Προς το περιεχόμενο

Life Is Strange


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασες Life is strange gameplay στο youtube (ή twitch κλπ) και δεν έβγαλε αποτελέσματα; Σε μένα εμφανίζει πάρα πολλά. 

Ασε τα twitch/yt στην άκρη. Σε επίσημο trailer γιατί δεν έβαλαν gameplay (τουλάχιστον σε ένα απο τα πολλά). Λες και θέλουν να το κρύψουν είναι. Στα σωστά games οι devs είναι περήφανοι για την δουλειά τους και το δείχνουν αυτό σε κάθε πτυχή του παιχνιδιού. Οχι κίντερ έκπληξη...

 

σε όποιον δεν αρέσουν τέτοιους είδους παιχνίδια,δεν τα παίζει  φίλε μου.Που ναι το κακό;

Δεν είπα κάτι τέτοιο. Το κακό είναι οτι εφόσον κάνεις ένα παιχνίδι episοdic, visual novel ή όπως αλλιώς ονομάζεται αυτή η κατηγορία, πρέπει να το κάνεις με άψογα γραφικά. Αλλιώς απέτυχες! Τι άλλο έχει να προσφέρει ενα τέτοιο game του 2015 πέρα απο το story φυσικά και τα γραφικά?

 

 

Επίσης δεν μου άρεσαν τα τσιγαριλίκια, τα μπάφους και τα illuminati confirmed σύμβολα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 166
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ασε τα twitch/yt στην άκρη. Σε επίσημο trailer γιατί δεν έβαλαν gameplay (τουλάχιστον σε ένα απο τα πολλά). Λες και θέλουν να το κρύψουν είναι. Στα σωστά games οι devs είναι περήφανοι για την δουλειά τους και το δείχνουν αυτό σε κάθε πτυχή του παιχνιδιού. Οχι κίντερ έκπληξη...

 

 

Δεν είπα κάτι τέτοιο. Το κακό είναι οτι εφόσον κάνεις ένα παιχνίδι episidic, visual novel ή όπως αλλιώς ονομάζεται αυτή η κατηγορία, πρέπει να το κάνεις με άψογα γραφικά. Αλλιώς απέτυχες! Τι άλλο έχει να προσφέρει ενα τέτοιο game του 2015 πέρα απο το story φυσικά και τα γραφικά?

 

 

Επίσης δεν μου άρεσαν τα τσιγαριλίκια, τα μπάφους και τα illuminati confirmed σύμβολα!

Δηλαδή με το σκεπτικό σου, η blizzard ας πούμε που βγάζει αποκλειστικά cinematic trailers δεν είναι υπερηφανη για το game play των παιχνιδιών της η ντρέπεται να το δείξει...

 

Άλλο to game trailer, αλλο το game play trailer.

 

Και κλείνοντας, η κατηγορία λέγεται adventure, και το 99% των οπαδών της κατηγορίας τα παίζει για το story. Αν ψάχνεις γραφικά υπάρχουν και τα fps.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ασε τα twitch/yt στην άκρη. Σε επίσημο trailer γιατί δεν έβαλαν gameplay (τουλάχιστον σε ένα απο τα πολλά). Λες και θέλουν να το κρύψουν είναι. Στα σωστά games οι devs είναι περήφανοι για την δουλειά τους και το δείχνουν αυτό σε κάθε πτυχή του παιχνιδιού. Οχι κίντερ έκπληξη...

Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι με αυτό το σκεπτικό (παρακολουθώντας video που είναι για marketing σκοπούς μόνο) πάντα   το πιθανότερο είναι να είσαι απογοητευμένος από το τελικό παιχνίδι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 η κατηγορία λέγεται adventure, και το 99% των οπαδών της κατηγορίας τα παίζει για το story.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Life_Is_Strange

 

θα προτιμούσα να μην σχολιάσω....

 

 

 

Αν ψάχνεις γραφικά υπάρχουν και τα fps.

 

Είσαι λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://en.wikipedia.org/wiki/Life_Is_Strange

 

θα προτιμούσα να μην σχολιάσω....

 

 

Είσαι λάθος.

Που ακριβώς λέει στο Wikipedia ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν είναι adventure?

 

Οσο για τα γραφικά, η περίοδος που έβλεπες γραφικά στα adventures έχουν τελειώσει την εποχή που έβγαιναν παιχνίδια όπως το phantsmagoria, myst, και Gabriel Knight.

 

Και επαναλαμβάνω, αν ψάχνεις γραφικά σε adventure, ψάχνεις λάθος κατηγορία. Από κυρίαρχη κατηγορία είναι πλέον niche, και κατά βάση κυκλοφορούν από ανεξάρτητα studios με περιορισμένους πόρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παιξει τα παντα απο telltale games με χειροτερα γραφικα και πλεον ειναι αυτου του ειδους παιχνιδια ενα απο τα αγαπημενα μου.Γουστα ειναι αυτα.

Ενω τρελαινομαι για gta,παιζω battlefield παιζω fifa γενικα παιζω πολλα ειδη παιχνιδιων.Για τετοιου ειδους παιχνιδια εχω ιδιαιτερη αγαπη.Γενικα νιωθω σαν παιζω σε σειρα/ταινια και μπαινω πολυ στον ρολο.Σιγουρα θα το δοκιμασω να δω τι ψαρια πιανει η square enix σε σχεση με την telltale.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παιξει τα παντα απο telltale games με χειροτερα γραφικα και πλεον ειναι αυτου του ειδους παιχνιδια ενα απο τα αγαπημενα μου.Γουστα ειναι αυτα.

Ενω τρελαινομαι για gta,παιζω battlefield παιζω fifa γενικα παιζω πολλα ειδη παιχνιδιων.Για τετοιου ειδους παιχνιδια εχω ιδιαιτερη αγαπη.Γενικα νιωθω σαν παιζω σε σειρα/ταινια και μπαινω πολυ στον ρολο.Σιγουρα θα το δοκιμασω να δω τι ψαρια πιανει η square enix σε σχεση με την telltale.

Η square Enix είναι publisher, όχι developer του game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλο ξεκινημα για την σειρα. Και μενα προσωπικα μου αρεσουν τετοιο στιλ .Το συγκεκριμενο ειναι πιο ''ρεαλιστικο'' απο το walking dead. Το μονο κακο με τα επεισοδιακα games ειναι η αναμονη για το επομενο επεισοδιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έπαιξα λίγο στην αρχή.Τι απίστευτο art είναι αυτό ; Στα trailer φαινόταν τόσο μάπα ενώ από ''κοντά'' δείχνει απίστευτο.Φοβερός φωτισμός, οι artists πρέπει να 'ναι φοβερά ταλέντα.Ενώ τα γραφικά είναι στυλ Telltale, έχουν κάνει τόσο καλή δουλειά που έχει τρομερή αληθοφάνεια.Σαν παιχνίδι πολύ ενδιαφέρον επίσης.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εδώ μπορεί να γίνει αγορά κανονικότατα? Δεν βλέπω κάποιο region περιορισμό στο store page. Βγαίνει γύρω στο 10ευρω.

 

http://www.nuuvem.com.br/produto/2591-life-is-strange-complete-season-episodes-1-5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνιδαρα παιδια.Το κακο με τετοια παιχνιδια και γενικα με το 99% των παιχνιδιων ειναι η γλωσσα.Παιζεις beyond/last of us/uncharted 3 με τα ελληνικα και καταλαβαινεις τα παντα.Παιζεις mass effect και υπαρχουν λεξεις που δεν τις ξερω καθολου οποτε χανεις γενικα ολο το παιχνιδι.Πρεπει να αρχισουν να βγαζουν περισσοτερα παιχνιδια με ελληνικους υποτιτλους γιατι χανουμε ολο το story εφοσον καποια σημεια ειναι αρκετα δυσκολα στη μεταφραση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...