Προς το περιεχόμενο

Προϊόντα σε καταστήματα Jumbo


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 μήνες μετά...

Μηπως γνωριζει κανεις, τι ειδους καλυματα σκονης για εξαρτηματα/περιφερειακα υπολογιστων, φερνει στα jumbo?

Εχω δει σιγουρα οτι εχει(ή ειχε) για κεντρικη μοναδα, αλλα θελω να ξερω αν εχει και για επιπεδες οθονες(και σε τι μεγεθος), ή εκτυπωτες κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πάρει πολλά σκατολοϊδια απο τα Jumbo και μπορω να πω με βεβαιοτητα πως τα περισσοτερα ειναι πεταμενα λεφτα. Χαλανε πολυ γρηγορα και ειναι τελειως σκατενια ποιοτητα. Μεσα στο χαμο της τσιπικης κινεζιας εχει και ελαχιστα που τρωγονται, αλλα θα χασεις πολλα λεφτα μεχρι να βρεις ποια ειναι της προκοπης. Τα Jumbo με εκαναν να καταλαβω τη σημασια του "το φτηνο ειναι ακριβο".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πάρει πολλά σκατολοϊδια απο τα Jumbo και μπορω να πω με βεβαιοτητα πως τα περισσοτερα ειναι πεταμενα λεφτα. Χαλανε πολυ γρηγορα και ειναι τελειως σκατενια ποιοτητα. Μεσα στο χαμο της τσιπικης κινεζιας εχει και ελαχιστα που τρωγονται, αλλα θα χασεις πολλα λεφτα μεχρι να βρεις ποια ειναι της προκοπης. Τα Jumbo με εκαναν να καταλαβω τη σημασια του "το φτηνο ειναι ακριβο".

 

Αυτο που λες εχει μεγαλη δοση αληθειας.

Ωστοσο, ειναι φορες που ειναι μια καποια λυση, και σιγουρα, αν καποιος δωσει και κατι παραπανω, εχει και λιγο καλυτερα προϊοντα στα ραφια του, περα απο τα εντελως φτηνιαρικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ενα ξεκουκουτσιστηρι μηλων κ κατι κορνιζες που ειχα παρει καποτε , αντεχουν ακομα

 

Χαχα, το καθαριστηρι μηλου μου στραβωσε σε μιση χρηση. Ουτε το πρωτο μηλο δεν καταφερα να κοψω...Μια κορνιζα που ειχα παρει επισης δεν προλαβα να την χρησιμοποιησω, αλλα φταιω εγω γιατι δεν την προσεξα και μου εσπασε αμεσως.

Οι σκουπιδοσακουλες ειναι καλες παντως, κατι μπλε που εχει. Οτι πρεπει για να πετας και τα υπολοιπα ψωνια σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι οτι επειδή είναι πλαστικούρα του κερατά κάθε φορά φοβάμαι οτι θα σπάσει και το πάω πιο χαλαρά .

 

Επίσης ναι , και εγω που παίρνω κάτι σακουλάκια αποκεί για να μαζεύω τα κακά του σκύλου μου απο τον δρόμο και το πάρκο , με έχουν βγάλει ασπροπρόσωπο και ως γενικής χρήσης σακουλάκια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ειναι 'ακριβεις', στη σακουλα τους δεν επρεπε να γραφουν '10000 παιχνιδια απο ολο τον κοσμο', αλλα '10000 παιχνιδια και ειδη σπιτιου απο την Κινα'.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρε η γυναίκα μ μια καφετιερα κ εζησε 2 μηνες...δλδ αν έδινε ενα 15-20 παραπάνω κ αγόραζε κάτι ποιοτικό τι θα "έχανε"? Τπτ. Τωρα κ καφετιερα δεν εχει κ θα παρει αλλη επώνυμη κ χρόνο θα χάσει για την αγορά.

 

Οτι πληρώσεις παίρνεις. Αλλα για φθηνες λύσεις διακόσμησης,δώρων για "υποχρεώσεις" κ παιδικων ειδων ( που ετσι κ αλλιως αργα η γρήγορα θα άχρηστευθουν) καλά ειναιμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Το φθηνό το κρέας το τρώνε τα σκυλιά"

 

"Είμαι πολύ φτωχός για να ψωνίζω φτηνά"

 

"Η φτήνια τρώει τον παρά"

 

"Σαράντα τ' άλογο κι εξήντα το σαμάρι"

 

"Ότι πληρώσεις παιρνεις"

 

και ποιος ξέρει πόσα άλλα γνωμικά υπάρχουν για να μας εξηγήσει η διαχρονική λαϊκή σοφία αυτό που κατά βάθος όλοι γνωρίζουμε. Ότι υπάρχει λόγος που το Χ προϊόν έχει διαφορετική τιμή από το αντίστοιχο Ψ. Και αν ακόμα πούμε ότι στο ακριβότερο "πληρώνεις το όνομα" (που ισχύει) στις περισσότερες περιπτώσεις δεν πληρώνεις μόνο το όνομα αλλά ΚΑΙ το όνομα (btw πως δημιουργήθηκε αυτό το όνομα; στην τύχη ή υπάρχει λόγος; ) μαζί με την όποια διαφορά στην ποιότητα.

Το (πρώην) παιχνιδάδικο Jumbo (για όσους το θυμούνται) και νυν πολυκατάστημα υπάρχει και γιατί έχει αυτά τα πάμθηνα προϊόντα με τη γνωστή "ποιότητα" αλλά βασίζεται και πολύ στην επανάληψη. Ότι δηλαδή αυτό που θ' αγοράσεις σήμερα θα το χρειαστείς και θα το ξαναπάρεις όχι γιατί χρειάζεσαι άλλο (όπως πχ στα τετράδια των παιδιών) αλλά γιατί σου έσπασε/χάλασε σε χρόνο DT .

Και επειδή δεν μαθαίνουμε, είναι κάτι παραπάνω από σίγουρο ότι πολλοί θα επιστρέψουν εκεί για να ξαναψωνίσουν το ίδιο χωρίς να υπολογίζουν τα παράπλευρα κόστη (πολλαπλή αγορά του ίδιου προϊόντος, χάσιμο χρόνου και από 2η επίσκεψη αλλά και μεσα στο κατάστημα αφού και στυλό να θες να πάρεις πρέπει να περπατήσεις κάνα χιλιόμετρο και να περάσεις ΟΛΟ το κατάστημα, κόστος καυσίμων επαναεπίσκεψης αφού δεν βρίσκονται όλα τα καταστήματα δίπλα μας, ειδική διαδικασία επιστροφών με σκοπό αυτές να αποθαρύνονται, κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει ρε παιδια, μπορουμε να το δουμε σαν φθηνη λαϊκη αγορα, που μπορεις να βρεις 'ευκαιριες' αλλα και να την πατησεις.

 

Εχει αρκετα καλουτσικα ειδη σπιτιου-διακοσμησης, για να δωσεις ενα ευκολο τονο, σε παιδικα παρτυ, εξοχικά, γιατι οχι και σε φοιτητικα σπιτια κλπ.

 

Φερνει και επωνυμες μαρκες παιχνιδιων παντως, αν και οχι πολλες, αλλα φερνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Το φθηνό το κρέας το τρώνε τα σκυλιά"..........................

 

Ααααα θυμήθηκα κι άλλο

 

"Της Κυριακής χαρά και της Δευτέρας λύπη" :-)

 

Πέρα από την πλάκα, όπως και ήδη ειπώθηκε, για πράγματα για παιδικό πάρτυ και γενικά για αντικείμενα "μιας χρήσης" (κυριολεκτικά ή μεταφορικά) είναι οκ. Αρκεί να ξέρεις ότι πήρες κάτι μιας χρήσης και να το συγκρίνεις με ομοειδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...