Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντα απενεργοποιώ τις αυτόματες ενημερώσεις στο Store αλλά και τα backround apps, οπότε έτσι και αλλιώς δεν τρέχει καμία διεργασία από πίσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα απενεργοποιώ τις αυτόματες ενημερώσεις στο Store αλλά και τα backround apps, οπότε έτσι και αλλιώς δεν τρέχει καμία διεργασία από πίσω.

τα backround apps πως τα κλεινω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, υπαρχει καποιος τροπος να βαλω τα office 2016 να παιρνουν ενημερωσεις απο το windows update? γιατι τωρα πρεπει να μπαινω σε μια εφαρμογη office και να κανω απο εκει update.

 

 μια δευτερη ερωτηση μπορω σε εναν κωδικο μαιλ να βαλω πολλαπλα κλειδια windows και office η θα υπαρξει καποιο προβλημα?

 

και τριτον στο ενα λαπτοπ εβγαλα το τοπικο κωδικο προσβασης συμφωνα με εναν οδηγο που βρηκα στο ιντερνετ αλλα καθε φορα που μπαινει σε αναστολη το λαπτοπ μου το ζηταει παλι. ενω αν κανω κανονικο τερματισμο και ανοιγμα δε μου ζηταει κωδικο. τα windows ειναι windows 10 home 64bit.

 

ευχαριστω για τη βοηθεια εκ τον προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα μετά το update που έκανα χθες το βραδυ βλέπω ότι μου δεσμεύει περισσότερη ram και σε εσάς το ίδιο είναι?

Μπορώ με κάποιο τρόπο να κλείσω κάποιες διεργασίες που τρέχουν από πίσω?

μπορώ να κλείσω κάτι μπας και αδειάσει? τις εφαρμογές που τρέχουν κάτω στο ρολοι τα έχω κλίση να μην βγαίνουν όσα δεν ήθελα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ούτε και εγώ αλλά και δεν μου επιτρέπει να κάνω stream στο Beam για κάποιο λόγο...πάντα λέει να δοκιμάσω πιο μετά με ότι παιχνίδι και να βάλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες κανουριος εδω στα Windows 10....Τα βαλα απτο MediaCreationTool και ερωτω..Ποιο προγραμματακι να κατεβασω για να κοψω τα spying της Microsoft απο δω και απο κει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες κανουριος εδω στα Windows 10....Τα βαλα απτο MediaCreationTool και ερωτω..Ποιο προγραμματακι να κατεβασω για να κοψω τα spying της Microsoft απο δω και απο κει;

Κανένα προγραμματάκι. Σοβαρά τώρα θα εμπιστευτείς ένα τέτοιο πρόγραμμα;  Που ξέρεις τι θα κάνει από πίσω το πρόγραμμα αυτό;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ψαχνεις και βρισκεις πως να απενεργοποιησεις το telemetry που ειναι αυτο που συλλεγει αυτα που πληκτρολογεις (υποτιθεται). 

Νομιζω εχει μπολικους οδηγους ;)

 

Υπαρχουν και πιο αναλυτικοι οδηγοι που σου λενε πως να βγαλεις τα επιμερους , αν ενδιαφερεσαι! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το Forza Horizon laggάρει τρελά και έχει απότομα framedrops με το Creators Update των Windows 10. Επίσης ορισμένες γραμματοσειρές δεν εμφανίζονται και στη θέση τους εμφανίζονται γραμμές. Το ίδιο γίνεται και με clean install.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παίξει το FH3 στην νέα έκδοση να δω πως πάει και με το ''Game Mode'', αλλά κάτι μου λέει ότι θα είναι ακριβώς το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες κανουριος εδω στα Windows 10....Τα βαλα απτο MediaCreationTool και ερωτω..Ποιο προγραμματακι να κατεβασω για να κοψω τα spying της Microsoft απο δω και απο κει;

  • Ο&ΟShut up 10
  • W10 Privacy 

χρησιμοποιώ χωρίς πρόβλημα

συγκεκριμένα κλείνοντας προσεχτικά τις περισσότερες σάχλες των 10αριων βελτιώθηκαν και τα ping spikes στα περισσότερα παιχνίδια online που δοκίμασα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα προγραμματάκι. Σοβαρά τώρα θα εμπιστευτείς ένα τέτοιο πρόγραμμα;  Που ξέρεις τι θα κάνει από πίσω το πρόγραμμα αυτό;

Ναι ναι έτσι όπως τα λέει ο απο πάνως, όλα στο Full και μη βάζεις τέτοιο πρόγραμα. Που ξες τι κάνει,μπορεί να στέλνει telemetry data,lol

Έχει και ανοιχτού κώδικα προγράμματα μωρέ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...