Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω κανει upgrade απο 7 σε 10 με το tool. Ολα οκ με την ενεργοποιηση, λεει οτι ειναι μονιμα ενεργοποιημενο. Αν κανω low level format στο δισκο και μετα κανω clean install τα 10, θα εχω κανενα προβλημα? Το εχει κανει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα!!Έχω ένα πρόβλημα και για να μην ανοίξω άλλο θέμα για μια ερώτηση θα την κάνω εδώ!!

 

Έκανα αντιγραφή από ένα φλασκιά μου έναν φάκελο!Το πρόβλημα είναι ότι τώρα δεν σβήνετε από την επιφάνεια εργασίας...Έψαξα στο ίντερνετ άλλα δεν δίνουν λύσεις για ta windows 10(Μάλλον επειδή είναι καινούργια)

Μπορεί κάνεις να με βοηθήσει..???

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πέρασα και στο λάπτοπ χθες βράδυ ...ενω το λάπτοπ είχε παρα πολλά προβλήματα και σερνόταν με τα 8.1 μετα το update παρόλο που κράτησαν τα αρχεία μου παει παρα πολύ γρηγορότερα...μακάρι να παει έτσι γτ δίνουν έτοιμος απο Σεπτέμβριο να πάρω λάπτοπ....αν βάλω αλλά 2 gb ram στα 2 που έχω θα δω μεγάλη διάφορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα εχεις κανει προ κράτηση απο την μπάρα κάτω δίπλα στο ρολόι κατεβαίνουν μόνα τους και σου πετάει μύνημα οτι είναι έτοιμα για εγκατάσταση .αν δεν το εχεις κάνει δεν θα γίνουν ποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τα windows update γινονται αυτοματα ή μονο με επιλογη του χρηστη;

automatic, εκτός αν είσαι μέσω wifi που μπορείς να ορίσεις την σύνδεση metered...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει upgrade απο 7 σε 10 με το tool. Ολα οκ με την ενεργοποιηση, λεει οτι ειναι μονιμα ενεργοποιημενο. Αν κανω low level format στο δισκο και μετα κανω clean install τα 10, θα εχω κανενα προβλημα? Το εχει κανει κανεις?

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Για καλό και για κακό κάνε και login με Microsoft account και όχι μόνο με local account.

Μετά πήγαινε και εδώ https://account.microsoft.com/devices και δες αν καταχωρήθηκε ο υπολογιστής σου.

 

Μέχρι σήμερα, όλα τα Windows 10 ενεργοποιούνται είτε είναι original έιτε από το θείο. Είτε με upgrade είτε με το tool.

Το θέμα είναι τι θα γίνει στο μέλλον και αν θα αποφασίσει η Microsoft να κάνει "ξεκαθάρισμα...."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται Microsoft account και με τοπικό μια χαρά γίνεται η ενεργοποίηση. Εγώ έτσι το έκανα και  δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται Microsoft account και με τοπικό μια χαρά γίνεται η ενεργοποίηση. Εγώ έτσι το έκανα και  δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Για την ενεργοποίηση ΝΑΙ, δεν χρειάζεται.

Για το μέλλον ίσως.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παιζει με local account? Τα περνά τώρα στο γραφείο που έχω local και όχι ms... το store λεοτουργει? Υπάρχει τροπος μα λειτουργήσει χωρίς να χρειαστεί να αλλάξω τα login? Μπορω να βάλω ms account μονο για το store σε τοπικό λογαριαο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...