Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως βλέπω στο δικό μου:

 

Version: 1607

OS Build: 14393.1066

 

Γιατί έχω μείνει τόσο πίσω;

 

Το Product Key είναι ΟΕΜ για Win10 Pro, έχει έρθει ειδοποίηση για Creator's Update (τουλάχιστον έτσι κατάλαβα, μου έχει την notification ότι πρέπει να κάνω review τα update settings πριν την εγκατάσταση), δεν το έχω κάνει ακόμα.

 

Βασικά, πόση ώρα παίρνει το update σε Creator's Update; Και εγκυμονούν τίποτα σοβαροί κίνδυνοι; Γιατί πρόκειται για PC δουλειάς, έχω αρκετά θέματα με Windows Explorer, σκέφτομαι να κάνω μια καθαρή εγκατάσταση μόλις ξελασκάρω λίγο. Διαφορετικά να κάνω το update, μπας και διορθωθούν τα θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σου στελνω pm δεν ξερω αν κανει να το βαλω εδω αν και δεν ειναι παρανομο δεν κατεβαζει σπασμενα αλλα τα γνησια iso απο την Microsoft

 

Αν ειναι να μου πει καποιος διαχειριστης να κανω νεο θεμα στο νημα (Windows) με το tool γιατι ειναι πολλοι που εχουν παραδειγμα laptop και θελουν να κανουν καθαραρη εγκατασταση και δεν βρισκουν την εκδοση των Windows που εχουν.

 

 

Μια χαρα μπορεις να δωσεις λινκ αν δεν ειναι παρανομο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτο ελεγα και εγω αλλα δεν ηξερα κατα ποσο ηταν σωστο να το γραψω αλλα τελικα εκανα νεο θεμα στο νημα Windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα, δεν ξέρω αν έχει τύχει σε άλλον, αλλα με το creators δεν μπορώ να επιλέξω μορφή ήχου DTS στην οπτική έξοδο. Μετά απο ψαξιμο στο google είδα ότι αρκετοί έχουν αυτό το θέμα και ένα fix είναι αυτο https://support.microsoft.com/en-us/help/4016817/media-feature-pack-for-n-edition-of-windows-10-version-1703-april-2017 . Δυστυχώς δεν μπορώ να το κάνω install μάλλον επειδή έχω την έκδοση education. Μου βγάζει το εξής σφάλμα. 

 

post-377367-0-84034500-1492711718_thumb.png

 

Καμιά ιδέα? Για την λύση του θέματος ή πως να κάνω με καμιά πατέντα Install to fix? Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα ανοίξω στα windows 10 ένα αρχείο μορφής .bin ;;

Αυτό δεν έχει καμμία σχέση με τα win 10. Με το ελαχιστότατο googlαρισμα θα το βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σας.. Εχθες εβαλα ενα update των 10 και σημερα που λειτουργησα παλι τον υπολογιστη,εχω το εξης 
"Η κλαση δεν εχει καταχωρηθει/Explorer.EXE" προσπαθησα μεσω WSReset να κανω επιδιορθωση,οι εντολες δεν δουλευουν,οπως δεν δουλευει το δεξι κλικ στην κατω μπαρα,δεν μου ανοιγει ρυθμισεις των windows και δεν ξερω και εγω τι αλλο..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα σας.. Εχθες εβαλα ενα update των 10 και σημερα που λειτουργησα παλι τον υπολογιστη,εχω το εξης 

"Η κλαση δεν εχει καταχωρηθει/Explorer.EXE" προσπαθησα μεσω WSReset να κανω επιδιορθωση,οι εντολες δεν δουλευουν,οπως δεν δουλευει το δεξι κλικ στην κατω μπαρα,δεν μου ανοιγει ρυθμισεις των windows και δεν ξερω και εγω τι αλλο..!

Δεν έχεις κλάση...

https://www.youtube.com/watch?v=uJoYhmuV2p4

Επεξ/σία από Avatar_GR
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ το φόρουμ ..

Εγκατέστησα (clean install) windows 10 creators update κι όλα καλά εκτός του ότι απέκτησα  "πρόβλημα"  με την εμφάνιση των ελληνικών γραμματοσειρών (εμφανίζονται δλδ απλά  κάθετες γραμμές στην θέση των γραμμάτων) σε διάφορα προγράμματα κυρίως κατά την εγκατάσταση ..δεν μπορώ να βρω λύση μετά από  αρκετή προσπάθεια και άφθονα γκουγκλαρισματα χωρίς αποτέλεσμα ..Μήπως κάποιο μέλος μπορεί να βοηθήσει? 

ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...