Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο μηνυμα μου εκανα λαθος, δεν εννοουσα ΕΒΑΛΑ αλλα ΕΒΓΑΛΑ.

Οσο για την υπολοιπη διεργασια, ειμαι εντελως αρχαριος και φοβαμαι μη κανω καμια πατατα που δεν θα διορθωνεται με τιποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω το εξης προβλημα: ειχα τα W8.1 και πέρασα τα W10 και από τότε η ταχύτητα download δεν ξεπερνά τα 8/9 Mbps ενω έφτανα ανετα τα 17/18 Mbps.

Εβαλα το AVG και ενεργoποιησα το Windows Defender.

Κανενα αποτελεσμα!

Τι μπορει να μπλοκαρει τη ταχυτητα?

Δοκιμασε να κατεβάσεις αυτο και πες πόσα έπιασες

Ποιο ρουτερ εχεις; μπας και έχει συγχρονίσει για κάποιο λόγο πιο χαμηλά και δε φταίνε τα win10 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει φιλε αφου μας επεισες με τα τρομερα μηδενικα επιχειρηματα σου μπορεις να αποχωρησεις σιγα σιγα ( ή και πιο γρηγορα ) μιας και εδω μιλαμε για αλλο θεμα και οχι για το αν μας αρεσουν ή οχι.

 

Αν θες ανοιξε ενα καινουργιο θεμα και βρισε τα οσο θες. 

 

 

Ασχέτως αν έχεις δίκιο ή άδικο, το βάρος της "απόδειξης" βαραίνει εσένα, όχι εκείνον...

 

Το να του ζητάς να βρει τα "επιχειρήματά σου" σε αναφορές προβλημάτων άλλων μελών είναι τραγικό...

 

μεσα σε αυτα τα προβληματα που περιγραφουν και τα αλλα μελη ηταν και τα δικα μου, τα ειχα περασει μαλιστα με clean install,

με συγχωρητε που δεν κρατησα ημερολογιο για να σας τα απαριθμησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έχω βάλει 10αρια γύρω σε 15 συστήματα (κυρίως αναβαθμίσεις από 7αλλα με καθαρη εγκατασταση) και μόνο σε ένα λαπτοπ toshiba ειχα θεμα με τον driver του wifi που κρασαρε όλο το συστημα. Με απεγκατάσταση και εγκατάσταση μιας πιο νέας έκδοσης driver όλα οκ.

Τα 10αρια ειναι πολυ πιο γρήγορα και πιο σταθερα από τα 7, ειδικά σε παλιότερα, αδυναμα συστήματα.

Για μένα το μόνο αρνητικό ειναι αυτο το θεμα με την Ιδιωτικότητα, που προσωπικά με ενοχλεί αρκετά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, Παιδιά.

 

Από όταν έβαλα τα windows 10 και τσεκάροντας την κατανάλωση πόρων στην διαχείριση εργασιών, μου βγάζει πρώτο-πρώτο (φώτο) το system με κλειστά σχεδόν όλα στο προσκήνιο. Στο οποίο τσεκάρωντας τις λεπτομέρειες μου έβγαλε ότι περιγράφετε σαν "nt Kernel & system".  Είναι φυσιολογική αυτή η κατανάλωση, παρόμοια είναι και σε εσάς;

 

Με έβαλε σε υποψίες αυτός ο διάλογος

 

Δεν νομίζω να είναι θέμα driver, είναι ενημερωμένοι

 

Γνωρίζει κάποιος, βρε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως τα Win10 κρεμονται σε μια κλωστη σε σχεση με τα win7 που δεν καταλαβαιναν τιποτα

Αν παει κατι λαθος το system restore ειναι εντελως αναξιοπιστο οπως και η επισκκευη του startup

Την εχω πατησει 2 φορες και με εχει σωσει το

http://www.aomeitech.com/aomei-backupper.html

με το οποιο εχω κανει κλωνοποιηση του δισκου των win και μεσα σε ενα τεταρτο επαναφερονται ολα

Το κακο ειναι οτι πρεπει να την κανεις αυτη τη δουλεια συχνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη για να καταλαβω..... τωρα εστησα ενα pc ακι ..... εχω αδεια απο windows 7 ..... θα πρεπει να βαλω τα windows 7 να παρει ΟΛΕΣ τις αναβαθμισεις να κατεβασει τα windows 10 να στηθουν να ενεργοποιηθουν και μετα να κανω φορματ και να περασω τα 10 ?!?!? ή βρεθηκε καποια λυση !?!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να ρωτησω κατι ,,,μπορει να το εχετε απαντησει ξανα αλλα ειναι πολλεσ η σελιδεσ ,,,,εχω τα windows 10 πανω απο ενα μηνα μπορω με καποιο τροπο τωρα να γυρισω στα 7 ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@greek85

 

Δεν έχεις καταλάβει κάτι απλό που ισχύει στα τεχνολογικά φόρουμ, γι αυτό και διατηρείς αυτην την πόλωση κατά των W10, εξαιτίας θεμάτων που έτυχαν σε εσένα. Συνήθως όποιος γράφει εδώ, έχει κάποιο πρόβλημα. Και γράφει επειδή ψάχνει απαντήσεις. Η πλειοψηφία δεν είμαστε fanboys της Microsoft να γράφουμε "πόσο τέλειο έγινε το pc μας" ή "πόσο γμτο λειτουργικό έβγαλε η MS".

Ολα τα λειτουργικά έχουν προβλήματα, ειδικά όταν έχουμε customιες και όχι κάτι απο τον ίδιο κατασκευαστή, βλ Apple. Παραδίπλα οι άλλοι με το Linux τι έπρεπε να γράφουν δηλαδή; Ολες οι distro είναι άχρηστες;

Οποιος έκανε upgrade σε laptop, πιθανον να αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα και πάνω απο ένα. Εδω σου το πουλάει ο κατασκευαστής με προεγκαταστημένα 7ρια, μιλάμε για φίρμες γίγαντες Toshiba & Dell με επαγγελματικές σειρές Tecra & Latitude, και κάνεις κάποιο update και τραβάς ενα σωρό θέματα μέχρι να το στρώσεις ο ίδιος. Περίμενες ενα καινούργιο λειτουργικό να κάτσει έτσι απλά; Φαινεται πολύ καλό για την ώρα, παρα τα μερικά θέματα που έχει (συν το spyware), και ως τώρα ούτε καν restore δεν χρειάστηκα, όχι clean install.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε με αυτο τον τροπο αν εχεις χρονο

 

http://www.ghacks.net/2015/08/30/how-to-clean-install-windows-10-directly-without-upgrade/

 

εβαλα τα windows 7 ΓΝΗΣΙΑ ... εκανα ενεργοποιηση .... δεν αφησα να παρει update Και πηγα και εβαλα απευθειας τα 10 απο dvd που τα ειχα ....αποτελεσμα ; μου εβγαλε οτι το κλειδι δεν ειναι σωστο και δεν με αφηνε να κανω τιποτα με αυτο παρα μονο να το αλλαξω....

 

Ξανα φορματ.... ξανα εγκατασταση τα windows 7 πηρε ολο το βραδυ ΟΛΑ τα Updates.....δεν εχει μεινει τιποτα απολυτως.... μου πεταει οταν παταω για ενημερωση οτι δεν βρεθηκαν update....

το εικονιδιο ομως για την δωρεαν αναβαθμιση σε windows 10 διπλα απο το ρολοι δεν εχει εμφανιστει ακομα...τι κανω λαθος ?!?!?!?!?!??!?!?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθισμένα πράγματα από ότι βλέπω, τπτ δεν σου δουλεύει σωστά με την πρώτη ρε συ GaGaS :P

 

μωρε σωστα δουλευει αλλα γιατι δεν βγαζει το εικονιδιο ?!?!?!?!

 

Αμεσως εσυ εισαι ΕΓΚΑΘΕΤΟΣ και ΒΑΛΤΟΣ ! αχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...