Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ο υπολογιστής είχε Windows 8/8.1 και από κάτω δεν έχει αυτοκόλλητο με το γνήσιο κλειδί, τότε το κλειδί είναι αποθηκευμένο στο bios. Αν κάνεις φορμάτ και εγκαταστήσεις τα Windows 8/8.1 από γνήσια πηγή, τότε θα διαβάσουν αυτόματα το κλειδί από το bios και θα ενεργοποιηθούν. Αφού κάνεις αυτή τη διαδικασία, μετά μπορείς να χρησιμοποιήσεις το speccy για να βρεις τον πρωτότυπο κωδικό, και επίσης αν θέλεις μπορείς να αναβαθμίσεις νόμιμα σε Windows 10. Θέλει μια διαδικασία όπως καταλαβαίνεις.

σε ευχαριστώ πολύ. ξεκινάω δουλειά. να υποθέσω ότι με τον ίδιο τρόπο γίνεται και για τα 7 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σε ευχαριστώ πολύ. ξεκινάω δουλειά. να υποθέσω ότι με τον ίδιο τρόπο γίνεται και για τα 7 ;

Ναι ναι, κανονικά. Πάντως το πρωτότυπο κλειδί των Windows 8 δεν χρειάζεται να το ξέρεις από την στιγμή που υπάρχει αποθηκευμένο στο bios εκτός αν υπάρχει σοβαρός λόγος, αλλά για καλό και για κακό όταν εγκαταστήσεις τα 8άρια τρέξε το speccy για να τον βρεις και σημείωσε τον κάπου για να υπάρχει,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο υπολογιστής είχε Windows 8/8.1 και από κάτω δεν έχει αυτοκόλλητο με το γνήσιο κλειδί, τότε το κλειδί είναι αποθηκευμένο στο bios. Αν κάνεις φορμάτ και εγκαταστήσεις τα Windows 8/8.1 από γνήσια πηγή, τότε θα διαβάσουν αυτόματα το κλειδί από το bios και θα ενεργοποιηθούν. Αφού κάνεις αυτή τη διαδικασία, μετά μπορείς να χρησιμοποιήσεις το speccy για να βρεις τον πρωτότυπο κωδικό, και επίσης αν θέλεις μπορείς να αναβαθμίσεις νόμιμα σε Windows 10. Θέλει μια διαδικασία όπως καταλαβαίνεις.

για να μην ξεκινισω λαθος. πια 8 να κατεβασω    pro η premium;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην ξεκινισω λαθος. πια 8 να κατεβασω    pro η premium;

Pro ή Home μήπως εννοείς; Αυτό δεν μπορώ να το γνωρίζω, αλλά συνήθως τα home κυκλοφορούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pro ή Home μήπως εννοείς; Αυτό δεν μπορώ να το γνωρίζω, αλλά συνήθως τα home κυκλοφορούν.

ΜΕ ΕΣΩΣΕΣ.... ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΗΜΑ ΕΓΗΝΕ ΕΚΑΝΑ ΦΟΡΜΑΤ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΓΙΝΕ ΕΝΕΡΓΩΠΟΙΗΣΗ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω απο ενα λαπτοπ ντελ να παρω τον κωδικο των windows και να τον βαλω σε αλλο λαπτοπ;( η χρηση να γινεται σε εναν απ τους 2 οχι κ στους 2)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ πολύ. ξεκινάω δουλειά. να υποθέσω ότι με τον ίδιο τρόπο γίνετ

καλημερα . μετα απο αρκετη δουλεια νομιζω οτι ειμαι σε καλω δρωμο. ενεργοποιηθηκαν τα 8 κααι μετα περασα τα 10 απο πανω. και τωρα μου εχει δωσει νεω κλειδι των 10. ποιο ειναι καλιτερω βημα τωρα; να του κανω φορματ και να βαλω το νεο κλειδι η να το αφισω οπως ειναι; και παλη να σε ευχαριστησω. ξεμπλοκαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα . μετα απο αρκετη δουλεια νομιζω οτι ειμαι σε καλω δρωμο. ενεργοποιηθηκαν τα 8 κααι μετα περασα τα 10 απο πανω. και τωρα μου εχει δωσει νεω κλειδι των 10. ποιο ειναι καλιτερω βημα τωρα; να του κανω φορματ και να βαλω το νεο κλειδι η να το αφισω οπως ειναι; και παλη να σε ευχαριστησω. ξεμπλοκαρα.

Το κλειδί των 10 είναι το ίδιο για όλους όσους έκαναν αναβάθμιση. Δεν είναι μοναδικό το δικό σου. Ο τρόπος ενεργοποίησης έχει αλλάξει πλέον (μοναδικό κλειδί παίρνουν μόνο όσοι αγοράζουν τα 10). Εσύ θα κάνεις εγκατάσταση τα 10αρια και όταν φτάσει η ώρα να σου ζητήσει το κλειδί, εσύ δεν θα βάλεις τίποτα, θα πατήσεις παράβλεψη. Η ενεργοποίηση παρόλα αυτά θα γίνει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κλειδί των 10 είναι το ίδιο για όλους όσους έκαναν αναβάθμιση. Δεν είναι μοναδικό το δικό σου. Ο τρόπος ενεργοποίησης έχει αλλάξει πλέον (μοναδικό κλειδί παίρνουν μόνο όσοι αγοράζουν τα 10). Εσύ θα κάνεις εγκατάσταση τα 10αρια και όταν φτάσει η ώρα να σου ζητήσει το κλειδί, εσύ δεν θα βάλεις τίποτα, θα πατήσεις παράβλεψη. Η ενεργοποίηση παρόλα αυτά θα γίνει καν

δηλαδη θα εχω νομιμα ενεργωποιημενα τα 10αρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη θα εχω νομιμα ενεργωποιημενα τα 10αρια;

Ναι. Βασικά η ενεργοποίση γίνεται μέσω της μητρικής. Τα Windows τρέχουν τα στοιχεία της μητρικής στην βάση δεδομένων της Microsoft και βλέπουν αν είσαι νόμιμος, και μετά γίνεται η ενεργοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια,

μια ερώτηη αν κάποιος έχει καποια άποψη.

Στα 8.1 σε laptop HP, μπορούσα να κάνω "stream" την οθόνη μου σε τηλεόραση Samsung που είχε μια επιλογή με όνομα "screen monitor".

Οσο και αν έχω ψαξει δεν έχω καταφερει να το κανω στα 10.

Εχει κανεις καμια ιδέα πως μπορώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους.καθησα διαβασα ολα τα σχολια και αποτι καταλαβα εχουν ακομα προβληματακια τα δεκαρια.εδω ερχομαι εγω και ρωταω λοιπον.αξιζει να κανω καθαρο φορματ στα δεκαρια και να περιμενω να κανω και το μεγαλο update του νοεμβρη η να περιμενω να διορθοθουν ολα τα θεματακια και να κανω ενα καθαρο φορματ κατα τον ιανουαριο φεβρουαριο; ιδου η απορια.να μπω στον κοπο η οχι;εχω 8αρια τωρα.καταρχην ποια ειναι πιο ελαφρια;τα 8 η τα 10;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να βγει η Threshold 2, η έκδοση που είχαν σκοπό να βγάλουν εξαρχής στις 29 Ιουλίου και αντί αυτού πήραμε μια BETA έκδοση των Win10 που είναι τίγκα στα bugs. Πάλι καλά που έβγαλαν αμέσως updates και διόρθωσαν τα χειρότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα εγκατασταση τα 10 πανω απο 8,1 ολα καλα μεχρι εδω μονο που τωρα τελευταια αρχισε να ανταποκρινεται οχι οπως στην αρχη και θελω να κανω φορματ. σκεφτομαι στο μελλον να αγορασω τα 10 αλλα ακομη θα αργησει αυτο

τωρα τι μπορω να κανω?

πρεπει παλι να ακολουθησω την διαδικασια πρωτα μια πειρατικη κοπια windows και μετα το iso των 10 και ολα κομπλε η υπαρχει η final version των 10 που απλα την περνας σαν fresh install και ειναι ενεργοποιημενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...