Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα το update όλα οκ...σχεδόν..Κανένα απο τα παιχνίδια μου δεν παίζει πια.Μερικά μπένουν μέχρι το main menu αλλά αν πατήσω να παίξω απλά κλείνει χωρίς κάποιο error,άλλα δεν ανοίγουν καν.Καμιά ιδέα.? :/

 

update Drivers ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

update Drivers ?

Έχω κάνει,έσβησα το παλιό catalyst το ξανακατέβασα έξανα τα updates και τιποτα.Πριν λίγο δοκίμασα ένα emulator PS1 & N64 και μου πέταξε μπλέ οθόνη με error. SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION (win32kfull.sys)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει,έσβησα το παλιό catalyst το ξανακατέβασα έξανα τα updates και τιποτα.Πριν λίγο δοκίμασα ένα emulator PS1 & N64 και μου πέταξε μπλέ οθόνη με error. SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION (win32kfull.sys)

 

Ασε τα emulator, αυτά είναι δυσκολα, βάλε ενα κανονικο game να δεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε τα emulator, αυτά είναι δυσκολα, βάλε ενα κανονικο game να δεις...

Τα emulator τα έβαλα αφού τα κανονικά games κράσαραν :/ δοκίμασα left 4 dead 2, alice madness returns , tomb rider , skyrim...Τίποτα όλα με πετάνε έξω όταν πατάω να παίξω ή με πετάνε κατευθείαν με το που κάνω κλικ στο εικονίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόμοια και σε μένα σε Windows 10 Pro (από αναβάθμιση Win 7 x64 Ultimate) του desktop PC.

Και στο CCleaner (αυτό το έχω και σε Windows 10 Home) και στο sfc & DISM (αυτό μόνο στο Windows 10 Pro).

Από ό,τι καταλαβαίνω κανένα από τα δύο δεν είναι ανησυχητικό.

Του CCleaner πιθανόν να διορθωθεί με κάποιο update.

Το sfc πρέπει να το ψάξω λίγο παραπάνω... Ίσως σχετίζεται με mismatch του hash κάποιων updates αλλά δεν το έχω επιβεβαιώσει ακόμα. Πάντως δεν στρώνει με τίποτα από όσα δοκίμασα (Dism με local ISO για source, Dism με windows updates source, clean boot και επανέλεγχος... τίποτα δεν το έφτιαξε μέχρι στιγμής)

Μα ειδα οτι το εχουν ποσα ατομα το συγκεκριμενο θεμα..ειπα κ εγω δεν εγινε κατι καλα στο upgrade..αντε να δουμε αμα το διορθωσει η microsoft..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fdtech Φίλοι μου, σε ένα φορητό που είχα πάρει από φίλο του φόρουμ έχει περασμένα win 7 ultimate. Κάνει κανονικά αναβαθμίσεις αλλά δεν αναβαθμίζει σε 10 γιατί δεν δέχεται το product key. Ο φορητός sony έχει το αυτοκόλλητο με το key το οποίο όμως ούτε αυτό το δέχεται. Οπότε πείτε τις επιλογές που έχω. Δεν θέλω να χάσω τα αρχεία που έχω. Θα πρέπει να κάνω media usb και καθαρή εγκατάσταση? Ποιον κωδικό θα βάλω μετά? Ξέρει κανείς να βοηθήσει?

 

Τα windows 7 U δεν είναι ενεργοποιημένα; Το key του φορητού είναι για τα 7 ultimate σίγουρα; Έχεις λάβει ειδοποίηση για την αναβάθμιση/κράτηση Win 10;

Φιλε μου με ρώτησες αλλά τα win7 ultimate δεν είναι ενεργοποιημένα αλλά λαμβάνουν κανονικά ενημερώσεις, ο φορητός όπως είπα είχε win 7 home αλλά ούτε αυτό το κλειδί δεν λαμβάνει. Οπότε τι να κάνω καθώς δεν υπάρχει εικονίδιο για αναβάθμιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση για q-code error που μολις εντωπησα.

μετα από τερματισμο λειτουργιας το pc δεν κλεινει αλλα μπαινει καπως σαν αναμονη και μολις παταω να ανοιξει μου βγαζει q-code error 40,δλδ ότι το pc ηρθε από S4 mode.

 

Μηπως δν κανω τερματισμο ή κατι κανω λαθος?

 

ας πει καποιος...

 

*sorry για το spam...αλλα δν ξερω τι γινεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα emulator τα έβαλα αφού τα κανονικά games κράσαραν :/ δοκίμασα left 4 dead 2, alice madness returns , tomb rider , skyrim...Τίποτα όλα με πετάνε έξω όταν πατάω να παίξω ή με πετάνε κατευθείαν με το που κάνω κλικ στο εικονίδιο.

 

Ποσταρε εδώ το προβλημα σου

 

http://www.insomnia.gr/topic/402056-amd-catalyst-drivers/page-106

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια , την ωρα που εκανα το update κολλησε και εκανα επανακινηση.

Τωρα ξαφνικα μου λει οτι τα windows δεν ειναι ενεργοποιημενα http://gyazo.com/5880b5fd8159db6956736a0b7eb334fe

 

Και οταν παω να ξανακανω την αναβαθμιση μου λεει αυτο http://gyazo.com/35361fec73ee22a88f63dadc60b1dc51

 

Ξερει κανεις τι γινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ξέρει κανείς γιατί σε μένα δεν κάνει αναβάθμιση, παρότι έχω κάνει κράτηση.

Στις εγκατεστημένες ενημερώσεις λέει ότι η αναβάθμιση απέτυχε.

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πάντως, ενημερωτικά, στο desktop PC, όπου είχα SteamOS και Windows 7 Ultimate με EFI partitions και Grub bootloader (το SteamOS και τα Win7 είναι σε διαφορετικούς δίσκους), η αναβάθμιση των Windows 7 σε 10 Pro, δεν δημιούργησε κανένα θέμα με το boot - ο grub συνεχιζει να χειρίζεται το dual-boot και να δουλεύει χωρίς προβλήματα.

 

 

Μήπως ξέρει κανείς γιατί σε μένα δεν κάνει αναβάθμιση, παρότι έχω κάνει κράτηση.

Στις εγκατεστημένες ενημερώσεις λέει ότι η αναβάθμιση απέτυχε.

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια

Ποιο είναι ακριβώς το σφάλμα που σου βγάζει; Δοκίμασες να κάνεις αναβάθμιση με το media tool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσταρε εδώ το προβλημα σου

 

http://www.insomnia.gr/topic/402056-amd-catalyst-drivers/page-106

 

Το έκανα uninstall το catalyst με DDU και είπα να δοκιμάσω με τα γραφικά του cpu.Το ίδιο θέμα,οπότε δεν νομίζω να φταίει το catalyst.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση για q-code error που μολις εντωπησα.

μετα από τερματισμο λειτουργιας το pc δεν κλεινει αλλα μπαινει καπως σαν αναμονη και μολις παταω να ανοιξει μου βγαζει q-code error 40,δλδ ότι το pc ηρθε από S4 mode.

 

Μηπως δν κανω τερματισμο ή κατι κανω λαθος?

 

ας πει καποιος...

 

*sorry για το spam...αλλα δν ξερω τι γινεται...

 

Τελικα το εφτιαξα...απενεργοποιηση το fast boot και ετοιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα , δυο φορες απετυχα να εγκαταστησω,με το tool ,τα win 10 , εχω αυθεντικα windows 7 στον Η/Υ , και σημερα μετα απο 2 ημερες στα updates μου εβγαλε να κατεβασω τις εξης ενημερωσεις ΚΒ3056819  ειναι το silver riht-  και αυτες τις 3 που ειναι του  netframwork ΚΒ3023224 - ΚΒ3035490 -  ΚΒ3037581  - ξερετε τι μπορω να κανω , για να τις εγκαταστησω , και να ξαναδοκιμασω , αν ηταν αυτο ελπιζω να εγκαταστησω τα windows 10 σας ευχαριστω .

 

Τα ετρεξα και το καθενα ξεχωριστα , τιποτα , το σφαλμα γραφει code 64c

πριν τα κανω ολα αυτα ειχα τρεξει το SFC με δικαιωματα διαχειριστη , δεν εβγαλε κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...