Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά , όπως σε πολλους απο εσας ετσι και σε μένα ήρθε στο Pc ειδοποιηση για αναβαθμιση στα windows 10. Με την ευκαιρια αυτη ειπα πως αν οντως κατεβασω τα windows 10 να κανω κι ενα format sto pc. Το ερωτημά μου ειναι : πρεπει να κατεβάσω τα windows 10 να τα βαλω σε στικακι και μετα να κανω format ή με την εγκατάσταση τους γίνεται αυτόματα ; Η ερώτηση μου δηλαδη εχει να κανει αν η windows κανει εγκατασταση εκ νέου ή η "αναβάθμιση" οπως την ονομάζει προκειται για μια διαφορετική διαδικασία χωρις format. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω τα 8.1 ,υπαρχει κανονικα κλειδι γνησιο απο το λαπτοπ που ειναι αγορασμενο προσφατα σχετικα..

η μεταπηδηση στο 10 ειναι δωρεαν?συστηνεται αναβαθμιση(και αν ναι πως?) η καθαρη εγκατασταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα θα κάνεις υποχρεωτικά αναβάθμιση και μετά αν θες κάνεις format.

 

 

Και είναι και κάτι που απαντήθηκε για πολλοστή φορά πριν 2-3 σελίδες. Ελεος πια.

 

Για όσους γνωρίζουν, όσοι έχουν νόμιμα windows 7/8.1 μπορούν να βάλουν τα 10άρια δωρεάν. Την 1η φορά δεν μπορούμε να κάνουμε κατευθείαν φορμάτ, αντιθέτως πρέπει να γίνει αναβάθμιση για να αναβαθμιστεί και η άδεια. Τις επόμενες φορές μπορούμε να κάνουμε κατεθείαν φορμάτ χωρίς να ανησηχούμε για την άδεια. Κάπου πήρε το μάτι μου ότι τρέχοντας ένα προγραμματάκι από το iso των Windows 10, μπορούμε να αναβαθμίσουμε την άδεια χωρίς να κάνουμε αναβάθμιση το λειτουργικό, έτσι μπορούμε να κάνουμε κατευθείαν φορμάτ χωρίς να χασομερήσουμε με αναβαθμίσεις και βλακείες. Δυστηχώς όμως αυτή την στιγμή μου διαφεύγει ο τρόπος που γίνεται, μήπως το έχει πετύχει κανείς; κάποιο λινκ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To laptop αργει αρκετα απο τοτε που εκανα την αναβαθμιση σε windows 10 απο windows 7. Μπορει να φταει η καρτα γραφικων; Ισως θελει καθαρο install; Γινεται κατι τετοιο δωρεαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To laptop αργει αρκετα απο τοτε που εκανα την αναβαθμιση σε windows 10 απο windows 7. Μπορει να φταει η καρτα γραφικων; Ισως θελει καθαρο install; Γινεται κατι τετοιο δωρεαν;

Καλυτερα clean install αλλΑ δες πρωτα εαν εχουν βγει οι drivers του για w10 κ καμια αναβαθμιση bios

Για όσους γνωρίζουν, όσοι έχουν νόμιμα windows 7/8.1 μπορούν να βάλουν τα 10άρια δωρεάν. Την 1η φορά δεν μπορούμε να κάνουμε κατευθείαν φορμάτ, αντιθέτως πρέπει να γίνει αναβάθμιση για να αναβαθμιστεί και η άδεια. Τις επόμενες φορές μπορούμε να κάνουμε κατεθείαν φορμάτ χωρίς να ανησηχούμε για την άδεια. Κάπου πήρε το μάτι μου ότι τρέχοντας ένα προγραμματάκι από το iso των Windows 10, μπορούμε να αναβαθμίσουμε την άδεια χωρίς να κάνουμε αναβάθμιση το λειτουργικό, έτσι μπορούμε να κάνουμε κατευθείαν φορμάτ χωρίς να χασομερήσουμε με αναβαθμίσεις και βλακείες. Δυστηχώς όμως αυτή την στιγμή μου διαφεύγει ο τρόπος που γίνεται, μήπως το έχει πετύχει κανείς; κάποιο λινκ;

Φιλε μου να σε ρωτησω..Απ την στιγμη που σε πολλα λαπτοπ/pc δεν υπαρχουν drivers για τα 10αρια λογικα θα υπαρχει κ προβλημα; η ειναι οκ με τους drivers των 7; οποτε οσοι δεν βλεπουμε drivers να τα αφηνουμε οπως ειναι κ να αφησουμε στην ακρη τις αναβαθμισεις;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για αυτο το γαμοskype που μια παιζει και 10 οχι εχει βρει τελικα κανεις καμια λυση?

 

 

 

edit:

 

Για την ιστορια και για οσους ισως εχουν το ιδιο προβλημα, δλδ το skype να μη ξεκινα και απλα να σταματα στη login οθονη χωρις να σου βγαζει τα στοιχεια λογαριασμου σου το ελυσα ως εξης.

 

1) control panel>troubleshooter compatibility mode 8.1>save

2) control panel>internet options>advanced>reset all settings

3) device manager>camera>disable

 

Ακομη οταν καταφερα να το ανοιξω εκλεισα απο το skype το wifi καθως και απο το tools>options>advanced>connection το upnp, χωρις να γνωριζω αν αυτα βοηθουν, απλα διαβασα οτι ειναι καλο να ειναι κλειστα γενικως για τη συνδεση.

 

Τωρα φαινεται να μου ανοιγει καθε φορα.......

Επεξ/σία από rfc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω και γω μια ερωτηση.

 

Ειμαι με 8.1 αυτη τη στιγμη και λεω να βαλω τα 10. Ξερει κανεις αμα τα παιχνιδια γενικα θα  εχουν κανενα  θεμα ασυμβατοτητας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω και γω μια ερωτηση.

 

Ειμαι με 8.1 αυτη τη στιγμη και λεω να βαλω τα 10. Ξερει κανεις αμα τα παιχνιδια γενικα θα  εχουν κανενα  θεμα ασυμβατοτητας?

σε παιχνίδια οπως skyrim,ETS2,BF3,BF4,GTAV(αυθεντικά εννοείται)

δεν μου πέταξε κάτι και τρέχουν μια χαρά μετά την αναβάθμιση σε 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε παιχνίδια οπως skyrim,ETS2,BF3,BF4,GTAV(αυθεντικά εννοείται)

δεν μου πέταξε κάτι και τρέχουν μια χαρά μετά την αναβάθμιση σε 10.

Ποιο πολυ csgo παιζω. Aλλα δεν νομιζω να εχει θεμα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...