Προς το περιεχόμενο

Better Call Saul


vsl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Wut?? 

 

Spoiler

Δεν μου φαίνεται καθόλου out of character για τον Lalo. Ναι μεν ψυχρός και όταν είναι για επίδειξη ισχύος δεν λογαριάζει, αλλά είναι και έξυπνος-calculated. Κυκλοφορεί σε ξένη ήπειρο  ενώ όλοι τον θεωρούν νεκρό. Πόσα καμπανάκια θα ηχήσουν για Gus/Mike εάν ξαφνικά δολοφονηθεί η γυναίκα του Werner στο σπίτι της??

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 10/5/2022 στις 9:42 ΜΜ, Weiss είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Από τον τύπο που σκότωσε και έπαιρνε ο Werner τις επιταγές. Ήξερε το όνομα Werner και από τις επιταγές θα ήξερε και τον τόπο διαμονής του στη Γερμανία. 

 

Πώς στο καλό τα θυμάσαι όλα αυτά;😄

Εγώ κάποια στιγμή σκέφτηκα να ξαναδώ την προηγούμενη σεζόν αλλά η ανυπομονησία για την εξέλιξη της τωρινής δεν με αφήνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Sibyl είπε

Πώς στο καλό τα θυμάσαι όλα αυτά;😄

Εγώ κάποια στιγμή σκέφτηκα να ξαναδώ την προηγούμενη σεζόν αλλά η ανυπομονησία για την εξέλιξη της τωρινής δεν με αφήνει.

Γιατί εμείς που το ''παίζουμε'' έξυπνοι τι νομίζεις ότι κάναμε; Τουλάχιστον εγώ την έχω ξαναφρεσκάρει την σειρά πριν την έλευση της νέας σεζόν 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Μόλις το είδα το έκτο επεισόδιο εντάξει ο Lalo πάει σε ένα άγνωστο μέρος σαν τον καουμπόι λες και είχε πάει και χθές για μένα μεγάλο σκηνοθετικό φάουλ από τα λίγα σε όλη την σειρά όπως και το χτύπημα που δέχθηκε με τσεκούρι και ο τρόπος που αντιδράει μετά λες και αυτός που τον χτύπησε ήταν κάνα παιδάκι στην συνέχεια αυτός με ένα χτύπημα τον πετάει το πόδι πέρα.Ο Gilligan και στο Braking Bad έδινε έμφαση μεγάλη στην παραμικρή λεπτομέρεια εδώ το πήγε λίγο λάσκα

 

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πραγματικά στα τελευταία 2 επεισόδια νιώθω λες και βλέπω άλλη σειρά. Σαν να έφυγαν οι σεναριογράφοι και να ανέλαβαν άλλοι.

Spoiler

Ξαφνικά και απ' το πουθενά, έχουμε εστιάσει προτίστως στον Χάουαρντ και δευτερευόντως στον Λάλο, λες και είναι πρωταγωνιστές. Ότι να 'ναι.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ συνεχίζω να είμαι κάπως χαμένος με

Spoiler

όλο το σκηνικό με το Χάουαρντ και τον άλλο τον παππούλη. Στο τελευταίο επεισόδιο μάλιστα με τον άλλο με το δεμένο χέρι και το μουστάκι και το γεγονός πως η Κιμ πήρε τόσο πατριωτικά την όλη υπόθεση με έχει μπερδέψει πολύ. Πρέπει μου φαίνεται κι εγώ να δω παλιότερες σεζόν ξανά. Πάντως εγώ πιστεύω πως (Από τη στιγμή που ξέρουμε πως η σεζόν σπάει στα δύο), θέλουν να κλείσουν στο επόμενο και μεθεπόμενο επεισόδιο όλο το στόρυ με τα δικηγορικά και να εστιάσουν στο τέλος επιτέλους στο Saul Goodman και τις υποθέσεις του πριν και κατά τη διάρκεια του Breaking Bad.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Charismo είπε

Εγώ συνεχίζω να είμαι κάπως χαμένος με

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

όλο το σκηνικό με το Χάουαρντ και τον άλλο τον παππούλη. Στο τελευταίο επεισόδιο μάλιστα με τον άλλο με το δεμένο χέρι και το μουστάκι και το γεγονός πως η Κιμ πήρε τόσο πατριωτικά την όλη υπόθεση με έχει μπερδέψει πολύ. Πρέπει μου φαίνεται κι εγώ να δω παλιότερες σεζόν ξανά. Πάντως εγώ πιστεύω πως (Από τη στιγμή που ξέρουμε πως η σεζόν σπάει στα δύο), θέλουν να κλείσουν στο επόμενο και μεθεπόμενο επεισόδιο όλο το στόρυ με τα δικηγορικά και να εστιάσουν στο τέλος επιτέλους στο Saul Goodman και τις υποθέσεις του πριν και κατά τη διάρκεια του Breaking Bad.

 

Άλλο ένα επεισόδιο έμεινε για το μέσον της σεζόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, g_mateo είπε

Άλλο ένα επεισόδιο έμεινε για το μέσον της σεζόν...

Εγώ έχω μείνει στο 6ο. Αυτό εννουούσα τελευταίο. Νομίζω Τρίτη βγαίνουν τα επεισόδια στο Netflix.

Edit: Αλλά απ'ότι βλέπω έχει 7 το πρώτο μισό, έχεις δίκιο. Είχα την εντύπωση πως ήταν 8.

Επεξ/σία από Charismo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, managermono είπε

εχω χαθει τερμα με το τι κανουν και γιατι με τα δικηγορικα οποιος μπορει ας μου πει

Spoiler

Υπάρχει μια υπόθεση που εκκρεμεί με ένα γηροκομείο (Σάντπαϊπερ), την οποία έχει αναλάβει η HHM (του Χάουαρντ) και υπερασπίζεται τους ηλικιωμένους που εξαπατήθηκαν. Ο Χάουαρντ τους πείθει συνεχώς να πάνε σε δίκη για να κερδίσουν μεγαλύτερη αποζημίωση, αλλά τέτοιες υποθέσεις τραβάνε πολλά χρόνια.

Το γηροκομείο έχει ήδη προσφέρει ένα ποσό για εξωδικαστικό συμβιβασμό, απ' το οποίο παίρνουν μερίδιο (γύρω στα 2 εκατομμύρια) και ο Σολ με την Κιμ επειδή συμμετείχαν από παλιά στην υπόθεση. Οπότε θέλουν αυτά τα χρήματα τώρα, αντί να περιμένουν χρόνια να πάει σε δίκη και προσπαθούν να χαλάσουν την εικόνα και την αξιοπιστία του Χάουαρντ, έτσι ώστε να πιεστεί στο τέλος και να συμφωνήσει εξωδικαστικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό το πήρατε χαμπάρι;

Παρηγοριά στον άρρωστο μέχρι να ξεκινήσει ο δεύτερος κύκλος  της 6ης σεζόν 😄

Υ.Γ. Ελπίζω να υποτιτλιστεί και στα Ελληνικά

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι επεισοδιαρα ηταν το 6.7 ρε παιδια. Απιστευτο

Spoiler

Ρεσιταλ ερμηνειας απο Howard, δε περιμενα με τιποτα να πεθανει ετσι, αντιθετα για καποιο λογο περιμενα να πεθανει η Κιμ. Παμε για μεγαλη κορυφωση το καλοκαιρι στα τελευταια 6 επεισοδια.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, zvarthangalos είπε

Αυτό το πήρατε χαμπάρι;

Παρηγοριά στον άρρωστο μέχρι να ξεκινήσει ο δεύτερος κύκλος  της 6ης σεζόν 😄

Υ.Γ. Ελπίζω να υποτιτλιστεί και στα Ελληνικά

Μάλλον αυτό είδε ο Bob και παραλίγο να τον χάσουμε από καρδιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, yanis13 είπε

Τι επεισοδιαρα ηταν το 6.7 ρε παιδια. Απιστευτο

  Απόκρυψη περιεχομένων

Ρεσιταλ ερμηνειας απο Howard, δε περιμενα με τιποτα να πεθανει ετσι, αντιθετα για καποιο λογο περιμενα να πεθανει η Κιμ. Παμε για μεγαλη κορυφωση το καλοκαιρι στα τελευταια 6 επεισοδια.

 

Spoiler

Όντως φοβερός. Από κοντά και η Κιμ

 

Πολύ δυνατή η τελευταία σκηνή, θύμισε λίγο Ozark η ωμή εκτέλεση

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει άλλος πρόβλημα με το S06E07? Δεν βρίσκω ελληνικούς υπότιτλους. 2 μέρες έχουν περάσει και ακόμα δεν τους έχουν φτιάξει; Δεν μας τα λέει καθόλου καλά το Netflix. Και πάνω που είπα να χαλαρώσω να δω το καινούριο...

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...