υπάρχουν πολύ καλύτερες android συσκευές.

Προσωπικά περιμένω να δώσω το note 2 και να μην επιστρέψω ποτε! Το πενάκι εχει να βγει απο τη θήκη πανω απο ενα χρονο γιατι απλα δεν το χρειάζομαι. Δεν κατηγορώ το κινητό, λεω οτι για εμενα οι περισσοτερες λειτουργίες του δε μου χρησιμεύουν. Αν θα παω σε iPhone, σε android η ακομα και σε lumia θα εξαρτηθεί οταν ερθει η ωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά περιμένω να δώσω το note 2 και να μην επιστρέψω ποτε! Το πενάκι εχει να βγει απο τη θήκη πανω απο ενα χρονο γιατι απλα δεν το χρειάζομαι. Δεν κατηγορώ το κινητό, λεω οτι για εμενα οι περισσοτερες λειτουργίες του δε μου χρησιμεύουν. Αν θα παω σε iPhone, σε android η ακομα και σε lumia θα εξαρτηθεί οταν ερθει η ωρα.

Είναι τόσο χρήσιμο το spen στους πολλούς, που η πλειονότητα χρησιμοποιείς roms χωρίς καμία από τις λειτουργίες του που βρίσκεις μόνο σε samsung Rom. Εννοείται ότι δεν κάθεσαι με μαμά rom γιατί θα γελάει το σύμπαν μαζί σου. Όπως έγραψα, επειδή οι οθόνες των αντιπάλων μεγάλωσαν και οι τιμές πέφτουν την ίδια στιγμή που τα κινέζικα επιτίθενται, το note 4 θα βρει τεράστιο ανταγωνισμό.

Ποιο g3φιλε μου; HTC one max, Sony z ultra και κάτι Lenovo Asus που βαριέμαι απλά να ψάξω στο Google...

Καταρχήν από αυτό φαίνεται ότι το Note παίζει μόνο του σαν phablet... Από το link φαίνεται ότι σχεδόν το 60% χρησιμοποιεί το Pen από πολύ έως μέτρια...

Ποιά one max και z ultra; Αυτά είναι υπερβολικά μεγάλα και βαριά για να γίνουν αποδεκτά από το κοινό. Από "κάτω" έρχεται η πίεση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπηκά πάνω από τις 5' ίντσες το θεωρώ υποκειμενικά ηλίθιο για κινητό τηλέφωνο ανεξαρτήτου κατασκευαστή. Την εποχή που όλος τεχνολογικός εξοπλισμός μικραίνει τα κινητά γίνονται σαγιονάρες.

Κοίτα, συμφωνώ με αυτό που γράφεις για κάποιον που θέλει απλά να έχει ένα κινητό σε καλές διαστάσεις που να χωράει ΑΝΕΤΑ στη τσέπη του, που το θέλει να το έχει στο γυμναστήριο, να δει και να μιλήσει χαλαρά σε κανά facebook, κ.α.. Το κοινό που απευθύνεται το ΝΟΤΕ 3-4-5-άπειρο θέλει μεγάλη οθόνη για πλοήγηση σε ίντερνετ και email, επεξεργασία φωτογραφιών με τη βοήθεια του s-pen, σημειώσεις πάνω σε screenshots, ταινίες (όχι στο σπίτι προφανώς), πιο άνετο διάβασμα ενός pdf, κ.α.

Κι εγώ θα ήθελα ένα Note 3 -4 αλλά βολεύομαι με την 3"+ οθόνη του κινητού μου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαρεθει να ακουω για τη φοβερη και τρομερη σειρα note.

Αν καποιος θελει ενα μικρο ταμπλετακι, ναι, ειναι επιλογη. Για τηλεφωνο ομως δεν ειναι επιλογη.

(Πρωην κατοχος note2).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαρεθει να ακουω για τη φοβερη και τρομερη σειρα note.

Αν καποιος θελει ενα μικρο ταμπλετακι, ναι, ειναι επιλογη. Για τηλεφωνο ομως δεν ειναι επιλογη.

(Πρωην κατοχος note2).

Και νυν κατοχος Iphone.

 

Για τηλέφωνο μια χαρά επιλογή ειναι, ο καθενας οπως βολεύεται. Θα συνεχισεις να ακους ποσο φοβερή και τρομερή ειναι η σειρά note. Είναι μέχρι να βγάλει αντίστοιχη συσκευή η Apple και μετά να σε βλέπουμε να μας λες ποσο μοναδική υλοποίηση ειναι το phablet με το μηλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...