Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορεί να φταίει που είμαι μαθημένος τα τελευταία χρόνια στον Chrome, αλλά δεν μου αρέσει η γραμματοσειρά και γενικά η απεικόνιση κειμένου στον edge/explorer.

 

Ναι θέλει λίγο να συνηθίσεις, αλλά το scroll του το βρίσκω σημαντικά καλύτερο απ' του chrome.

Τον χρησιμοποιώ εδώ και αρκετά build όσο περισσότερο μπορώ, το συμπέρασμά μου είναι ότι είναι εμφανώς γρηγορότερος και ελαφρύτερος από chrome, opera, firefox, που επίσης χρησιμοποιώ.

Λείπουν, φυσικά, ακόμα τα extensions. Όταν θα προστεθούν θα δούμε αν θα μπορεί να είναι ακόμα ελαφρύτερος και γρηγορότερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν ενδιαφερει κανεναν αλλα το βαζω..!

https://iguru.gr/2015/07/16/49422/activate-windows-10-build-10240/

 

τελικα ξερει κανενας αν οι αναβαθμισεις θα ειναι μονιμες ή για 2-4 χρονια?!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήγα από 166 σε 240 με update και ειχα κάποια θέματα δεν ανοιγε φωτογραφιες κατέβασα το iso έκανα καθαρή εγκατάσταση και μόλις συνδέθηκε στον λογαριασμό microsoft ενεργοποιηθηκαν!! Δεν ξέρω αν αυτό σας βοηθάει κάπου το λέω απλά ενημερωτικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κατέβασα το iso της 10240 , έκανα upgrade γνήσια 7άρια αλλά δεν έγιναν activate τα 10.

'Εκανα εν τέλει το kms activate που ειπώθηκε παραπάνω μιας και δεν ψήθηκα να ξαναγυρίσω στα 7 πάλι και αναμένω την 29η του μήνα για να τα περάσω κανονικά.

 

Δυο προβληματάκια που έχω εντοπίσει μέχρι στιγμής :

 

- To photos app κλείνει συνέχεια

- H οθόνη δεν μπαίνει σε standby

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο θέμα που ειχα ηταν με τον ήχο με την xfi αλλά κάνοντας disable και enable απο το device manager έφτιαξε

 

Οδηγοί για X-FI δεν υπάρχουν ακόμα για τα 10άρια, δοκίμασα να βάλω αυτούς που δουλεύουν στα 8 και δεν είχα ήχο καθόλου(Αν και δεν δοκίμασα αυτό που λες με το device manager, μπορεί να του δώσω άλλη μια προσπάθεια)..Η Creative λέει availability από Αύγουστο έως Οκτώβριο για οδηγούς..Κάθε φορά τα ίδια αυτή η εταιρεία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οδηγοί για X-FI δεν υπάρχουν ακόμα για τα 10άρια, δοκίμασα να βάλω αυτούς που δουλεύουν στα 8 και δεν είχα ήχο καθόλου(Αν και δεν δοκίμασα αυτό που λες με το device manager, μπορεί να του δώσω άλλη μια προσπάθεια)..Η Creative λέει availability από Αύγουστο έως Οκτώβριο για οδηγούς..Κάθε φορά τα ίδια αυτή η εταιρεία..

 

Κάνε αυτο που σου ειπα και θα παίξει κανονικά , ολα ηταν εντάξει απο drivers απλα ήχο δεν άκουγα πας λοιπόν device manager κάνεις στις συσκευές ήχου disable και μετα enable και βουαλά παίζει ο ήχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εβαλα σε ενα μηχανημα με core duo 8400/ radeon 4870/ asus p5q-e απο τα οποια ολα εγκαταστάθηκαν μια χαρα αλλα δεν πρεπει να να περάσω και τους οδηγους της gpu/chipset κλπ απο το σιτε του κατασκευαστη? δεν βγαζει οδηγο για αυτην την gpu και ουτε και η μβ εχει για 10αρια x64 win. To αφηνω ετσι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εβαλα σε ενα μηχανημα με core duo 8400/ radeon 4870/ asus p5q-e απο τα οποια ολα εγκαταστάθηκαν μια χαρα αλλα δεν πρεπει να να περάσω και τους οδηγους της gpu/chipset κλπ απο το σιτε του κατασκευαστη? δεν βγαζει οδηγο για αυτην την gpu και ουτε και η μβ εχει για 10αρια x64 win. To αφηνω ετσι? 

 

Πέρνα τους αντίστοιχους drivers για τα win 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάνε αυτο που σου ειπα και θα παίξει κανονικά , ολα ηταν εντάξει απο drivers απλα ήχο δεν άκουγα πας λοιπόν device manager κάνεις στις συσκευές ήχου disable και μετα enable και βουαλά παίζει ο ήχος

 

Πάντως έτσι και αλλιώς πρέπει να βγουν οδηγοί, αφού δεν δουλεύουν και τα έξτρα της X-Fi(Audio panel/enhancements κλπ). Btw, διακρίνω κολλήματα στον ήχο του YT όταν σερφάρω(Chrome) γενικά..

 

***Edit: Ένας καθαρισμός σε ιστορικό/cookies κλπ δείχνει να το έφτιαξε..

***Edit 2: @@ πάλι το κάνει, με Edge κανένα θέμα..

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα γινει η εκγατασταση των 10? Θα τα παρει σαν αναβαθμιση απλη ή θα χρεαιζστει φορματ?

 

Τι γινεται, αν κανω φορματ? Θα μου δωσουν καποιο κλειδακι και κανενα ISO αρχειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...