Προς το περιεχόμενο

Better Call Saul


vsl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είδα και το 2ο επεισόδιο.

 

Αναμενόμενο το ύφος της σειράς, δίνει έμφαση στο πιο ανάλαφρο μέρος του breaking bad.

Δυστυχώς μου φαίνεται αρκετά προβλέψιμο,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η έμμεση ή άμεση σχέση που μπορεί να έχει με το breaking bad, κάνει απο μόνη της την σειρά must για κάποιον που λάτρεψε το BB (για εμένα τουλάχιστον σίγουρα, καθώς θεωρώ το πρώτο ότι καλύτερο έχει αναδείξει η τηλεόραση και με μεγάλη διαφορά).

 

Δεν με ενθουσίασε το πρώτο επεισόδιο αλλά ήταν εισαγωγικό. Το δεύτερο μου άρεσε κι αρκετά μάλιστα. Η σκηνοθεσία παραμένει σε κορυφαία επίπεδα κι είναι απο τα πιο δυνατά χαρτία μέχρι στιγμής κι ελπίζω έτσι να πορευτεί. Δεν θα βιαστώ να βγάλω συμπεράσματα για το τι θέλει να πετύχει ο Gilligan κι ούτε θέτω τον πήχη τόσο ψηλά όσο είναι το bb γιατί είναι μέγα λάθος.

Θεωρώ πως δεν θα δούμε κάτι που θα απογοητεύσει πάντως για αυτό που είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα κ εγω το 2ο, σιγουρα ειναι ψηλα ο πηχης, αλλα μου φαινεται ρηχο, ανουσιο κ δεν εχω καταλαβει ακομα, υποθεση εχει ρε παιδια; τι ακριβως βλεπουμε; πραγματικα δεν εχω καταλαβει, σορυ για τους ξετρελαμενους δλδ, αλλα μου φαινεται λιγο "οτι ναναι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκρινιαρη παππου :P

 

Ναι, ειναι αρκετά ανάλαφρο αλλά εμένα μου αρεσαν αρκετά και τα 2 επεισόδια. Πιθανότατα η υποθεση του ειναι πως ο Saul απο ενας ελπιδοφόρος και ηθικός δικηγόρος κατέληξε στον Saul Goodman του ΒΒ. 

 

Και μόνο που έχει Mike αξίζει! :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αληθεια και γω στο δευτερο ενιωσα ενα στρετσαρισμα πχ

στη σκηνη με τον Τουκο στην ερημο. Το ξεχειλωσανε αρκετα.

 

 

Κατα τ'αλλα, me likey.

 

Οι σκηνες με τον Mike εχουν γελιο. "like a troll under the bridge. Don't feed it" Χαχαχα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινάω την σειρά με μικρές προσδοκίες. Ο λόγος είναι ότι πρόκειται για prequel, τα οποία σιχαίνομαι. Πόσο ενδιαφέρον μπορεί να έχει μία σειρά, όταν ήδη ξέρεις πού θα καταλήξουν οι χαρακτήρες;

Οι λόγοι που το βλέπω είναι αποκλειστικά δύο, ο Gilligan και ο Odenkirk. Έχω εμπιστοσύνη στον πρώτο ότι μπορεί να δώσει κάτι εξαιρετικό, ενώ ο δεύτερος και ο χαρακτήρας που έφτιαξε στο BrBa είναι πολύ πληθωρικοί και έχουν "ψωμί".

Δεν πρόκειται να κρίνω από νωρίς την σειρά, στο BrBa χρειάστηκα δύο κύκλους για να κολλήσω. Πάντως, ξαναλέω, δεν έχω και πολύ υψηλές προσδοκίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλειο το 2ο επεισόδιο, αγαπάω Gilligan.

 

Και για ολόκληρο το επεισόδιο να δείξει μόνο μια μύγα να πετάει, κριτσίνια να σπάνε, να βγαίνει καφές από το μηχάνημα, τα αυτοκόλλητα ή απλά την έρημο του New Mexico, εγώ θα είμαι ικανοποιημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ειδα κ εγω το 2ο, σιγουρα ειναι ψηλα ο πηχης, αλλα μου φαινεται ρηχο, ανουσιο κ δεν εχω καταλαβει ακομα, υποθεση εχει ρε παιδια; τι ακριβως βλεπουμε; πραγματικα δεν εχω καταλαβει, σορυ για τους ξετρελαμενους δλδ, αλλα μου φαινεται λιγο "οτι ναναι"

άστο, παράτα το, δεν υπάρχει ουσία, η υπόθεση πραγματικά απαράδεκτη.

 

 

 

Μα να μας δείχνει την ζωή του saul, ενώ παράλληλα παίζουν Tuco και Mike στην ίδια σειρά???

Εγώ προσωπικά αν έβλεπα στο μέλλον και λίγο Heisenberg, ας αναπαυόμουν εν ειρήνη

 

 

Επεξ/σία από paredwse
added spoiler tags
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...