Προς το περιεχόμενο

Σχεδόν διπλάσιες σε σχέση με πέρυσι οι εφαρμογές για Windows Phone


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To Android μου ήρθε φορτωμένο με πολλές εφαρμογές, απο τις οποίες το 80% είναι άχρηστες.

 

Χρειάζεσαι λίγες και καλές!

 

Χρειάζεσαι οσες χρειάζεται ο καθενας αναλογα με την χρήση που κάνει. Το λίγες και καλές ειναι οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια. Σε οποιοδήποτε os μπορεις να εχεις μονο τις εφαρμογες που χρειαζεσαι. Η αντίληψη οτι σε ios και android εχει μονο εφαρμογές κλανιας και στο windows store εχει το απαυγασμα της ποιοτητας ειναι λανθασμένη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ έπεσε το μεριδιο σε παγκόσμιο επίπεδο της τάξης του 0.3% απο 3 που ήταν σε 2.7 λογικό αν σκεφτείς με την εξαγορά της Nokia καθυστερησαν να βγουν αρκετές συσκευές όπως 930 κτλ.

Και δεύτερον αν δεις στις περισσότερες χώρες της Ευρώπης εχει καλά ποσοστά σε μερικές πάνω και απο 10% εκει που χωλαίνει είναι κινα κ ινδια το οποίο το έχει διορθώσει με συμφωνία που εχει κάνει με κατασκευαστές εκει . Οπότε με 8.1 που είναι σχεδόν πλήρης , store με αρκετές εφαρμογές ,αγορά Nokia και συμφωνία κ με άλλους κατασκευαστές πιστεύω είναι σε καλό δρόμο κ μονο καλύτερα μπορεί να πάει.

Sent from my Lumia 1020

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι εμείς καλά τα λέμε για το τρόλινγκ.

 

Όταν συγκεκριμένοι χρήστες κάθε φορά δεν σχολιάζουν το θέμα της είδησης

ΑΛΛΑ

μιλούν για άσχετα πράγματα κάθε φορά

και τα σχόλια διαπνέονται από εμπάθεια.

 

Θα περίμενα σχολιασμό πάνω στην είδηση

κι όχι το περιεχόμενο του σχολιασμού κάθε φορά να εκτρέπεται.

Για όνομα δηλαδή, η είδηση έχει πάντα έναν τίτλο,

την κεντρική ιδέα την παίρνεις για ...σχόλιο

δε γίνεται σε κάθε άρθρο με αναφορά σε WP να μην έχεις να προσθέτεις κάτι άλλο.

Κάντο για ποικιλία ρε αδερφέ, αλλιώς κατακτά μονότονο και κουραστικό!

Ο ορισμός του τρόλινγκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ έπεσε το μεριδιο σε παγκόσμιο επίπεδο της τάξης του 0.3% απο 3 που ήταν σε 2.7 λογικό αν σκεφτείς με την εξαγορά της Nokia καθυστερησαν να βγουν αρκετές συσκευές όπως 930 κτλ.

Και δεύτερον αν δεις στις περισσότερες χώρες της Ευρώπης εχει καλά ποσοστά σε μερικές πάνω και απο 10% εκει που χωλαίνει είναι κινα κ ινδια το οποίο το έχει διορθώσει με συμφωνία που εχει κάνει με κατασκευαστές εκει . Οπότε με 8.1 που είναι σχεδόν πλήρης , store με αρκετές εφαρμογές ,αγορά Nokia και συμφωνία κ με άλλους κατασκευαστές πιστεύω είναι σε καλό δρόμο κ μονο καλύτερα μπορεί να πάει.

Sent from my Lumia 1020

Σωστά οσα γραφεις εκτος απο το οτι το ποσοστο ηταν 3.8 και επεσε 2.7 δηλαδη 1.1 τοις εκατό. Οι Κινεζοι μπορουν να βρουν τουμπανα android σε χαμηλες τιμες και γι αυτο βλεπεις εταιριες σαν την xiaomi να σπανε τα ρεκορ πωλησεων. Να παρει ο Κινεζος ενα wp για ποιο λογο;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια χρήστης του app store της apple, έχω να πω ότι σε day to day use δεν μου λείπει σχεδόν τίποτα απο το win store στο Lumia μου. Επίσης οι προ-εγκατεστημένες εφαρμογές των win 8.1 είναι μακράν χρησιμότερες σε σχέση με της default app σε android και iOS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια χρήστης του app store της apple, έχω να πω ότι σε day to day use δεν μου λείπει σχεδόν τίποτα απο το win store στο Lumia μου. Επίσης οι προ-εγκατεστημένες εφαρμογές των win 8.1 είναι μακράν χρησιμότερες σε σχέση με της default app σε android και iOS.

Ποιες εφαρμογες εννοουμε ως προεγκατεστημενες; Μιλήστε με παραδείγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά οι εφαρμογές που έχω στο wp τηλέφωνο μου με αφήνουν ικανοποιημένο κ με το παραπανω. Πεντε βασικά πραγματα που χρειασομουν εξ αρχής, τα βρήκα, τα κατέβασα και κομπλε. Τώρα για εφαρμογή που ανοίγει φακός με παλαμάκια δεν πρόκειται να ψαξω και θα ηταν αδιάφορο αν δεν υπήρχε κιόλας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εντυπωσιακο ειναι οτι η microsoft με μικρο μεριδιο αγορας ειναι αληθεια, εχει πεισει πολλους ανα το κοσμο προγραμματιστες να ασχοληθουν πραγμα που δεν καταφεραν αλλοι που επιχειρησαν να κοντραρουν τα δυο μεγαθηρια.

Τα εχει καταφερει σε αυτο το επιπεδο η micro. Βεβαια εχει ακομη αρκετα να κανει......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Here drive+, here maps, office suite με επεξεργασία οχι read only μόνο, nokia camera, ραδιόφωνο (κανονικό οχι wi-fi), ολη η suite της Nokia, Έλεγχος δεδομένων (απλό αλλά πολύ χρήσιμο app για όσους έχουμε mobile internet και θέλουμε να ξέρουμε με μια ματιά πόσα gb σε data έχουμε κατεβάσει αλλά και για να ορίσουμε δικό μας όριο) είναι μερικά από τα αγαπημένα μου προ-εγκατεστημένα apps.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν είδα σημαντική έλλειψη σε εφαρμογές, σε σχέση με αυτές που χρησιμοποιούσα στο Android. Ξαναγύρισα παρ'όλα αυτά σε Android επειδή το χρησιμοποιώ χρόνια και μου φαίνεται πιο γνώριμο.

 

Η σουίτα χαρτών της Νόκια δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από άλλες παρόμοιες εφαρμογές. Προσωπικά με απώθησαν άλλες λεπτομέρειες όπως το bug στο ημερολόγιο με την ώρα των ραντεβού.

 

Σε γενικές γραμμές μια χαρά είναι τα wp και η αύξηση των χρήσιμων εφαρμογών μόνο καλό θα κάνει σε όλους τους χρήστες.

 

Sent from my One using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εντυπωσιακο ειναι οτι η microsoft με μικρο μεριδιο αγορας ειναι αληθεια, εχει πεισει πολλους ανα το κοσμο προγραμματιστες να ασχοληθουν πραγμα που δεν καταφεραν αλλοι που επιχειρησαν να κοντραρουν τα δυο μεγαθηρια.

Τα εχει καταφερει σε αυτο το επιπεδο η micro. Βεβαια εχει ακομη αρκετα να κανει......

αν είσαι η ms δεν χρειάζεται και πολύ για να πείσεις τους developers να ασχοληθούν αφού βλέπουν ότι υπάρχει μια αξιόλογη προοπτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...