Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περασα σε παλιο λαπτοπ clean install τα 10.

Το ποντικι παει σα να ειναι με low fps.

Πως παιζεις με vsync on και μετα το βαζεις off και ειναι λες και ελαφρυνε?

Ε τωρα ειναι σα να το εχω στο on.

Τι παιζει?

Refresh rate στα 60,drivers εχω περασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε όσους έχουν κάνει φρέσκια εγκατάσταση Windows 10 μια συμβουλή,

το σύστημα θέλει μερικές μέρες και θα στρώσει.

Τις επόμενες μέρες θα πάει σφαίρα, οπότε μη βγάλετε γρήγορα συμπεράσματα.

 

Επισης σε όσους έκαναν αναβάθμιση από Windows 7/8

κάντε clean install των 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για έναν χρήστη που δε θα ασχοληθεί μιλάμε

 

μια ματιά στα τόπικ, λέει πως αρκετοί χρήστες που δεν ασχολήθηκαν

ήταν και τόσο ανυπόμονοι που θεώρησαν αργά τα 10 μέσα σε 1 μέρα που τα δοκίμασαν

και επέστρεψαν στα 7/8

 

για αυτούς όλους λέμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω εμενα για καποιο λογο ειναι απενεργοποιημενος ο windows defender και δεν ειναι διαθεσιμες οι επιλογες για να τον ενεργοποιησω.

Καμια ιδεα?

Παντως το εχουν κανει φλουφλολειτουργικο.

Προσπαθησαν να τα κανουν ολα αυτοματα λες και το λειτουργει το πισι ηλικιωμενος 90 χρονων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα ρημαδοupdate πως μπορω να ελεγξω τι βαζει και τι οχι?

Αρχισε και κατεβαζε το πατερα του και τη μανα του.

Υπάρχει δημοσιευμένη η λύση, 3-4 σελίδες πιο πίσω.

 

http://www.insomnia.gr/topic/539337-νέασυζήτηση-για-τα-windows-10/?p=54325993

Επεξ/σία από Alejandro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γνωρίζω αν έχει αναφερθεί αλλά στο παρακάτω link θα δείτε τον τρόπο να κάνετε clean install τα 10άρια, χωρίς να χρειαστεί να κάνετε πρώτα την αναβάθμιση από 7/8/8.1.

 

http://www.tenforums.com/tutorials/23354-clean-install-windows-10-directly-without-having-upgrade-first.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, καλησπέρα.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να εγκαταστήσω απευθειας τα windows 10 σε pc χωρις πρωτα να εγκαταστήσω τα 7 ή τα 8/8.1

 

Έχω αγορασμένα τα 8 (8.1) και θέλω να κάνω φορματ, αλλα δεν θέλω να περάσω πρώτα τα 8 και μετά τα 10. Δοκίμασα να κάνω κατευθειαν εγκατάσταση βάζοντας για CD key αυτό των 8αριών μου αλλα δεν επιασε.

 

Υπαρχει τρόπος; Ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, καλησπέρα.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να εγκαταστήσω απευθειας τα windows 10 σε pc χωρις πρωτα να εγκαταστήσω τα 7 ή τα 8/8.1

 

Έχω αγορασμένα τα 8 (8.1) και θέλω να κάνω φορματ, αλλα δεν θέλω να περάσω πρώτα τα 8 και μετά τα 10. Δοκίμασα να κάνω κατευθειαν εγκατάσταση βάζοντας για CD key αυτό των 8αριών μου αλλα δεν επιασε.

 

Υπαρχει τρόπος; Ευχαριστώ προκαταβολικά

Πες μου ότι ο υπολογιστής δεν έχει λειτουργικό τώρα, γιατί αλλιώς θα βγάλω τα μάτια μου μόνος μου!

 

Αν δεν έχει λειτουργικό ή έχει Vista, XP ή Linux, τότε θα πρέπει πρώτα να εγκαταστήσεις τα 8 και μετά να βάλεις τα 10.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη, δεν σε καταλαβα.. Το πισι τωρα εχει πανω windows 10. Τα εβαλα με update απο windows 8.1.

 

Το ερωτημα μου ειναι αλλο:

Θελω να κανω φορματ, αλλα δεν θελω μετα το φορματ να περασω πρωτα τα 8.0 και μετα τα 10. Θελω μετα το φορματ να κανω απευθειας εγκατασταση τα 10αρια (χωρις να περασω 8).. Προσπαθησα σε ενα παλιο πισι να το κανω αλλα ζηταγε σιντι κι.

 

Υπαρχει τροπος;

 

Εδιτ: ειδα την απαντηση σου αλεξανδρε, ευχαριστω. Αρα παω αναγκαστηκα με τον τροπο φορματ-win8-win10....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη, δεν σε καταλαβα.. Το πισι τωρα εχει πανω windows 10. Τα εβαλα με update απο windows 8.1.

 

Το ερωτημα μου ειναι αλλο:

Θελω να κανω φορματ, αλλα δεν θελω μετα το φορματ να περασω πρωτα τα 8.0 και μετα τα 10. Θελω μετα το φορματ να κανω απευθειας εγκατασταση τα 10αρια (χωρις να περασω 8).. Προσπαθησα σε ενα παλιο πισι να το κανω αλλα ζηταγε σιντι κι.

 

Υπαρχει τροπος;

 

Εδιτ: ειδα την απαντηση σου αλεξανδρε, ευχαριστω. Αρα παω αναγκαστηκα με τον τροπο φορματ-win8-win10....

Όχι δε χρειάζεται να περάσεις τα 8. Κάνε την εγκατάσταση των 10 και εκεί που σου ζητάει κλειδί, θα κάνεις παράληψη. Όταν ολοκληρωθεί η εγκατάσταση, θα ενεργοποιηθούν αυτόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελεια. Δηλαδη απο τη στιγμη που εγινε η αναβαθμιση απο 8 σε 10, σα να λεμε "κατοχυρωθηκε" το αντίγραφο μου; Οποτε απλα με sign in με το μεηλ μου μπορω καθε φορα να τα εγκαθιστω χωρις σιντικι;

 

Σωστα; ευχαριστω πολυ φιλε, να σαι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...