Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σπουδαία η αναβάθμιση απο 10176 σε 10240, κάτι βελτιώσεις στον περιηγητή μόνο.

Καλύτερό όνομα θα ήταν 10177, να υποδηλώνει τις ανύπαρκτες λειτουργικές βελτιώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω καιρο να ασχοληθω με τα Windows 10, πως θα περαστει το update? ...σαν φορματ (σβηνω τα παντα κια περναω τα 10?) ή σαν απλη αναβαθμιση (δεν χανεις αρχεια-κρατα update- και απο 7/8.1 πας 10)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή να βγούνε και όλες οι απορίες θα λυθούν . Δεν υπάρχει λόγος για προβληματισμούς 13 μέρες πριν την επίσημη κυκλοφορία.

Περνάω και εγώ τώρα την RTM στο VMWare να δω τι πάιζει.

 

EDIT: Γιατί υπάρχει ακόμα ο Internet Explorer δεν μπορώ να καταλάβω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

EDIT: Γιατί υπάρχει ακόμα ο Internet Explorer δεν μπορώ να καταλάβω...

Εdge τον λενε τωρα... Ακουγεται οτι ειναι ανταξιος των Chrome & Mozilla....

 

Υ.Γ Εγω ανεκαθεν Ιnternet Explorer χρησιμοποιω.... (Υπαρχουν ακομα τετοιοι σαν και εμενα ή μοναδικος στο ειδος μου :-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εdge τον λενε τωρα... Ακουγεται οτι ειναι ανταξιος των Chrome & Mozilla....

 

Υ.Γ Εγω ανεκαθεν Ιnternet Explorer χρησιμοποιω.... (Υπαρχουν ακομα τετοιοι σαν και εμενα ή μοναδικος στο ειδος μου :-D )

 

Υπάρχει και o edge και ο ie

O edge μέχρι στιγμής δείχνει πολλά υποσχόμενος, ουσιαστικά περιμένουμε την υποστήριξη extensions για να κριθεί στα ίσια.

Ο ie λένε ότι υπάρχει ακόμα για θέματα compatibility

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την 10162->10240 για κάποιο λόγο (άγνωστο!) "έσκασε" η αναβάθμιση και τώρα δεν μπορώ να μπω στο λειτουργικό. Εν τω μεταξύ δεν μπορώ να κάνω ούτε restore point ούτε τίποτα άλλο.

 

Τι να πω. Ευτυχώς τα έχω εγκαταστήσει σε test machine. Ξανά από την αρχή τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ενεργοποίηση όσοι θέλετε, εφόσον έχετε ενεργοποιημένη κάποια insider preview έκδοση, κάντε upgrade στην 10240 και μετά κάντε clean install αν θέλετε με την 10240, αυτόματα θα είναι ενεργοποιημένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και o edge και ο ie

O edge μέχρι στιγμής δείχνει πολλά υποσχόμενος, ουσιαστικά περιμένουμε την υποστήριξη extensions για να κριθεί στα ίσια.

Ο ie λένε ότι υπάρχει ακόμα για θέματα compatibility

 

Μπορεί να φταίει που είμαι μαθημένος τα τελευταία χρόνια στον Chrome, αλλά δεν μου αρέσει η γραμματοσειρά και γενικά η απεικόνιση κειμένου στον edge/explorer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μας που εχουμε γνησια 8.1 απλα περιμενουμε στις 29 του μηνα να κανουμε update η γινεται να περαστει κ απο τωρα?

 

Νομίζω θα πρέπει να κάνεις upgrade 29/7 και μετά να περάσεις καθαρή εγκατάσταση για να 'σαι έτοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...