Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλοι μου, σε ένα φορητό που είχα πάρει από φίλο του φόρουμ έχει περασμένα win 7 ultimate. Κάνει κανονικά αναβαθμίσεις αλλά δεν αναβαθμίζει σε 10 γιατί δεν δέχεται το product key. Ο φορητός sony έχει το αυτοκόλλητο με το key το οποίο όμως ούτε αυτό το δέχεται. Οπότε πείτε τις επιλογές που έχω. Δεν θέλω να χάσω τα αρχεία που έχω. Θα πρέπει να κάνω media usb και καθαρή εγκατάσταση? Ποιον κωδικό θα βάλω μετά? Ξέρει κανείς να βοηθήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

ερωτηση για φιλο:

εχει ενα netbook το οποιο το εχει με xp!!!εχει key των vista.Αν ερθει σε επικοινωνια με την ms λετε να βγαλει ακρη για να περασει τα 10?

Οχι η δωρεαν αναβαθμιση ειναι για win 7/8 οχι για xp vista

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση παρακαλώ. Είχα windows 8.1 αυθεντικα σε laptop I7 και γενικά ο υπολογιστής μου πέταγε σε αποδόσεις. Συνήθως σε 10 δευτερόλεπτα το πολύ από την ώρα που άνοιξα το PC είχα κάνει ήδη log in στα windows το ίδιο και όταν έκανα shut down. Έκανα κανονικά upgrade windows 10 χωρίς προβλήματα στην εγκατάσταση αλλά από την στιγμή που τα έβαλα πάνω αργεί πολύ να φορτωσει σε σχέση με πριν και όταν κάνω shut down κλείνουν windows και όλα και ο υπολογιστής συνεχίζει να δουλεύει σε μαύρη οθόνη. (έχω ήδη απενεργοποίηση την επιλογή fast startup start power options) καμία ιδέα πως θα το αντιμετωπίσω? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εψαξα αλλα απαντηση δεν βρηκα.

Εχω windows 7 ultimate sp1 αγγλικα και εχω κανει οτι χρειαζεται για να μου βγαλει το εικονιδιο αλλα δεν, οποτε αποφασισα

να τα περασω μεσω του tool.

Ολα καλα μεχρι που φτανω εκει που επιλεγω τι εγκατασταση θελω να γινει (καθαρη εγκατασταση, να κρατησω αρχεια, να κρατησω και αρχεια και εφαρμογες κ.λ.π.).

Θελω να τα κρατησω ολα αλλα δεν μπορω να το επιλεξω γιατι μου βγαζει οτι εχω διαφορετικη γλωσσα.

Μονο σε μενα εμφανιζει το προβλημα αυτο?

Με το tool δεν μου εχει να επιλεξω σε τι γλωσσα να τα κατεβασω.

please help!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι μου, σε ένα φορητό που είχα πάρει από φίλο του φόρουμ έχει περασμένα win 7 ultimate. Κάνει κανονικά αναβαθμίσεις αλλά δεν αναβαθμίζει σε 10 γιατί δεν δέχεται το product key. Ο φορητός sony έχει το αυτοκόλλητο με το key το οποίο όμως ούτε αυτό το δέχεται. Οπότε πείτε τις επιλογές που έχω. Δεν θέλω να χάσω τα αρχεία που έχω. Θα πρέπει να κάνω media usb και καθαρή εγκατάσταση? Ποιον κωδικό θα βάλω μετά? Ξέρει κανείς να βοηθήσει?

 

Τα windows 7 U δεν είναι ενεργοποιημένα; Το key του φορητού είναι για τα 7 ultimate σίγουρα; Έχεις λάβει ειδοποίηση για την αναβάθμιση/κράτηση Win 10;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι, ο φορητός που πήρα από φιλο του φόρουμ έχει γνήσιο κλειδί για home το οποίο δεν δέχεται, καθώς έχει εγκαταστήσει όταν το πήρα τα win7 ultimate τα οποία κάνουν κανονικά αναβάθμιση. Οπότε πλέον θέλει καθαρή εγκατάσταση? και τι θα κάνω που θέλω μόνο αναβάθμιση να μην χάσω αρχεία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις λάβει ειδοποίηση (δεξιά κάτω) για την αναβάθμιση/κράτηση Win 10; Τι μήνυμα παίρνεις και δε σου επιτρέπει την αναβάθμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβουλή: μην κάνετε αναβάθμιση, εάν δεν έχετε κρατήσει πρώτα ένα system image από το παλιό σας λειτουργικό.

 

Ποτέ δεν ξέρετε πως θα κάτσουν τα Windows 10.

 

 

Έκανα αναβάθμιση σε υβριδικό Medion MD98924, αλλά δυστυχώς δεν υπάρχουν drivers για τον αισθητήρα προσανατολισμού.

 

Ευτυχώς είχα κρατήσει ένα system image των Windows 8.1 και μπόρεσα χωρίς κόπο να επιστρέψω σε αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντόπισα ένα πιθανό bug. Ότα ανοίγω τα settings λαι γράφω στην αναζήτηση κάτι, το cpu usage πηγαίνει 100% και το Pc κολλάει σαν τρελό. Αν κλείσω το παράθυρο όλα είναι μια χαρα. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα καθαρή εγκατάσταση άλλα μάλλον λάθος δικό μου είναι η Home edition.Κλειδί μου ζήτησε αλλά έκανα skip.

Υπάρχει περίπτωση να γίνουν pro χωρίς να γίνει εγκατάσταση ξανά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα updates απο εχθες ακομα και μετα απο πολλα restart εχουν κολλησει στο 12% συγκεκριμενα στο update KB2267602... Γνωριζει καποιος πως να το φτιάξω;

post-189275-0-95948400-1438530197_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα updates απο εχθες ακομα και μετα απο πολλα restart εχουν κολλησει στο 12% συγκεκριμενα στο update KB2267602... Γνωριζει καποιος πως να το φτιάξω;

my pc-program files-windows-software distribution και καθαρισε ο,τι εχει μεσα ο φακελος download,κανε restart και ξαναδοκιμασε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια επειδη το βλεπω και συχνα εδω απο πολλους. Περνατε νεα εκδοση λειτουργικου συστηματος και θελετε να κρατησετε ρυθμισεις; Ναι μας δινεται η επιλογη αλλα δεν θα το εκανα ποτε προσωπικα. Μονο μεταξυ του ιδιου λειτουργικου συστηματος.. Ετσι θα ημουν απολυτως σιγουρος οτι οποιαδηποτε ασυμβατοτητα δεν θα ειχε να κανει με το προηγουμενο συστημα αλλα απο αυτο καθαρα.

Προσωπικα λογω αναβαθμισης cpu/mobo/ram εκατσε κουτι η ενεργοποιηση τους τωρα για αυτο και περιμενα λιγο, και μπορω να πω οτι ειναι ακομη πιο γρηγορα και λειτουργικα και απο τα 8.1 που τα ειχα βρει εξαιρετικα και πολυ καλυτερα απο τα 7αρια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...