Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέχρι στιγμής 10 μέρε περίπου με περασμένη την 10240 και πάνω απο τα 8.1 δεν έχω κανένα πρόβλημα τα updates γίνονται κανονικά και ολα τρέχουν smooth , απο οτι διαβάζω πάντως αυτη η έκδοση ειναι η final και απο εκει και πέρα στο release φαντάζομαι πως απλα θα δούμε αρκετά καινούργια updates που θα διορθώνουν bugs κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έβαλα χτες τα 10άρια σε virtualbox και από ότι είδα δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση το Visual Studio 2015,

μόλις τρέχω το exe εμφανίζει το σήμα του visual studio και μετά μου λέει ότι δεν μπορεί να γίνει η εγκατάσταση.

Το έχει διαπιστώσει και κανείς άλλος αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα χτες τα 10άρια σε virtualbox

Για πες κι εμένα εαν σου είναι εύκολο πως να το κάνω.Θέλω να τα δοκιμάσω.Χωράνε σε 16GB στικάκι; Και ποια είναι η διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες κι εμένα εαν σου είναι εύκολο πως να το κάνω.Θέλω να τα δοκιμάσω.Χωράνε σε 16GB στικάκι; Και ποια είναι η διαδικασία;

Σε VirtualBox είναι η κλασσική εγκατάσταση.

Αν αναφέρεσαι για installation usb φτάνει μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής 10 μέρε περίπου με περασμένη την 10240 και πάνω απο τα 8.1 δεν έχω κανένα πρόβλημα τα updates γίνονται κανονικά και ολα τρέχουν smooth , απο οτι διαβάζω πάντως αυτη η έκδοση ειναι η final και απο εκει και πέρα στο release φαντάζομαι πως απλα θα δούμε αρκετά καινούργια updates που θα διορθώνουν bugs κτλπ

Spank πως έκανες update πάνω από τα 8.1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα πάντως μέσω vmware player. Εγκατάσταση 7αρια και upgrade σε windows 10 10240 με KMS activator, μια χαρά πήγε!!

Και σκεφτόμουν μήπως κάνω upgrade κανονικά ποια, απ' ότι είδα η 10240 η τελική θα είναι λένε... δεν ξέρω αν ισχύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα χτες τα 10άρια σε virtualbox και από ότι είδα δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση το Visual Studio 2015,

μόλις τρέχω το exe εμφανίζει το σήμα του visual studio και μετά μου λέει ότι δεν μπορεί να γίνει η εγκατάσταση.

Το έχει διαπιστώσει και κανείς άλλος αυτό;

 

To Visual Studio 2015 για win10 βγαινει μαζι με τα win10, στις 29 του μηνα.

 

Περιέργως, η μία πλατφόρμα που δεν υποστηρίζεται για την ώρα, είναι αυτή των Windows 10 και της δυνατότητας ανάπτυξης Universal εφαρμογών, όπου μπορεί να γίνει κοινή χρήση του κώδικα σε μεγαλύτερη έκταση από αυτή που ίσχυε για τα Windows 8.1, για τη δημιουργία εφαρμογών σε πολλαπλές συσκευές. Ο λόγος είναι ότι το SDK θα κυκλοφορήσει στις 29 Ιουλίου μαζί με το νέο λειτουργικό σύστημα της Microsoft, όταν και θα γίνει διαθέσιμο προς κάθε ενδιαφερόμενο.

http://www.insomnia.gr/_/articles/microsoft/microsoft/%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BA%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%BF-visual-studio-2015-%CE%BC%CE%B5-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%AE-r9744

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Visual Studio 2015 για win10 βγαινει μαζι με τα win10, στις 29 του μηνα.

 

Thanks B)

 

Στο virtualbox 5 τα Win10 πήγαιναν καλύτερα από τα 8.1 αλλά ο edge σερνόταν.. λογικά σε κανονική εγκατάσταση θα είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spank πως έκανες update πάνω από τα 8.1?

 

Είμαι στο προγραμμα insiders οπως και ολοι σχεδόν που μπορείς να κατεβάζεις τις τα πιο πρόσφατα build των windows 10 μεσα απο το windows update οποτε απο εκει απλά κανεις το update και σου βάζει τα 10 πανω απο τα 8.1.

 

Στην περίπτωση μου βέβαια κατέβασα ο ίδιος το iso της 10240 και το πέρασα απο πάνω λόγω οτι για καποιο λόγο ειχε εξαφανιστεί απο το windows update μετα απο χαζομάρα που έκανα , ε εκανα εγκατάσταση και τα πέρασε απο πανω δεν ειναι κατι ιδιαίτερο

 

Edit : Ο edge ειναι ταχύτατος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στο προγραμμα insiders οπως και ολοι σχεδόν που μπορείς να κατεβάζεις τις τα πιο πρόσφατα build των windows 10 μεσα απο το windows update οποτε απο εκει απλά κανεις το update και σου βάζει τα 10 πανω απο τα 8.1.

 

Στην περίπτωση μου βέβαια κατέβασα ο ίδιος το iso της 10240 και το πέρασα απο πάνω λόγω οτι για καποιο λόγο ειχε εξαφανιστεί απο το windows update μετα απο χαζομάρα που έκανα , ε εκανα εγκατάσταση και τα πέρασε απο πανω δεν ειναι κατι ιδιαίτερο

 

Edit : Ο edge ειναι ταχύτατος

και εγω ειμαι στο Insider αλλα δεν με βγαζει τπτ στο windows update!εχω windows 8.1 pro γνησια! :)

 

edit:αυτο λεει στην σελιδα του Insider οποτε παπαλα!!

 

NOTE: We’re very close to the public release of Windows 10 so we’re not onboarding any new PCs to the Windows Insider Program just now. You can still onboard a supported Windows Phone and please do keep using Windows 10 on any PCs you’ve already set up and sending us great feedback!

 

 

κατεβασα το iso x64 windows 10 pro απο Link.png Site: εδω αλλα ειναι μονο αγγλικα.να το εγκαταστησω πανω απο τα 8.1 η να παριμενω να ερθει η τεταρτη καλυτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα χτες τα 10άρια σε virtualbox και από ότι είδα δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση το Visual Studio 2015,

μόλις τρέχω το exe εμφανίζει το σήμα του visual studio και μετά μου λέει ότι δεν μπορεί να γίνει η εγκατάσταση.

Το έχει διαπιστώσει και κανείς άλλος αυτό;

Ποια εκδοση Visual Studio προσπαθεις να εγκαταστησεις?

 

Μολις εστησα (σε VMWare Workstation 11) τα 10αρια και το Visual Studio, τουλαχιστον αυτο που εχω κατεβασει εγω, κανει κανονικα εγκατασταση.

 

EsyMK0P.png?1

 

Ψαξε για το en_visual_studio_enterprise_2015_x86_x64_dvd_6850497.iso με SHA1 07C949078F895CE0D9C03A1B8D55571A8C90AC94

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...