Προς το περιεχόμενο

2014 - 2015 TV Season


DKNI

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Battle Creek το ξεκινησε κανεις?

 

yes and δεν λεει κατι

 

Βγήκαν τα δυο πρώτα επεισόδια του The Last Man on Earth

 

Όπως φαίνεται και απο τον τίτλο είναι post-apocalyptic comedy. Αρκετά καλά και τα δυο επεισόδια.

 

παραδόξως ειχε γελιο 

 

Το Allegiance λέει κάτι;

 Nope

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To battle creek ειναι εντελως μαπα πραγματι. Μου βγαζεις ενα καινουργιο cop show και δεν εχει κατι, ενα τουλαχιστον πραγμα που να διαφερει απο ολλα τα αλλα που εχουν βγει;

 

Cringey διαλογοι μεταξυ των δυο τους και εντελως αδιαφοροι σαν χαρακτηρες. Ιn the bin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πρεμιέρα για την 4η season του Veep στις 12 Απριλίου. 

Η τρίτη season ήταν πολύ δυνατή (γενικότερα η πορεία της σειράς μέχρι τώρα είναι ανοδική) . Highlights για μένα, το επεισόδιο στην Μ/ Βρετανία (παραδοσιακά οι επισκέψεις στην Ευρώπη είναι πολύ καλά επεισόδια), και το επεισόδιο του debate. 

Το trailer για την 4η season (προφανώς έχει spoilers για όσους δεν έχουν δει την προηγούμενη): 

https://www.youtube.com/watch?v=u9qBDFmbkZg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινάει σήμερα, για να δούμε τι ψάρια πιάνει...

 

  

Κυκλοφόρησε και σε 1080p το 1ο επεισόδιο του Dig (επιτέλους).

 

Ειναι τρελή μάλ[+?¥<$}+ αλλα θα συνεχίζω να το βλέπω μόνο και μόνο απο περιέργεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Wishlist το Veep ;)

Γιατί λένε ότι η 1η σεζόν ήταν σκέτη νύστα, ισχύει αυτό; :huh:

Πρέπει να κάνω κανένα rewatch για να θυμηθώ, αλλά νομίζω ότι η δική μου εντύπωσή ήταν πως ξεκίνησε κάπως αμήχανα, με κάπως "κρύο" το cast ως προς τη χημεία μεταξύ τους. Αυτό είναι συνήθως ψιλοαναμενόμενο βέβαια σε νέα σειρά. Προς τη μέση-τέλος της πρώτης αυτό είχε διορθωθεί σε μεγάλο βαθμό. Επίσης νομίζω πως κάποιοι από το cast (Dan, Amy) αναδεικνύονται περισσότερο ως προς το διακριτό χαρακτήρα και ρόλο τους από τη δεύτερη season. 

 

Προτείνω ακόμα, αν αυτό είναι δυνατόν, να το δείτε χωρίς υπότιτλους. Μπορεί να χάσετε κάποιες ατάκες (και έχει πολλές γρήγορες που μπορείς να χάσεις, ακόμα και με υπότιτλους), αλλά αξίζει να δώσετε λίγη παραπάνω προσοχή στις αντιδράσεις και εκφράσεις των ηθοποιών στα όσα ακούν και συμβαίνουν γύρω τους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία μια χαρά το βλέπω, ομολογώ πως κάποια σχόλια με είχαν αποτρέψει να την βάλω στις εβδομαδιαίες προβολές. Θα την πιάσω με back-to-back επεισόδια να φτάσω γρήγορα στο ζουμί ;)

 

Προσωπικά όλες τις σειρές τις βλέπω με αγγλικούς υπότιτλους ή καθόλου, σαν το πρωτότυπο δεν υπάρχει. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...