Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι γινεται, αν κανω φορματ? Θα μου δωσουν καποιο κλειδακι και κανενα ISO αρχειο?

 

 

Can I reinstall Windows 10 on my computer after upgrading?

 

Yes. Once you’ve upgraded to Windows 10 using the free upgrade offer, you will be able to reinstall, including a clean install, on the same device. You won’t need to purchase Windows 10 or go back to your prior version of Windows and upgrade again. You’ll also be able to create your own installation media like a USB drive or DVD, and use that to upgrade your device or reinstall after you’ve upgraded.

 

Source

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδες εχω την μητρικη της asus P8P67 Evo αλλα απ οτι βλεπω στο site ακομα δεν εχουν βγει drivers για windows 10. Το μονο που με ενδιαφερει ειναι το intel rapid storage technology. Μπορω να κανω εγκατασταση αυτο των windows 7 ; Ή δεν χρειαζεται καθολου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εχω την μητρικη της asus P8P67 Evo αλλα απ οτι βλεπω στο site ακομα δεν εχουν βγει drivers για windows 10. Το μονο που με ενδιαφερει ειναι το intel rapid storage technology. Μπορω να κανω εγκατασταση αυτο των windows 7 ; Ή δεν χρειαζεται καθολου;

Εγκατέστησε την τελευταία έκδοση για 8/8.1 και δεν θα 'χεις θέμα.

Όταν βγει νέα με υποστήριξη για 10άρια, την περνάς από πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση από 7 32βιτ μπορώ να πάρω 10 64 βιτ?

Αν εννοείς από το πρόγραμμα δωρεάν αναβάθμισης, μάλλον όχι. Θα αναβαθμιστείς το πιθανότερο στην αντίστοιχη 32bit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν ενδιαφερει κανεναν αλλα το βαζω..!

https://iguru.gr/2015/07/16/49422/activate-windows-10-build-10240/

 

τελικα ξερει κανενας αν οι αναβαθμισεις θα ειναι μονιμες ή για 2-4 χρονια?!

Καλημέρα φίλε μου άμα κοιτάξεις στην ιστοσελίδα αυτή θα βρεις ένα άρθρο που αναφέρεται για την διάρκεια και επειδή το έχω κοιτάξει είναι στα 10 χρόνια αρχικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς από το πρόγραμμα δωρεάν αναβάθμισης, μάλλον όχι. Θα αναβαθμιστείς το πιθανότερο στην αντίστοιχη 32bit.

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου διάβασα σε σάητ του εξωτερικού ότι στα 10 το windows update έχει μόνο 2 επιλογές:

 

* να κατεβάζει και εγκαθιστά στη στιγμή αυτόματα.

 

*να κατεβάζει και εγκαθιστά αργότερα.

 

και πως λείπουν επιλογές όπως το manual update που επιλέγεις εσύ πότε να ψάξει και πότε και ποια updates να εγκατασταθούν.

 

Ισχύει, το 'χετε προσέξει ?

 

 

Φοβάμαι για bloatware κ addware.  :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου διάβασα σε σάητ του εξωτερικού ότι στα 10 το windows update έχει μόνο 2 επιλογές:

 

* να κατεβάζει και εγκαθιστά στη στιγμή αυτόματα.

 

*να κατεβάζει και εγκαθιστά αργότερα.

 

και πως λείπουν επιλογές όπως το manual update που επιλέγεις εσύ πότε να ψάξει και πότε και ποια updates να εγκατασταθούν.

 

Ισχύει, το 'χετε προσέξει ?

 

 

Φοβάμαι για bloatware κ addware.  :unsure:

Εγω παλι διαβασα σε ξενα μεσα, οτι ολες οι εκδοσεις εκτος αυτη που αφορα επιχειρησεις, θα γινεται αυτοματα η εγκατασταση ενημρωσεων ΚΑΙ δεν θα γινεται αναβολη! Οσον αφορα αυτη των επιχειρησεων, θα εχουν την επιλογη να αναβαλουν την ενημερωση... Οπως και να εχει σε αναγκαζει να κανεις τα update!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι διαβασα σε ξενα μεσα, οτι ολες οι εκδοσεις εκτος αυτη που αφορα επιχειρησεις, θα γινεται αυτοματα η εγκατασταση ενημρωσεων ΚΑΙ δεν θα γινεται αναβολη! Οσον αφορα αυτη των επιχειρησεων, θα εχουν την επιλογη να αναβαλουν την ενημερωση... Οπως και να εχει σε αναγκαζει να κανεις τα update!

 

τι ηλίθιο!

 

κι άμα ένα update μου χαλάσει το σύστημα αντί να το φτιάξει ?

 

κι άμα μου κατεβάζει πάλι addware όπως το windows defender, IE, και άλλες μπούρδες που δεν μ ενδιαφέρουν ?

 

ουουουου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στην 10240 και πάω να κάνω αλλαγή από microsoft account σε local account αλλά δε μπορεί να γίνει, μου πετάει error 0x80004005...καμιά ιδέα; Εσείς μπορείτε να κάνετε την αλλαγή αυτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ηλίθιο!

 

κι άμα ένα update μου χαλάσει το σύστημα αντί να το φτιάξει ?

 

κι άμα μου κατεβάζει πάλι addware όπως το windows defender, IE, και άλλες μπούρδες που δεν μ ενδιαφέρουν ?

 

ουουουου!

Απο ελληινκο site http://www.unboxholics.com/news/tech/9423-ypoxreotikes-anavathmiseis-sta-windows-10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμενα τωρα που μολις εβαλα τα win10 (Αν και Insider κατι μηνες) πως τα ενεργοποιω?

τωρα μονο απο cmd ακολουθωντας τον οδηγο που εχει αναφερθεί λιγα ποστ πιο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...