Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελεια. Δηλαδη απο τη στιγμη που εγινε η αναβαθμιση απο 8 σε 10, σα να λεμε "κατοχυρωθηκε" το αντίγραφο μου; Οποτε απλα με sign in με το μεηλ μου μπορω καθε φορα να τα εγκαθιστω χωρις σιντικι;

 

Σωστα; ευχαριστω πολυ φιλε, να σαι καλα

Δεν παίζει ρόλο το email. Κατοχυρώθηκε το hardware id του συγκεκριμένου υπολογιστή. Θα μπορείς να κάνεις φορμάτ οπότε θέλεις, σε αυτό το μηχάνημα, χωρίς κλειδί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα . Εχω τα win 10 ενεργοποιημενα απο αναβαθμιση win 8 . θα κανω αναβαθμιση σε mobo και cpu .Τι γινεται με το activation σε αυτη την περιπτωση ?

Να γυρίσεις πίσω στα 8, στα οποία εφ' όσον η άδεια των 8 το επιτρέπει

θα τα ενεργοποιήσεις με την καινούρια mobio και cpu.

 

Κατόπιν θα αναβαθμίσεις εκ νέου στα 10, και λογικά θα ενεργοποιηθούν κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα . Εχω τα win 10 ενεργοποιημενα απο αναβαθμιση win 8 . θα κανω αναβαθμιση σε mobo και cpu .Τι γινεται με το activation σε αυτη την περιπτωση ?

Λογικά θα χρειαστεί να επικοινωνήσεις με τη Microsoft. Δες και εδώ http://www.pcsteps.gr/77902-πώς-λειτουργεί-η-ενεργοποίηση-windows/#Tauiota_gamma943nuepsilontaualphaiota_muepsilon_tauetanu_epsilonnuepsilonrhogammaomicronpiomicron943etasigmaeta_Windows_972taualphanu_kappa940nuomicronupsilonmuepsilon_alphanualphabeta940thetamuiotasigmaeta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες, καλημέρα..

 

Εχω μια απορια... Στα Windows 7 ειχα ανοικτες 2 καρτελες στον Explorer, και η κάθε καρτελα εχει διαφορετικη γλωσσα, δηλαδή, στην μια μπορει να ειχα ελληνικα και στην άλλη αγγλικα.. Στα 10 όμως... δεν συμβαινει κατι τετοιο.. εχω 2 καρτελες παλι, αλλα εχουν την ιδια γλωσσα.. Είναι ολιγον εκνευριστικο... γιατι π.χ είμαι στο insomnia από την μια και γραφω ελληνικα και ταυτόχρονα στην άλλη καρτελα ψαχνω κατι στα αγγλικα.. και επειδή ειχα συνηθισει δεν αλλαζα γλωσσα.. Ενώ τωρα πρεπει.. Υπαρχει τροπος να λυθει αυτό? 

 

Υπ'οψιν, δεν συμβαινει μονο στον Explorer.. Οπουδήποτε μπω εχω την ιδια γλωσσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια ερωτηση; Εχω τα 8.1 αυθεντικα και μου χει βγει η ειδοποιηση κατω δεξια για τα 10. Και οταν τα παταω ακομα και σημερα μου λεει να ενημερωθω μολις βγουν, δεν τα κατεβαζει. Γιατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια ερωτηση; Εχω τα 8.1 αυθεντικα και μου χει βγει η ειδοποιηση κατω δεξια για τα 10. Και οταν τα παταω ακομα και σημερα μου λεει να ενημερωθω μολις βγουν, δεν τα κατεβαζει. Γιατι;

Μπορείς να ενεργοποιήσεις άμεσα τη διαδικασία online αναβάθμισης

- ακόμα και αν υπήρχαν κωλύματα συμβατότητας του hardware -

 

με μια καταχώρηση στη registry (απολύτως ασφαλής μέθοδος):

http://www.myce.com/news/registry-hack-allows-installing-windows-10-on-atom-based-windows-8-tablets-76968/

 

  1. Use regedit and go to the key [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\OSUpgrade]
  2. If the key doesn’t exist then create it  by create a new DWORD (32-bit) Value with Name = AllowOSUpgrade
  3. If it already exists or if you just created, then set the Value to 1 ( or hexadecimal value 0x00000001).

Once you’re done go to the control panel and check for updates in Windows Update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες, καλημέρα..

 

Εχω μια απορια... Στα Windows 7 ειχα ανοικτες 2 καρτελες στον Explorer, και η κάθε καρτελα εχει διαφορετικη γλωσσα, δηλαδή, στην μια μπορει να ειχα ελληνικα και στην άλλη αγγλικα.. Στα 10 όμως... δεν συμβαινει κατι τετοιο.. εχω 2 καρτελες παλι, αλλα εχουν την ιδια γλωσσα.. Είναι ολιγον εκνευριστικο... γιατι π.χ είμαι στο insomnia από την μια και γραφω ελληνικα και ταυτόχρονα στην άλλη καρτελα ψαχνω κατι στα αγγλικα.. και επειδή ειχα συνηθισει δεν αλλαζα γλωσσα.. Ενώ τωρα πρεπει.. Υπαρχει τροπος να λυθει αυτό? 

 

Υπ'οψιν, δεν συμβαινει μονο στον Explorer.. Οπουδήποτε μπω εχω την ιδια γλωσσα..

 

 

Εδώ είσαι:

 

x7IQ8su.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και πλεον δεν υπαρχουν widgets απο την ms, και εφοσον σε ενδιαφερει μονο για rss, ετσι

 

http://www.makeuseof.com/tag/4-tools-to-display-rss-feed-updates-directly-on-your-windows-desktop/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...