Προς το περιεχόμενο

Η Samsung συναντά το αλουμίνιο στο Galaxy Alpha


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αλήθεια είναι ότι μόλις διάβασα την είδηση και τα χαρακτηριστικά κοίταξα και την ημερομηνία του θέματος,νόμιζα ότι κάποιος ξέθαψε νήμα 5ετιας..

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα κάνει ακόμα μια Τεράστια επιτυχία..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποτε θα σταματησει να αντιγραφει την apple πια αυτη η samsung:| ?

προσωπικά σκασίλα μου ποιος αντιγράφει ποιον καταναλωτής είμαι όχι διαιτητής.

 

πάντως εχουν να πέσουν μηνύσεις απο apple για το μέταλλο :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως συγκρινα τις φωτογραφιες με το ativ s που εχω και πλην του home button ειναι "σχεδον" το ιδιο στη προσοψη. Πλην του αλουμινιου στα πλαγια η ομοιoτητα ειναι ανετα κοντα στο 80%.

Περνανε περιοδο τρελης εμπνευσης.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε καθε περιπτωση, πλαστικο με πλαστικο διαφερει. Τα πλαστικα της samsung που ειναι γνωστα σε ολους δεν λειπουν κι απο την πισω πλευρα του "ποιοτικου" alpha.

 

Θα δεχομουν οτι ειναι ποιοτικη κατασκευη αν ηταν στο συνολο της ποιοτικη. Το να μου πεταει ενα αλουμινιο like iphone/xperia z1/htc γυρω γυρω και σε ολα τα υπολοιπα (πχ πισω) να βαζει την samsung σφραγιδα της (δηλαδη φθηνιαρικη πλαστικουρα), παραπεμπει σε κυνηγι των fashion victims , τιποτε περισσοτερο.

 

Ειναι παντως μια προοδος στα smartphones για την samsung μετα απο 5-6 χρονια παρουσιας στην αγορα, ας ελπισουμε να εντεινει τις προσπαθειες της για πιο ποιοτικες κατασκευες.

Επομενο βημα ειναι να σεβαστει τους πελατες της με στοιχειωδες after sales supp/updates. Αλλα αυτο κομματακι δυσκολο.

 

ΥΓ. Μεγαλο ενδιαφερον για τη συγκεκριμενη συσκευη θα εχει και η τιμη φυσικα...Εκει θα κριθει συνολικα. Και ειμαι σχεδον βεβαιος οτι θα γελασουμε, γιατι θα ξεπερασει τα 350 ευρω που ειναι η very max τιμη που θα μπορουσε να πιασει, οταν το κατα πολυ ανωτερο (σε ολα) z1c παιζει στα 310.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν έχετε βαρεθεί να κάνετε σαν γριές αγ@@@τες κότες; Το πλαστικό είναι χάλια (δεν το έχετε δει καν) το τάδε έχει καλύτερο πλαστικό. Το δείνα έχει καλύτερα χαρακτηριστικά, μπλα μπλα μπλα μπλα. Παιδιά τα πράγματα είναι απλά σας αρέσει το αγοράζετε δεν δεν το αγοράζετε. Η γνώμη σας είναι τόσο σημαντική όσο τα λεφτά στις τσέπες σας. Ο μόνος τρόπος να αλλάξει το πράγμα στην αγορά είναι ψωνίζοντας ή όχι ένα κινητό. Απλά όλα τα άλλα είναι για να έχουμε να λέμε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχεμ... Η σίτα του μεγαφώνου κάτω δεξιά από τη θύρα φόρτισης και οι εξωτερικές κεραίες (που τόσο και τόσες εταιρείες χλεύαζαν κάποτε) κάτι μου θυμίζουν...

 

Εμετική Samsung απλά. Θαυμάζω την HTC και την Sony για τις προσπάθειές τους, ακόμα και την Oppo. Η Samsung μόνο αναγούλα μου προκαλεί.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Design οποτε λετε κι εσεις το ιδιο.Καθε χρονο το ιδιο.

Εδω στην ιδια την Samsung,αν της βαλεις με σειρα ολα της τα μοντελα,σιγουρα μονο το note 3 και το galaxy s4,s5 θα αναγνωρισει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...