Προς το περιεχόμενο

Life Is Strange


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπήκε το παιχνίδι και βγήκε πάνω στην ώρα. Υποτίθεται ότι ήταν και καλά στο ίδιο στυλ του longest journey, άμ δε. Στα θετικά του παιχνιδιού είναι η μουσική και το όλο setting αλλά με εκνευρίζει απίστευτα και το false sense of choice αλλά και η όλη χιπστεραδικη παρουσίαση και σχεδιασμός.

 

Το κορίτσι δεν με χαλάει, δείχνει καλή ως ηρωίδα αλλά δεν έχει το σεξ απιλ που θα έπρεπε. Δεν χρειάζεται να σχολιάσω παραπάνω, τζάμπα τα 15 ευρώ που έδωσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 166
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κρίμα. Έπρεπε να δεις κανα βίντεο στο youtube πρώτα, για να ξέρεις περι τίνος πρόκειτε, από gameplay κλπ.

Αγορές χωρίς να ξέρουμε περίπου τι πάμε να παίξουμε, είναι πάντα με ρίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σεξ απιλ θες ρε ikaruga24 όταν υποτίθεται ότι είναι το nerd της σχολής ;

Και η April Ryan ήταν nerd αλλά είχε σίγουρα sex appeal. Επίσης αυτά τα παιχνίδια ζούνε και πεθαίνουν από τους διαλόγους και το γράψιμο και το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν με "επιασε" όπως περίμενα. Μπορεί να έπαιξα μέχρι το σημείο που βρίσκεσαι στο δωμάτιο της παλιάς κολλητής σου αλλά δεν μπόρεσα να αντέξω παραπάνω. Επίσης κάποιες επιλογές που σου δίνονται δεν ανταποκρινονται στην ιδιοσυγκρασια της κεντρικής ηρωίδας.

 

Τέλος πάντων, αλλιώς το περίμενα και αλλιώς μας βγήκε. Δεν είναι το πρώτο παιχνίδι που το εκθειαζουν ως κάτι αλλά πέφτει πολύ ο πήχης σε σύγκριση με το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας συμφωνησουμε ολοι οτι αποτελεις την μειοψηφια να τελειωνουμε.

 

 

Δεν είναι το πρώτο παιχνίδι που το εκθειαζουν ως κάτι αλλά πέφτει πολύ ο πήχης σε σύγκριση με το άλλο.

Ειναι απο τα λιγα παιχνιδια που εκθειαζουν και ειναι οντως τοσο καλα.Τωρα οτι εσενα προσωπικα δεν σου αρεσε αλλο αυτο τι να κανουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η April Ryan ήταν nerd αλλά είχε σίγουρα sex appeal. Επίσης αυτά τα παιχνίδια ζούνε και πεθαίνουν από τους διαλόγους και το γράψιμο και το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν με "επιασε" όπως περίμενα. Μπορεί να έπαιξα μέχρι το σημείο που βρίσκεσαι στο δωμάτιο της παλιάς κολλητής σου αλλά δεν μπόρεσα να αντέξω παραπάνω. Επίσης κάποιες επιλογές που σου δίνονται δεν ανταποκρινονται στην ιδιοσυγκρασια της κεντρικής ηρωίδας.

 

Τέλος πάντων, αλλιώς το περίμενα και αλλιώς μας βγήκε. Δεν είναι το πρώτο παιχνίδι που το εκθειαζουν ως κάτι αλλά πέφτει πολύ ο πήχης σε σύγκριση με το άλλο.

 

Με μια ώρα φαντάζομαι δεν έφτασες ούτε στην μέση; Γιατί εκεί είναι που αρχίζει και απογειώνεται η ιστορία... δεν λέω περισσότερα λόγω spoilers.

 

Με το sex appeal δεν ξέρω τι περίμενες ακριβώς... θα έπρεπε π.χ. να έχει μεγάλο μπούστο η ηρωίδα;

 

Το παιχνίδι θα το παρομοίαζα με το Heavy Rain. Δυνατό story, χωρίς κάτι ιδιαίτερο από άποψη gameplay (το λες και interactive movie).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας συμφωνησουμε ολοι οτι αποτελεις την μειοψηφια να τελειωνουμε.

 

 

Ειναι απο τα λιγα παιχνιδια που εκθειαζουν και ειναι οντως τοσο καλα.Τωρα οτι εσενα προσωπικα δεν σου αρεσε αλλο αυτο τι να κανουμε.

Κοίταξε να δεις, προφανώς και έχω βγάλει τα δικά μου συμπεράσματα και δεν με πείθει τίποτε άλλο. Αμφιβάλλω αν θα δω κάτι διαφορετικό πάνω από τη 1ωρα και 40κατι λεπτά που έπαιξα. Το χειρότερο μου είναι ότι το παιχνίδι το συγκριναν με longest journey που σε καμία περίπτωση δεν είναι αληθές.

 

Αυτό που λέει ο bedazzled ότι είναι σαν heavy rain είναι ακριβές και αν το ήξερα εξ'αρχης δεν θα το αγόραζα καν. Είχα την εντύπωση ότι ήταν adventure και όχι αυτό που τελικά είναι. Αυτό δηλαδή έδωσαν τα review να καταλάβω και την πάτησα όπως την είχα πατήσει για το Dragon age origins σαν χαιβανι.

 

Τέλος πάντων, ευτυχώς αυτό με έβαλε μέσα μόνο 15 ευρώ σε αντίθεση με το dao που με εγδυσε με 50. Δεν μπορώ να δω που είναι το τόσο καλό σε αυτό το παιχνίδι αλλά θα του δώσω το benefit of the doubt καθώς δεν αντέχω με τίποτα να ξαναγυρισω σε αυτό.

 

Bedazzled όταν λέω sex appeal εννοώ ουσιαστική iconic φιγούρα. Σαν την April Ryan στο LJ, σαν την Alyx στο half life 2 και άλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω συμφωνω με ikaruga . Το παιχνίδι όπως αυτα της telltale δεν είναι παιχνίδι, είναι ένα interactive story , για να το τελειωσεις θελεις απλά χρόνο και λοβοτομημένος  να είσαι θα το τελειώσεις... Έγω σαν adventuras θέλω γρίφους που να με κανουν να σκεφτώ λίγο ή και πολύ :)

 

Απο κεί και πέρα κουράζει λίγο εμενα που είμαι μεγαλύτερος ο συνεχής εφηβορομαντισμός , για να μην επεκταθώ και κουράσω νομίζω οτι πρέπει να είσαι εφηβος για να γουστάρεις και κατα προτίμηση 14χρονη κοπέλα.

 

Αν ξεπεράσεις τα παραπάνω ναι είναι ένα καλοφτιαγμένο interactive story με το main story του να σε κρατάει μέχρι ένα βαθμό (αρκεί να αντέχεις όλα τα ενδιάμεσα) :)

 

Υ.Γ.Επίσης έχει ξεκάθαρα ηθοπλαστικά μηνύματα, κάτι που το κάνει ακόμα πιο ξεκάθαρο σε ποιες ηλικίες απευθύνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys τι Heavy Rain,Longest Journey κτλ λέτε?! Το game είναι copy paste Teltale φάση TWD/TWAU, nothing more nothing less.

 

Και τα Telltale games interactive movies δεν είναι; :)

Υ.Γ.Επίσης έχει ξεκάθαρα ηθοπλαστικά μηνύματα, κάτι που το κάνει ακόμα πιο ξεκάθαρο σε ποιες ηλικίες απευθύνεται...

 

Όπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως;

Απο το πώς να φέρεσαι στους φίλους , την στροφή στην τέχνη, την διαφορετικότητα, την αντίδραση στο bullying , cyber harrasment βασικά είναι τόσα πολλά που σιγα μην κάτσω να τα απαριθμήσω , όχι απλώς πολλά αλλά ΌΛΑ ! κυριολεκτικά τα τικάρει όλα!! Οι developers φανταζομαι είχαν την σχετική λίστα και προσπάθησαν να τα χωρέσουν όλα!

 

Θέλεις να μου πεις οτι δεν τα πρόσεξες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ ναι... βέβαια αν το πάμε σε συνωμοσιολογικό επίπεδο, όλα τα video games (και ταινίες και video clips) κρύβουν μηνύματα. Το πιο κλασικό/διαχρονικό είναι ο παντεπόπτης οφθαλμός... ειλικρινά δεν ξέρω αν τους βάζει κάποιος τρίτος (sponsor?) να τικάρουν κουτάκια ή απλά το κάνουν από μόνοι τους.

 

ΥΓ: Και το Left Behind (TLOU) είχε περίεργη ατζέντα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν λέω οτι είναι απαραίτητα κακό (αν και ειναι τόσο εμφανές που δεν μου αρεσει) , απλά λέω οτι το target group του είναι συγκεκριμένο.

 

Για να απαντήσω διαφορετικά , αν είχα εφηβη κόρη ή κανα γιό στην εφηβεία ναι θα τους το πρότεινα...

 

Υ.Γ. Scrap that! παίξτε κανα monkey island παιδιά μου να ξεστραβωθείτε! Με αυτά μεγάλωσε ο πατέρας και δείτε πόσο cool είναι :P :) (και χωρίς ιντερνετ μεχρι να το τελειώσουν για να μην ψαχνουν τις λύσεις στους γρίφους) χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...