Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα, Παιδιά.

 

Από όταν έβαλα τα windows 10 και τσεκάροντας την κατανάλωση πόρων στην διαχείριση εργασιών, μου βγάζει πρώτο-πρώτο (φώτο) το system με κλειστά σχεδόν όλα στο προσκήνιο. Στο οποίο τσεκάρωντας τις λεπτομέρειες μου έβγαλε ότι περιγράφετε σαν "nt Kernel & system".  Είναι φυσιολογική αυτή η κατανάλωση, παρόμοια είναι και σε εσάς;

 

Με έβαλε σε υποψίες αυτός ο διάλογος

 

Δεν νομίζω να είναι θέμα driver, είναι ενημερωμένοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,εβαλα τα 10αρια στο λαπτοπ της αδερφης μου.στο μπουταρισμα κανει κατι κενα με μαυρες ,οθονες,αργει λιγο να ανοιξει,ειναι φυσιολογικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,εβαλα τα 10αρια στο λαπτοπ της αδερφης μου.στο μπουταρισμα κανει κατι κενα με μαυρες ,οθονες,αργει λιγο να ανοιξει,ειναι φυσιολογικο?

 

Πιθανότατα οφείλεται στους οδηγούς της κάρτας γραφικών. Intel και amd έχει? Το έκανε και σε εμένα, περιμενα 2 λεπτα για να ανοιξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανότατα οφείλεται στους οδηγούς της κάρτας γραφικών. Intel και amd έχει? Το έκανε και σε εμένα, περιμενα 2 λεπτα για να ανοιξει.

intel i5 & Intel HD Graphics 4000 Driver

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, καλησπέρα.. Τα φώτα σας γρήγορα... Ανοίγω το λάπτοπ πριν από κανένα δίωρο και μου βγάζει την λυπημένη φατσούλα και φορτώνει κάτι... Το έκανε δύο-τρεις φορές κι μετά τίποτα.. Τον κλείνω τον ανοίγω... Κα κολλάει λίγο πριν φορτώσει τα Windows 10. Μαύρη οθόνη με έναν "ξαπλωτο κέρσορα" να αναβοσβηνει. Ούτε σε safe mode μπορώ να μπω. Μόνο στα BIOS. Τι παίζει; Φτιάχνεται; Έχω Windows 10 από καθαρή εγκατάσταση (μετά που τα πέρασα σαν αναβάθμιση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε το iso των 10 και ξανακάνε εγκατάσταση. Είχα στο μυαλο μου το repair από τα 7 μετα είδα ότι έχεις 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα .Λοιπον βρεθηκε λυση στο προβλημα που ειχα σχετικα με το activation των windows μετα απο αναβαθμιση . Αφου ακυρωθηκε το activation που ειχα , η μονη λυση ειναι η εποικινωνια με τη microsoft .Ζητησανε νουμερο τιμολογιου και καταστημα αγορας των υλικων που αλλαξα και μου δωσανε νεο activation key με απομακρυσμενη βοηθεια .Ευχαριστω στα παιδια που με βοηθησαν με τις απαντησεις τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα Source.png Πηγή: http://www.tenforums.com/tutorials/16397-repair-install-windows-10-place-upgrade.html'>αυτό

Δεν ξέρω αν βοηθάει...

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου...αλλά μπα... Δεν ανοίγει με τίποτα....Μάλλον θα χρειαστεί να κατεβασω το iso...

Και δεν έχει μήνα που του πέρασα τα 10 με καθαρή εγκατάσταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...