Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υποθετικά μιλώντας οτι η 10240 ειναι η τελική έκδοση για εμας που έχουμε 7 με αυθεντικό κλειδάκι μπορούμε αυτην την στιγμή να κατεβάσουμε iso και να τα ενεργοποιήσουμε τώρα η αργότερα με το κλειδί μας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθετικά μιλώντας ναι, αλλά δεν ξερεις να ειναι η τελικη και αν ενεργοποιειται.

 

Κατά την γνώμη μου δεν αξίζει να ταλαιπωρησω τον SSD μου αν και μαλλον με τα 8.1 θα κατσω για αρκετο καιρο.

 

btw εδώ λύνονται πολλές απορίες.

http://www.tenforums.com/general-discussion/7340-frequently-asked-questions-about-windows-10-free-upgrade.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι και εγώ αν μπορώ να κατεβάσω το iso της 10240 έκδοσης και να αναβαθμίσω τα γνήσια τα 7άρια που έχω ή αν θα πρεπει να περιμένω μέχρι τις 29 του μήνα για να μην χάσω την τσάμπα αναβάθμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι και εγώ αν μπορώ να κατεβάσω το iso της 10240 έκδοσης και να αναβαθμίσω τα γνήσια τα 7άρια που έχω ή αν θα πρεπει να περιμένω μέχρι τις 29 του μήνα για να μην χάσω την τσάμπα αναβάθμιση

 

Όχι μπορείς να το κάνεις λογικά εγώ επειδή ειχα ενα πρόβλημα δεν μπόρεσα να το περάσω σαν update στα 8αρια και την κατέβασα και την πέρασα απο πάνω κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα 7αρια τι γινεται? Εχω νομιμα 7αρια σε ενα φορητο , εχει βγαλει την ειδοποιηση για το free upgrade και το εχω να περιμενει.

 

Παιζει να κατεβει ισο και να περαστει απο πανω ή να περιμενω τις 29 να γινει με την "νομιμη" οδο?

 

στο λινκ του drhistory λεει οτι αν το preview version δεν εγκατασταθηκε πανω απο καποια προηγουμενη νομιμη κοπια απο 7/8/8.1αρια..τοτε πρεπει να αγορασεις αδεια για τα 10

 

Εμενα το preview εγινε καθαρη εγκατασταση στον δισκο..και τωρα πλεον με την 10240...δεν αναφερει ημερομηνια ληξης οπως με τις προηγουμενες εκδοσεις..

 

Αρα? Και παλι θα χρειαστει αγορα αδειας?Τι παιζει ακριβως με αυτο το θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που είναι στο πρόγραμμα και έχουν φτάσει εδώ με αναβαθμίσεις δεν θα χρειαστεί να αγοράσουν άδεια αν έχω καταλάβει σωστά αν κάνω λαθος ας με διορθώσει κάποιος, ευχαριστώ !! Και κάτι άλλο ο φακεΛος που έχει δημιουργήθει old αν διαγραφή επιρεαζει σε κάτι? Τον έσβησα γιαυτό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Win7x64 (Eng-Ult) SP&latest->10130x64 (EngUS-Pro)->10159->10162->10240...χωρίς προβλήματα (πέρα από ασυμβατότητες οι οποίες μειώνονται μέρα με τη μέρα).

 

Το μόνο πραγματικά μελανό σημείο που παραμένει, είναι το απαράδεκτο σύστημα ενημερώσεων που αντικατέστησε (προσωρινά, ελπίζω) το Windows Update.

 

Ελπίζουμε...

 

Πάντως για το 99% των χρηστών, συστήνονται ανεπιφύλακτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

χθες εγκατέστησα την insider preview που ειχα κατεβασμενη αρκετες μερες πριν αλλα εχω ενα προβλημα. δεν ενεργοποιουνται.

κατα την εγκατασταση οταν ζητησε το κλειδι πατησα skip γιατι το ειχα αποθηκευμενο σε ενα δισκο που δεν ειχα προσβαση κατα την εγκατασταση.

οταν αργοτερα ζητησε Microsoft account εκανα login κανονικα  αλλα μετα που πηγα να τα ενεργοποιήσω δεν δέχεται το κλειδι. λεει δεν μπορουν να ενεργοποιηθούν και δεν δουλεύει και το update.

τι κανω τωρα?

μπηκα στη σελιδα των insider να δω αν εχω λαθως κλειδι και δεν υπαρχει, σταματησαν τις νεες εγγραφές για pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...