Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Κάνε roll back ή remove τον driver και μπλοκάρισε τον driver update.

 

http://www.makeuseof.com/tag/take-back-control-driver-updates-windows-10/

 

roll back δεν νομιζω να γίνεται γιατί είναι απο καθαρή εγκατάσταση και πήρε τον driver μονο του. Οπότε να δοκιμάσω να εγκαταστήσω τον driver από την Dell και μετά  να μπλοκάρω τους driver updates?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτά τα Windows 10 θα με τρελάνουν. Χθες έγινε ένα update (KB4016240) και από τότε, όταν κάνω κλικ στο Start menu και γράφω κάτι κάνοντας μια αναζήτηση ενός προγράμματος (π.χ. Word), ενώ εμφανίζονται αποτελέσματα, όπως το Wordpad ή το Microsoft Word, και ενώ κάνω κλικ πάνω τους 

Κανείς άλλος ομοιοπαθής;

 Και σε έμενα ενώ δούλευε κανονικά η αναζήτηση πριν την χθεσινή ενημέρωση  (KB4016240) μετά την ενημέρωση παρουσιάζει το ίδιο σφάλμα με σένα ελπίζω να διορθωθεί στα επόμενα update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ευτυχώς αποφάσισα κι έβγαλα τα windows 10 και γύρισα σε windows 7 και τώρα είμαι μια χαρά..

Εγώ πάλι με Windows 10 είμαι καλύτερα από ποτέ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ευτυχώς αποφάσισα κι έβγαλα τα windows 10 και γύρισα σε windows 7 και τώρα είμαι μια χαρά..

εννοειται χιλιες φορες τα 7αρια

Εγώ πάλι με Windows 10 είμαι καλύτερα από ποτέ...

ασφαλως καποιοι πρεπει να τα εχουν και αυτα ειδαλλως ποιος ο λογος υπαρξης τους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα να μπλοκάρεις.

 

τζίφος η δουλειά. απεγκατεστησα τους drivers των windows, Μπλοκαρα το autoupdate, εβαλα τους drivers της Dell και πάλι το ίδιο. Καποιες φορές συνδέεται κατευθείαν στο δίκτυο και αλλες οχι......

Οπότε μαλλον bug

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιο λογο δεν μπορω να συνδεθω στο account απτο store! Παταω sign in και δεν μου πεταει ουτε το παραθυρο,σα να μην εγινε τιποτα! Λυσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο ελεγα και εγω αλλα δεν ηξερα κατα ποσο ηταν σωστο να το γραψω αλλα τελικα εκανα νεο θεμα στο νημα Windows

Κατεβαζω απο εδω Microsoft Windows and Office ISO Download Tool για καθαρη εγκατασταση (την επιλογη home/proX64.)

Θα ειναι το τελευταιο σταθερο update, η καλα ειμαι με version 1703, build 15063.138;

O λογος που θελω καινουργιο .iso ειναι οτι δεν μπορει να μου εγκαταστησει την ''KB4016240'' Update.

Επεξ/σία από fearless
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τζίφος η δουλειά. απεγκατεστησα τους drivers των windows, Μπλοκαρα το autoupdate, εβαλα τους drivers της Dell και πάλι το ίδιο. Καποιες φορές συνδέεται κατευθείαν στο δίκτυο και αλλες οχι......

Οπότε μαλλον bug

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ σε λάπτοπ Dell. Αν απενεργοποιήσεις το fast boot διορθώνεται. Bug λειτουργικού μάλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νεο  win 10 build εσκασε μυτη Rs3 16184για οσους παιζουν με insider /fast mod like me !! !! :-D

 

post-238528-0-00786700-1493401924_thumb.jpg

 

Changes, improvements, and fixes for PC
 

  • We fixed an issue where night light could get stuck in a disabled state.
  • We’ve updated Start to use the improved XAML scrollbar style announced during Creators Update development.
  • We fixed an issue from recent flights where dragging an app from Start’s All apps list into the tile grid would result in Start crashing.
  • We fixed an issue for those using Windows in Japanese, where on first login after an upgrade certain apps would unexpectedly appear at the bottom of the Start’s All apps list for an hour or until being launched, instead of the normal sorted position.
  • Since the preview picture in Start Settings only previewed background and theming changes, which are already available to be previewed on their corresponding Settings pages, we’ve made the decision to remove it.
  • We’ve improved the loading performance of the Notification Settings page.
  • Some audio drivers have an “encoding Audio Processing Object” feature; this is commonly known as “Dolby Digital Live” or “DTS Connect”. This takes the output of the Windows audio engine mix, encodes it (as Dolby Digital, DTS, or some other format) and sends it out over a S/PDIF optical link for decoding by an external audio receiver. An issue was introduced which resulted in this feature no longer working, which is now fixed.
  • We fixed an issue from recent flights resulting in Photos crashing if you opened a picture from the Collection page and then pressed the back button in the title back.
  • We fixed an issue resulting in Counter Strike Global Offensive hanging or freezing during game play on the latest builds (16176+).
  • We fixed the issue where pressing F12 to open the Developer Tools in Microsoft Edge while F12 is open and focused may not return focus to the tab F12 is opened against, and vice-versa.

περισσοτερα

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/04/28/announcing-windows-10-insider-preview-build-16184-pc-build-15208-mobile/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου βγάζει μήνυμα μετά από αναβάθμιση (ίσως η από πάνω), και μου βγάζει μήνυμα "The User Profile Service service failed the sign in. User profile cannot be loaded".

 

 

*Μετά από reboot έφτιαξε, απλά αγχώθηκα λίγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σας ρωτήσω για να μην ανοίγω άλλο θέμα..

έκανα format και fresh install...

και μόλις πήρα πρέφα ότι το onedrive έχει γίνει σαν default φάκελος των documents..

 

Γιατί άνοιξα τώρα να περάσω το backup από τους σκληρούς και ήταν άδειο,και είδα ότι μέσα στον φάκελο του onedrive έχει υποφάκελο documents και όλα τα προγράμματα που έκανα εγκατάσταση τώρα έφτιαξαν εκεί μέσα τους φακέλους τους..

Πώς το άλλάζω αυτό; Δεν θέλω να χρεισιμοποιείται ο onedrive..πού και που του βάζω καμία εργασία μέσα για να είναι στο cloud

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...