Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την ώρα που φορτώνουν τα Windows 10

σβήσε το μηχάνημα.

Κάνε το ίδιο μια δεύτερη φορά.

 

Την τρίτη φορά που θα το ανοίξεις,

τα Windows 10 θα σε οδηγήσουν στην κονσόλα αποκατάστασης

όπου θα επιδιορθώσεις τα Windows με όποια επιλογή θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τα windows 10 αποδεικνυονται χειροτερα και απο τα Vista γιατι τα Vista και αυτα την ιδια ασταθεια στην καθημερινη εργασια ειχαν αλλα πλεονεκτουσε στα μενου και ηταν ποιο ωραιο το γραφικο περιβαλλον του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα windows 10 αποδεικνυονται χειροτερα και απο τα Vista γιατι τα Vista και αυτα την ιδια ασταθεια στην καθημερινη εργασια ειχαν αλλα πλεονεκτουσε στα μενου και ηταν ποιο ωραιο το γραφικο περιβαλλον του

http://www.insomnia.gr/topic/457844-%CE%B1%CE%BD%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%84%CE%B1-%CE%AD%CE%BD%CE%B1%CF%82-%CF%84%CF%8D%CF%80%CE%BF%CF%82-%CF%80%CE%B1%CE%AF%CF%81%CE%BD%CE%B5%CE%B9-%CE%BA%CE%AC%CE%B8%CE%B5-%CF%80%CF%81%CF%89%CE%AF-%CF%84%CE%BF-%CE%BB%CE%B5%CF%89%CF%86%CE%BF%CF%81/page-731εδώ ταιριάζει καλύτερα.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα windows 10 αποδεικνυονται χειροτερα και απο τα Vista γιατι τα Vista και αυτα την ιδια ασταθεια στην καθημερινη εργασια ειχαν αλλα πλεονεκτουσε στα μενου και ηταν ποιο ωραιο το γραφικο περιβαλλον του

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα, υπάρχουν κι άλλα λειτουργικά που μπορείς να χρησιμοποιήσεις και να κάνεις την δουλειά σου μια χαρά. Εδω όμως συζητάμε για τα W10, και οι περισσότεροι τα δουλεύουμε. Μήπως έχεις κάτι πιο παραγωγικό να συνεισφέρεις, εκτός απο αφορισμούς;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει πρόβλημα, υπάρχουν κι άλλα λειτουργικά που μπορείς να χρησιμοποιήσεις και να κάνεις την δουλειά σου μια χαρά. Εδω όμως συζητάμε για τα W10, και οι περισσότεροι τα δουλεύουμε. Μήπως έχεις κάτι πιο παραγωγικό να συνεισφέρεις, εκτός απο αφορισμούς;

 

η κριτικη και η αποψη δεν ειναι αφορισμος, να δεχεσαι και την αντιθετη αποψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι αποψεις μου ειναι παντα με επιχειρηματα 

θα μπορούσες και να μας τα παραθέσεις ή θα πρέπει να θεωρήσουμε τα λεγόμενα σου ως επίκληση στην αυθεντεία?

Παράθεσε γιατί είναι χειρότερα και απο τα vista με επιχειρήματα, σαφή και συγκεκριμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορούσες και να μας τα παραθέσεις ή θα πρέπει να θεωρήσουμε τα λεγόμενα σου ως επίκληση στην αυθεντεία?

Παράθεσε γιατί είναι χειρότερα και απο τα vista με επιχειρήματα, σαφή και συγκεκριμένα.

 

αν θελεις και αλλα επιχειρηματα τοτε δεν εχεις παρα να διαβασεις και τις 186 σελιδες του τοπικ και να συγκεντρωσεις τα προβληματα που αναφερονται απο τα μελη που ετυχε εγκαταστησουν τα 10, τα ιδια δαιβαζω και σε ξενα φορουμ, ενω εχω ιδια εμπειρια οταν τα δοκιμασα και στο δικο μου pc, η αποδοση του μηχανηματος ηταν αισθητα μειωμενη σε σχεση με τις προηγουμενες εκδοσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ασχέτως αν έχεις δίκιο ή άδικο, το βάρος της "απόδειξης" βαραίνει εσένα, όχι εκείνον...

 

Το να του ζητάς να βρει τα "επιχειρήματά σου" σε αναφορές προβλημάτων άλλων μελών είναι τραγικό...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή και εγώ τα δοκίμασα, από όταν ήταν ακόμη σε preview έκδοση, και τα έχω αυτή τη στιγμή και στα 3 pc μου (1 desktop, 2 λαπτοπ), μπορώ να πω πως τα έχω χρησιμοποιήσει αρκετό καιρό και σε διαφορετικά μηχανήματα για να βγάλω ένα συμπέρασμα για αυτά, με τα θετικά του και τα αρνητικά του.
Φαντάζομαι για να τα κρίνεις θα τα δοκίμασες κανα μήνα ας πούμε και όχι κανα μισάωρο σε κανα virtual box λέγοντας (ω τι άθλιο λογισμικό).

Πες μας συγκεκριμένα που υστερούν τα δεκάρια σε σχέση με κάποιο άλλη έκδοση των windows.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι αποψεις μου ειναι παντα με επιχειρηματα 

 

 

Ενταξει φιλε αφου μας επεισες με τα τρομερα μηδενικα επιχειρηματα σου μπορεις να αποχωρησεις σιγα σιγα ( ή και πιο γρηγορα ) μιας και εδω μιλαμε για αλλο θεμα και οχι για το αν μας αρεσουν ή οχι.

 

Αν θες ανοιξε ενα καινουργιο θεμα και βρισε τα οσο θες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το εξης προβλημα: ειχα τα W8.1 και περασα τα W10 και απο τοτε η ταχυτητα download δεν ξεπερνα τα 8/9 Mbps ενω εφτανα ανετα τα 17/18 Mbps.

Εβαλα το AVG και ενεργoποιησα το Windows Defender.

Κανενα αποτελεσμα!

Τι μπορει να μπλοκαρει τη ταχυτητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειαζεσαι το WD μαζι με το avg. Σε πρωτη φαση απενεργοποιησε και τα 2 και δες. Μετα κανε ρεσετ το tcp/ip stack, δες στο google πως γινεται, μια εντολη απο cmd (run as admin) ειναι.

 

Απο οσο ειχα διαβασει καποια στιγμη, το AVG δεν ηταν ετοιμο για 10 και δημιουργουσε θεματα. Δεν ξερω αν το εφτιαξαν ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...