Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κακο αυτο!

Εγω θελω πχ για το δικο μου pc αγγλικα win, αλλα για το pc των γονιων μου ελληνικα win.

Αμα βλεπει Ελλαδα, τι σημαινει, θα μου περασει ελληνικα win με το ετσι θελω;

Νομιζω, πως ναι! Αλλιως αγγλικα και μετα κατεβασεις language pack με ελληνικα

Τα αγοραζεις

Οχι ρε, κατεβασε το tool (υπαρχει το λινκ καπου!). Οι πειρατες πηραν τα 10αρια σαν γνησια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποση ωρα παιρνει η εγκατασταση περιπου, απο iso(μονο εγκατασταση-το κατεβασμα θα το κανω αλλη ωρα), και μεσω windows update(κατεβασμα και εγκατασταση μαζι)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποση ωρα παιρνει η εγκατασταση περιπου, απο iso(μονο εγκατασταση-το κατεβασμα θα το κανω αλλη ωρα), και μεσω windows update(κατεβασμα και εγκατασταση μαζι)?

Ανάλογα πόσο κάρβουνο καίει το PC σου... από 6 λεπτά μέχρι 2 ώρες πάνω κάτω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποση ωρα παιρνει η εγκατασταση περιπου, απο iso(μονο εγκατασταση-το κατεβασμα θα το κανω αλλη ωρα), και μεσω windows update(κατεβασμα και εγκατασταση μαζι)?

H εγκατασταση διαφερει απο υπολογιστη σε υπολογιστη... σε αλλους μπορει καμια ωρα σε αλλους λιγοτερο και σε αλλους πολυ περισσοτερο της μιας ωρας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Νομιζω, πως ναι! Αλλιως αγγλικα και μετα κατεβασεις language pack με ελληνικα

Οχι ρε, κατεβασε το tool (υπαρχει το λινκ καπου!). Οι πειρατες πηραν τα 10αρια σαν γνησια!

Σε τηλεφωνικη εποικινωνοια θα γινει ελεγχος μολις τελειωσει ο χαμος στους server με hardware ID bans

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τηλεφωνικη εποικινωνοια θα γινει ελεγχος μολις τελειωσει ο χαμος στους server με hardware ID bans

Ok, δεν το ηξερα! Ευχαριστω...

 

τελικα, κλειδωνει στο hardware (μητρικη λογικα) ετσι? Τι γινεται αν αλλαξω κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ok, δεν το ηξερα! Ευχαριστω...

 

τελικα, κλειδωνει στο hardware (μητρικη λογικα) ετσι? Τι γινεται αν αλλαξω κατι?

αυτο δεν ξερω γιατι αλλα μου ειπαν στο τηλεφωνο αλλα μου ελεγαν στο chat

 

Για τα πειρατικα μου ειπε οτι θα παιξουν hardware ban (το βλεπω να γινεται ενας χαμος στα μεταχειρισμενα βεβαια , στης μητρικες τουλαχιστον)

 

Εμενα στο τηλεφωνο ο πρωτος μου ειπε οτι αν δεν κανεις log in σε λογαριασμο MS δεν προκειτε να ενεργοιποιηθουν ποτε τα windows

 

ο αλλος στο chat για αλλη απορεια δεν ηξερε και μετα απο μιση ωρα μου απαντησε οτι τα upgrade (απο 7/8) το πιο πιθανο ειναι να δενουν με hardware(serial motherboard) αλλα μου το ειπε με επιφιλαξη γιατι γινεται χαμος προς το παρων και δεν εχουν ξεκαθαρισει τα πραγματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο δεν ξερω γιατι αλλα μου ειπαν στο τηλεφωνο αλλα μου ελεγαν στο chat

 

Για τα πειρατικα μου ειπε οτι θα παιξουν hardware ban (το βλεπω να γινεται ενας χαμος στα μεταχειρισμενα βεβαια , στης μητρικες τουλαχιστον)

 

Εμενα στο τηλεφωνο ο πρωτος μου ειπε οτι αν δεν κανεις log in σε λογαριασμο MS δεν προκειτε να ενεργοιποιηθουν ποτε τα windows

 

ο αλλος στο chat για αλλη απορεια δεν ηξερε και μετα απο μιση ωρα μου απαντησε οτι τα upgrade (απο 7/8) το πιο πιθανο ειναι να δενουν με hardware(serial motherboard) αλλα μου το ειπε με επιφιλαξη γιατι γινεται χαμος προς το παρων και δεν εχουν ξεκαθαρισει τα πραγματα

Καλα εγω σκεφτομαι να κανω μονο τοπικο λογαριασμο, αρα πως θα με ελεγξουν? Μαλλον με μητρικη το πανε... Και αν αλλαξεις μητρικη μαλλον θα επικοινωνεις καπως με την ΜS για να μην εχεις προβλημα.. Καπως ετσι το κοβω!

 

_______________________

 

Παιδια, επειδη μαλλον σημερα θα τα βαλω (επιτελους). Θελω να ρωτησω μερικα πραγματα!

 

Με το tool, θα μου εμφανισει τις τρεις επιλογες (κρατησε τα παντα, μονο αρχεια ή τιποτα), ετσι? Αν πατησω το¨"keep nothing"μου ειπαν θα σβηστουν τα παντα εκτος λεει καποιοι drivers. To registry λογικα θα σβηστει... Ουσιαστικα προκειται για format/clean istall?

 

Με τον τοπικο λογαριασμο και την ενεργοποιηση τι παιζει?

Σαν απλο upgrade χρειαζεται το κλειδακι ετσι?

 

Αυτα, προς το παρον! THX!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α οποτε είναι ενταξει!Για ποιους drivers λες?

 

το εγραψα ,εκανα καθαρη εγκατασταση απο dvd οποτε κατεβασε τους drivers για ολες τις συσκευες μου απο το windows update (καρτα γραφικων ,καμερα κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λαπτοπ δεν έγιναν ποτέ, ούτε θα γίνουν desktop. Πάντα είχαν έχουν και θα έχουν προβλήματα σε αναβαθμίσεις ακόμα και σε ένα απλο φορματ.

Το bios / windows / drivers είναι προσαρμοσμενα για την συγκεκριμενη μαρκα / σειρα λαπτοπ.

Αν αγοράσεις ενα καινουργιο λαπτοπ, και κάνεις ενα clean install, με δικα σου windows / drivers κτλ, θα είναι ποιο αργό απο οτι ήταν οταν το αγορασες, απλα κανεις δεν το παραδεχεται. Γιατι δεν ξερεις τι να τροποποιησεις πανω σε windows drivers κτλ.

Γιαυτο εχουν partition με recovery, για να γινει οπως ακριβως το αγορασες

 

Στην θεση σου δεν θα έκανα clean install αν δεν έλυνα ολα τα προβληματα που έχεις. Συνηθως είναι θέματα drivers, που μπορεί να τα λύσεις επιτόπoυ ή να χρειαστει να περιμενεις updates...

Δε ξέρω αν ισχύει αυτό που λες καθώς δεν έχουν περάσει πολλά λαπτοπ από τα χέρια μου, είμαι ανέκαθεν dektop guy... Απλά όταν πέρασα από τα 8 στα 8.1 όλα κύλησαν ρολόι. Λανθασμένα θεώρησα ότι θα γίνει το ίδιο και τώρα και έχασα μερικές ώρες από τη μέρα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα πόσο κάρβουνο καίει το PC σου... από 6 λεπτά μέχρι 2 ώρες πάνω κάτω..

Δηλαδη εγω με το pc της υπογραφης ποση ωρα θα παρει για την εγκατασταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...